Severné Írsko prehralo so Slovenskom v kvalifikácii o EURO 2020

Kvalifikačné ťaženie Severného Írska na Euro 2020 sa skončilo strastiplným koncom, keď predĺžený gól Michala Durisa prehral tím doma so Slovenskom 2:1.

Dramatický vlastný gól Milana Škriniara v 88. minúte zrušil prvopolčasový náskok Juraja Kuku a poslal zápas do predĺženia polhodiny.

Zdalo sa, že dynamika bola na domácej strane, ale všetko sa zmenilo v 110. minúte, keď sa nádejná prihrávka od Jonnyho Evansa odrazila späť a jemne prepadla cez Durrisa, aby prekonal Billyho Peacocka-Farrella pri bližšej žrdi.

Brankár Burnley bude mať pocit, že mohol urobiť lepšie, ale pre Severné Írsko to bola trpká rana, pretože ich nádeje kvalifikovať sa na druhý po sebe idúci európsky šampionát boli zmarené.

Zverenci Iana Baraclougha začali večer v nezvyčajnej pozícii favoritov proti tímu, ktorý minulý mesiac prepustil ich trénera, no nedokázali to využiť, keďže Slovensko využilo svoje šance.

Severné Írsko, ktoré sa často previnilo neskorými pomalými štartmi, vyzeralo odhodlane napraviť to, keď od začiatku vybiehali z blokov, aby pripútali Slovensko predčasne, za burácania 1 060 fanúšikov, ktorí vpustili do Windsor Parku.

Hľadanie poslednej lopty však bolo nechytateľné a Slovensko už pohrozilo cez bývalého hráča Manchestru City Alberta Rusnáka, kým sa ujalo vedenia v priebehu hry.

George Saville sa pokúsil rozohrať loptu späť na Evansa z polovice, ale príliš neskoro si všimol, že obranca Leicesteru postúpil a umožnil tak Kukovi slobodu bežať a strieľať za Peacocka-Farrella.

Vlastný gól Milana Škriniara dal Severnému Írsku nádej (Brian Lawless/PA)

Niall McGinn, ktorý sa vrátil do základnej zostavy prvýkrát od skórovania v semifinále play-off proti Bosne a Hercegovine minulý mesiac, takmer zachránil brankára Fulhamu Mareka Rodaka pred centrom, ktorý sa odrazil smerom k vzdialenejšej žrdi, predtým ako ho stiahol Stuart Dallas. v. Široký záber.

READ  Diamond Druk Hospitality oznamuje rozdelenie dividend za druhý štvrťrok 2023

McGinnov center odvrátil Josh Magennis skôr, ako krídelník Aberdeenu hlavičkoval loptu nad brvno po uvoľnenej prihrávke Stanislawa Lobotku a Severné Írsko sa do prestávky vlieklo.

V druhom polčase boli úplne vpredu a využívali vysoký tlak, aby udržali hostí pod tlakom v okolí vlastného pokutového územia, pričom Conor Washington testoval Rodaka po tom, čo McGinn získal loptu.

Ale možno tou príležitosťou bol príchod do Severného Írska, kde sa začali rýchlo míňať, čím umožnili Slovensku presadiť svoju čoraz väčšiu dominanciu.

Gavin White a Jordan Thompson nahradili Washingtona a Savilea, ale dynamiku zmenilo rozhodnutie poslať Kylea Laffertyho a Liama ​​Boycea za McGinna a Magennisa.

Michal Dorris vyvolal medzi slovenským kontingentom veselé scény
Michelle Dorris vyvolala medzi slovenským kontingentom scény radosti (Liam McBurney/PA)

Lafferty potom trafil žrď, keď sa Severné Írsko snažilo vytiahnuť nepravdepodobné víťazstvo pred uplynutím 90. minúty, ale namiesto toho hra išla do predĺženia.

Ich úsilie sa začína vyplácať. Craig Cathcart odišiel v 97. minúte a chytil sa za slabiny, krátko po ňom McNair, ktorý trpel kŕčmi.

Energia zo Severného Írska vyprchala, keď sa ujali vedenia, a úder kladivom prišiel 10 minút po zásahu Doris.

Nevyhnutne prišla neskorá šanca na vyrovnanie, keď Thompson prešiel na Evansa šesť metrov od brány, no vyčerpaný obranca nenašiel sily na to, aby Rodaka prekonal.