Shiffrinová rozširuje svoje víťazné rekordy

Druhé miesto obsadila Leona Popović z Chorvátskeho tímu, prvé miesto Mikaela Shiffrin z tímu USA a tretie miesto obsadila Lena Doerr z tímu Nemecko počas Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní Audi FIS v nedeľu vo fínskom Levi.
Christophe Ballot/Agentúra Zoom/Getty Images

Mikaela Shiffrinová vyhrala v nedeľu vo fínskom Levi slalom za svoje 89. víťazstvo vo Svetovom pohári spolu s 54. víťazstvom v slalome, 139. umiestnením na stupňoch víťazov Svetového pohára a siedmym víťazstvom v Levi – najviac slalomových víťazstiev na svete. Jedno miesto vo Svetovom pohári v r. histórie.

„Som naozaj šťastná z víťazstva,“ povedala Shiffrinová. „To dokazuje, že mám dobrú mentalitu na to, aby som pokračoval v boji, a to znamená veľa.“

Podmienky boli opäť solídne a konzistentné pre všetkých pretekárov. Shiffrinová dobehla na druhom mieste a okamžite sa ujala vedenia s čistou a silnou korčuľou, no Slovenka Petra Vlhová, sobotňajšia víťazka, v prvom kole predbehla stoličku lídrov o viac ako pol sekundy.

V druhom kole sa na konci salta začala vytvárať ryha, no Shiffrinová sa ocitla na prvom mieste. Vlhová naberala rýchlosť, keď korčuľovala v druhom kole. Chytili ju v polovici kariéry a na konci ju korčuľovali.

„Petra mala tento víkend v slalome naozaj vynikajúcu show a podľa mňa to vyhrala, ale ja som sa dostala na pódium, takže som veľmi šťastná a šťastná z tohto víťazstva,“ povedala Shiffrinová.

Víťazstvo si odniesla Shiffrinová, druhé miesto obsadila Chorvátka Leona Popovic a tretie miesto obsadila Nemka Lynn Doerr, ktorá doplnila stupne víťazov.

„Nakoniec to bol dobrý víkend s dvoma skvelými pretekmi, takže som s ním veľmi spokojná,“ povedala Shiffrinová.

Shiffrinovej víťazstvo predĺžilo jej rekord vo Svetovom pohári a vyhrala aj najviac slalomových víťazstiev Svetového pohára na jednom mieste so siedmimi víťazstvami (a siedmimi opraty) v Levi.

READ  USA rozmiestňujú na Slovensku raketový systém Patriot na pomoc Ukrajine vo vojne proti Rusku

Tímová kolegyňa Stifel v alpskom lyžovaní Paula Moltzanová mala pri svojej prvej jazde dobrý horný úsek, až kým ju nezachytili vlásenky a nedokončila. AJ Hurt skončil v prvom kole na 53., Lela Labanga na 58. a Dasha Romanov na 59. Do druhého kola sa nekvalifikovali. Zoe Zimmerman nedokončila prvé kolo.

Tech Ladies sa teraz pozrú na Stifel Killington Cup na domácej pôde v nadchádzajúcom Svetovom pohári od 25. do 26. novembra.

Mužský rýchlostný tím mal v nedeľu pretekať vo švajčiarskom Zermatte-Cervinia, ale preteky boli pre počasie zrušené.