Sam Hunzik predviedol v prvom zápase majstrovstiev sveta juniorov za Slovensko ohromujúci výkon

Calgary Flames má jednu šancu hrať na tohtoročných majstrovstvách sveta juniorov v hokeji, ktoré sa konajú vo Švédsku a Fínsku.

Sam Honzek, výber Flames v prvom kole draftu NHL 2023, sa hodí do tímu Slovensko. Väčšinu sezóny bol zranený a vrátil sa až pred piatimi zápasmi za Vancouver Giants vo WHL. V týchto piatich zápasoch za Giants strelil tri góly a sedem bodov a pokračuje vo svojej dominancii na medzinárodnej scéne.

Slovensko včera dopoludnia odohralo svoj prvý zápas na turnaji proti krutému rivalovi Česku. Slovensko vstúpilo do turnaja ako šieste a tretie najvyššie nasadené v skupine B. Česko je druhým nasadeným a najvyššie nasadeným tímom v skupine B, ktorý vstupuje do turnaja.

Prvý zápas sa však podľa tohto rebríčka neriadil.

Hunzik s dvojbodovým úsilím

Česko strelilo gól tesne 1:01 na zápas a udržalo si náskok v prvom polčase hry. Odtiaľ to už bolo na Slovensku, pretože na ceste k víťazstvu 6:2 strelilo šesť z nasledujúcich siedmich gólov.

Gól na 1:22 do tretej tretiny strelil pri presilovej hre Honzík. Snažil sa o prítomnosť v prednej sieti a snažil sa vyčistiť loptu, ktorá bola uvoľnená v bránkovisku. Tento gól bol napokon víťazom zápasu pre Slovensko.

Neskôr v tretej tretine vnikol Honzik do útočného pásma a parádne prihral krížnym pasom na Martina Misiaka, ktorého strelu zblokoval český brankár Michael Hrabal, no odrazenú loptu strelil Maksym Štrbák. Honzek si pripísal asistenciu.

Honzík zakončil zápas s jedným gólom a jednou asistenciou, čím sa zaradil na druhé miesto v tíme za Servakom Petrovským, ktorý mal na veľkom víťazstve tri body.

Honzek je lídrom turnaja

Po dvojbodovom góle je Honzík momentálne nerozhodný o druhý najvyšší počet bodov na turnaji. Oficiálne štatistiky považujú góly za tajbrejky, takže Honzík je na oficiálnom štatistike piaty v historickom bodovaní.

READ  Slovenská herečka v šoku: Kontroverzná kniha zvaná Svrbenie!

Ešte pôsobivejšie ako body, ktoré zapísal do výsledkovej listiny, je to, aký dôležitý bol Honzík pre víťazstvo Slovenska. Bol na ľade pri piatich zo šiestich gólov Slovenska, pri žiadnom góle Česka nebol na ľade. Honzík bol chválený za jeho silnú obojstrannú hru, čo sa prejavilo aj v jeho úvodnom zápase turnaja.

Zápas ukončil s hodnotením +3, celkovo prvý na turnaji.

Prejsť cez Čechov bola pre Slovensko veľká vec. V ich skupine sú Spojené štáty americké, Švajčiarsko a Nórsko, takže veľká výhra nad druhým najlepším tímom v skupine je dobrým znamením pre medailové nádeje Slovenska.

Honzík a jeho spoluhráči sa vracajú do akcie 27. decembra proti Švajčiarsku.