S Ayalou sa stretne vo finále US Open dievčat

EALA

Alex Ayala sa včera skoro ráno (v stredu večer v USA) kvalifikoval do štvrťfinále US Open druhý rok po sebe, keď vyhral 6:2, 7:6 (6:1) nad ôsmou nasadenou Taylou Preston z Austrálie. Vo Flushing Meadows, New York.

Po prekonaní prvého setu sa Ayala spamätala z oneskorenia 1:4 v druhom sete a nakoniec vyhrala za 1 hodinu 31 minút na kurte 9 tenisového centra USTA Billie Jean King.

Nasadená hráčka č. 10 porazila v úvodnom kole Kanaďanku Annabelle Zou 6:3, 6:0 a v druhom kole zdolala Slovenku Ninu Vargovú 6:2, 6:3.

S dostatkom plynu v nádrži sa Ayala spojila s Ruskou Mirou Andreevovou neskôr a rozdúchali americký požiar spolu so Shannon Lammovou a Evou Jovicovou 6-2, 6-2.

Ayalaová sa dnes vo štvrťfinále stretne s ruskou deblovou partnerkou číslo 14.

Neskôr sa opäť spoja s nemeckým tandemom Karolina Kuhl a Ella Seidel v druhom kole štvorhry dievčat.

Ayala na začiatku úvodného setu proti Prestonovi (15) zakopla a viedla 5:1 po prestávke v obchodovaní v prvých dvoch zápasoch.

Preston sa v druhom sete ukázala ako tvrdšia zákazníčka, keď v treťom geme zlomila svoju súperku a vyhrala 4:1.

Ale Ayala preukázala odolnosť, keď vyhrala ďalšie štyri zápasy, aby získala prevahu 5:4, kým Austrálčanka prekonala jeden neúspech na 5 zápasov.

Znova vymenili prestávky na podanie, aby predĺžili zápas do tajbrejku, kde si Ayala našla svoje miesto a vyhrala šesť bodov v rade, aby problém vyriešila.

READ  Výsledok Španielsko - Poľsko: Morata skóruje a bojuje, zatiaľ čo Lewandowski bod chytá