Rusko zdolalo Slovensko 1:0 v kvalifikačnom zápase MS 2022 v Kazani – Šport

Kazaň, 9. októbra. / TASS /. Ruská futbalová reprezentácia ukoristila 8. októbra víťazstvo 1:0 nad Slovenskom v kvalifikačnom zápase o postup na MS 2022 v Kazani.

Skóre otvoril v 24. minúte prvého polčasu, keď si loptu do vlastnej siete poslal Milan Škriniar.

V druhom polčase padli hráčom oboch tímov tri žlté karty (dve pre Slovensko a jedna pre Rusko), no výsledok zostal nezmenený až do záverečného hvizdu.

Tréner ruskej futbalovej reprezentácie Valerij Karpin v rozhovore pre novinárov po zápase povedal, že brankár Matvey Safonov bol najlepším hráčom v jeho tíme, zatiaľ čo druhý tím vykazoval slabé výsledky.

„Bol to pre nás čistý zápas a Safonov nás zachránil pred niekoľkými útokmi,“ povedal Karpin na pozápasovej tlačovej konferencii. „on [Safonov] Bol najlepším hráčom a to znamená, že celý tím nehral dobre.“

Ruská reprezentácia sa už začiatkom budúceho týždňa pripravuje na svoj ďalší kvalifikačný zápas o postup na MS 2022 proti Slovinsku. Zápas sa bude hrať na štadióne Maribor, ktorý má 12 994 miest na sedenie Ligodsky.

Rusko je po siedmich zápasoch v H-skupine momentálne na druhom mieste so 16 bodmi za Chorvátskom, ktoré má tiež 16 bodov, ale vedie skupinu v celkovom rozdiele gólov.

Slovinsko je momentálne tretie v H-skupine s 10 bodmi, kým Slovensko je štvrté s deviatimi bodmi. Cyprus a Malta sú na piatom, respektíve šiestom mieste v H-skupine so štyrmi bodmi.

Majstrovstvá sveta 2022

Katar sa pripravuje na usporiadanie majstrovstiev sveta vo futbale 2022 od 21. novembra do 18. decembra na ôsmich štadiónoch v siedmich mestách po celej krajine, konkrétne v Dauhe, Lusail, Al Wakra, Al Khor, Al Rayyan, Umm Salal a Madinat Al Shamal.

Katar získal právo usporiadať Majstrovstvá sveta vo futbale 2022 2. decembra 2010.

READ  Zamestnanci spoločnosti Hon Hai na konci slávnostného ceremoniálu vyhrali milión automobilov s taiwanskými dolármi

V marci 2015 FIFA oficiálne oznámila, že 22. ročník hlavného podujatia FIFA sa uskutoční v novembri a decembri 2022, pričom finále je naplánované na 18. december 2022, teda v deň – štátny sviatok Kataru. Cieľom bolo v zásade usporiadať turnaj počas 28 dní.