Ruprecht bude udávať tempo v prvý deň pretekov Slovakia EnduroGP

Will Ruprecht vyhral prvý deň slovenských pretekov EnduroGP, ktoré sa konali v sobotu v Gelnici. Bol to solídny výkon od jazdca TM Racing, ktorý odštartoval pomerne ticho.

V prvom súkromnom teste bol Austrálčan deviaty najrýchlejší. Odvtedy však bol až do konca najkonzistentnejší, s tromi výhrami a nikdy neklesol pod tretie. Ruprecht skončil deň s náskokom 11,54 sekundy pred Andreou Veronou (Gas), obaja vyhrali aj v triedach E2 a E1. Tretí skončil Steve Holcomb (Beta) s časom 17,85 sekundy, za ním Josep Garcia (Red Bull KTM). Na piatom mieste získal Brad Freeman (PETA) denné víťazstvo v triede E3.

V juniorskej kategórii Max Ahlin (Beta) porazil Lucu Fischedera (Sherco) za 14,03 sekundy, pričom duo postúpilo aj do J2 a J1 League. V kategórii mládeže udával tempo Samuli Puhakainen (TM Racing), keď porazil Harryho Edmondsona (Fantic JET Racing) o 47,73 sekundy: Fín v súkromných testoch vždy skončil v prvej päťke.

V triede Open 2t bol vo všetkých sobotňajších súkromných testoch najrýchlejší Adam Tomiczek (GasGas), ktorý porazil Roberta Friedricha (GasGas) o 1’32,31 sekundy. V priamom súboji proti Thomasovi Vanovkanovi (KTM) v šampionáte 4A bol najlepší Alejandro Ceballos-Escalera (Honda) časom 6,78s. Napokon na Open Senior zviedol intenzívny boj aj Andrea Belotti (Motoclub Lago D’Iseo/KTM), keď porazil Martina Gottwalda (Husqvarna) o 6,85 s.

READ  Strelecké športy USA Austin Smith získal zlato Skeet na svetovom pohári ISSF 2021 v Taliansku