Sanders a Gavrilova dávajú Austrálii víťazstvo a Rusi na plavbe | tenisové novinky

PRAHA (Reuters) – Austrálčanky Storm Sanders a Daria Gavrilova sa vrhli na šokujúce víťazstvá vo dvojhre proti Belgicku, aby pomohli tímu vyhrať 2:1 v utorňajšom finále Pohára Billie Jean King Kingovej.
131. Sandersová sa vyšplhala k víťazstvu 3:6, 7:6 (5), 6:0 nad svetovou osemnástkou Elise Mertensovou v zápase druhého setu v O2 Arene Central po tom, čo Gavrilová zdolala Great Menin 6:4, 1:6. 6:4 vo svojom prvom súťažnom zápase od februára.
„Je to taký úžasný pocit,“ povedala Sandersová na kurte po tom, ako vyhrala svoj debut v súťaži.
„Urobiť to v tejto chvíli, reprezentovať Austráliu, je to ten najlepší pocit vôbec.“
Mertens potreboval vyhrať duo, aby si udržal svoje semifinálové šance nažive, keďže sa umiestnil na prvom mieste vo štvorhre, a Minin sa vrátil na kurt, aby porazil Sandersa a Elaine Perezovú 6:2 6:4 po tom, čo Belgicko v pondelok zdolalo Bielorusko 2:1. .
Ale nádeje Kanaďanov na postup do semifinále, ktoré v úvodný deň ohromili obhajcov titulu Francúzsko, sa skončili prehrou 3:0 tímu Ruskej tenisovej federácie, ktorá radí piatich hráčov v Prahe medzi 40 najlepších svetových hráčov.
Podľa nového formátu je 12 tímov rozdelených do štyroch skupín, pričom víťazi skupín postupujú v piatok do semifinále, pričom majstrovský zápas je na programe v sobotu.
Kanadský ústup
Kanada utrpela neúspech pred začiatkom zápasu, keď Francoise Abandaová, ktorá v pondelok zdolala Francúzku Fionu Ferroovú, vylúčila pľuzgier na ľavom palci.
Carol Zhao, ktorá nahradila Abandu, sa umiestnila na 300. mieste za svetovou 28-kou Dariou Kasatkinovou a Ruska predviedla priepasť vo svojej triede víťazstvom 6:3, 6:1 za menej ako hodinu na prvom kurte.
Svetová 12-ka Anastasia Pavľučenkovová je v Prahe najlepšie nasadenou Ruskou, ale 30-ročná hráčka musela v rozhodujúcom sete zvýšiť svoju úroveň, aby skrotila veľkú úderku Rebeccu Marino 6-4, 4-6, 6-2. jej tím vedie 2:2. 0 ide do štvorhry.
Veronika Kudremetová a Ľudmila Samsonová zvíťazili nad Marinom a Gabrielou Dabrovskými 6:3, 6:1 a dokončili tak postup nad Rusmi, ktorí sa v stredajšom rannom stretnutí stretnú s Francúzskom.
vyhrať zisk
Hlasní belgickí fanúšikovia sa vrátili do O2 Arény so svojimi bubnami, trúbkami a ďalšími hudobnými nástrojmi, aby povzbudili tím, no Gavrilovovú to neodradilo, naposledy hrala na Australian Open a obsadila 412. miesto.
Ruská rodáčka Gavrilovová si po prehre v druhom sete so 70. Mininovou dala zdravotnú prestávku, no potom si našla inú výstroj.
„Cítila som váhu v nohe a nakoniec som skórovala v treťom sete,“ povedala. „Cítil som sa trochu rozrušený a myslím, že väčšina z toho pochádza z nervov, nie preto, že by som nebol fit alebo niečo podobné.“
„Bez ohľadu na to, koľko trénujete a ako ste fit, kondícia je úplne iná a vaše telo bude pravdepodobne napäté, dokonca ako malé kŕče a podobné veci.“
Austrália, ktorej pre chorobu chýbala 43. Agila Tomljanovičová, sa vo štvrtok stretne vo svojom poslednom štvrťfinálovom zápase B-skupiny s Bieloruskom.
Neskôr v utorok začnú 18-násobné Spojené štáty americké ťaženie proti Slovensku v C-skupine, kým Nemecko, ktoré prehralo s Českom, sa bude v D-skupine snažiť o záchranu proti Švajčiarsku.