Rozpis a výsledky majstrovstiev Európy UEFA do 19 rokov 2022: Čo sa doteraz stalo?

Francúzsko začalo turnaj vo veľkom štýle, keď v úvodnom zápase v Trnave strelilo domácemu Slovensku päť gólov. Lom Chaona skóroval v 16. minúte, predtým ako Angie Yuan Boni a Alan Virginius dosiahli solídne víťazstvo v prvom sete.

V tej istej divízii silné Taliansko zdolalo v živej konfrontácii Rumunsko 2:1, kde jeden z gólov strelil Tommaso Baldanzi.

Zhrnutie: Srbsko 2-2 Izrael

V nedeľňajšom zápase sa zdalo, že Izrael vyhral úvodnú časť druhého setu, ale hlavička Stevana Lekoviča v predĺžení zachránila Srbsku bod za strhujúcu remízu 2:2 na ihrisku Sierre nad Hieronymous.

Neskôr večer Anglicko vytlačilo útočne ladené Rakúsko vďaka dvom dobre skombinovaným gólom. Karne Chukwuemeka vsietil prvý gól, predtým než Alfie Devine strelil druhý.

Kde pozerať: TV, živé vysielanie

Zápasy a výsledky

Všetky časy výkopu sú SEČ

skupinová fáza

Sobota 18. júna

HLAVNÉ: Slovensko 0-5 Francúzsko

Skupina A: Slovensko 0-5 Francúzsko (Trnava)
Skupina A: Taliansko 2:1 Rumunsko (Donajska Strida)

Nedeľa 19. júna
B-skupina: Srbsko 2-2 Izrael (Šiar nad Hronom)
B-skupina: Anglicko 2:0 Rakúsko (Banská Bystrica)

Spoznajte súťažiacich

utorok 21. júna
Skupina A: Slovensko-Taliansko (17:30, Trnava).
Skupina A: Rumunsko – Francúzsko (20:00, Donajska Strida)

Streda 22. júna
B-skupina: Izrael-Rakúsko (17:30, Shear nad Hronom).
B-skupina: Anglicko – Srbsko (20:00, Banská Bystrica)

Piatok 24. júna

Skupina A: Rumunsko – Slovensko (17:30, Trnava).
Skupina A: Francúzsko – Taliansko (17:30, Donajská Streda)

Sobota 25. júna
B-skupina: Rakúsko-Srbsko (20:00, Banská Bystrica)
B-skupina: Izrael – Anglicko (20:00, Shear nad Hronom).

skupiny

Skupina A: Slovensko (hostiteľská krajina), Rumunsko, Taliansko, Francúzsko

Skupina B: Anglicko, Izrael, Srbsko, Rakúsko


Majstrovstvá sveta vo futbale hráčov do 20 rokov

EURO 2022 do 19 rokov: štadióny

READ  KAI a LOTN podpisujú memorandum o porozumení pre prípadný predaj FA-50 na Slovensko

utorok 28. júna
3. miesto Skupina A vs 3. miesto Skupina B (17:00, CINC)

semifinále

utorok 28. júna
SF1: Víťaz skupiny A vs. Nováček v skupine B (17:00 alebo 20:00, Trnava alebo Dunajská Streda)
SF2: Víťaz skupiny B vs. druhá skupina A (17:00 alebo 20:00, Trnava alebo Dunajská Streda)

konečný

Piatok 1. júla
Winner SF1 vs. Winner SF2 (20:00, Trnava)

Aký je formát turnaja?

Zápasy skupinovej fázy sa končia v sobotu 25. júna a prvé dva tímy v každej skupine sa kvalifikujú do semifinále o tri dni neskôr. Semifinálové zápasy budú na ich štadiónoch pridelené na konci skupinovej fázy.

Všetci štyria semifinalisti na Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov 2023 v Indonézii spolu s víťazom play-off medzi dvoma tímami, ktoré skončili v dvoch skupinách na treťom mieste, sa kvalifikujú na obsadenie piatich pozícií UEFA.

Kde sa konajú zápasy?

Trnavský štadiónTrnava (1. skupina, semifinále, finále)
Duck ArenaDonajská Streda (A-skupina, semifinále)
Štadión Banská BystricaBanská Bystrica (2. skupina)
Štadión Shiar Club HronomŠiar nad Hronom (skupina B)
NTC Scenic, Scenic (play-off majstrovstiev sveta)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.