Rati má s trojbodovým súbojom proti Slovensku stále kontrolu

Newyorčania Aato Ratti, Eto’o Liukas a Matias Rajaniemi sa vrátili do hry v nedeľu, keď Fínsko čelilo Slovensku o 14:00 SEČ a zvíťazilo 9:3.

Aato Rati Do svojho tretieho zápasu na majstrovstvách sveta IIHF vstúpil gólmi v predchádzajúcich dvoch spolu s tromi asistenciami.

Predošlý 52. ročník obsahoval rôzne nástroje počas celej súťaže a tie isté zručnosti boli predvedené aj pre Slovensko.

Po jednej hracej perióde viedlo Fínsko 2:1, no Räty sa na góloch nepodieľal. Do útoku sa však výrazne zapojil.

Počas úvodnej dvadsaťminútovky si Räty pomerne často dával kotúč na hokejku, čo mu spôsobilo niekoľko výpadov. Bol veľmi rýchly v prechode, robil jednoduché, ale efektívne pohyby v neutrálnej zóne a takmer vždy, keď sa Fínsko valilo na Slováka, urobil si možnosť, aby ho prihral.

V čase 6:26 minúty prvej tretiny zaznamenal Räty tri strely na bránu, z toho dve z jamky a jednu z výpadu.

Bol efektívny v bode patovej situácie, keď vyhral šesť z ôsmich remíz.

V závere prvého polčasu sa Räty snažil nepozerať za zadnú prihrávku, keď išiel za slovenskú bránu, no nepodarilo sa mu ju získať. Namiesto toho, aby trávil čas návratom do hry, rýchlo sa ponáhľal k palcátu a zdvihol prútik, čím umožnil Fínsku zostať v útočnej zóne.

O pár sekúnd neskôr predpovedali New York Rangers Adam Sikora Dostal obrovský trest do kolena a bol vylúčený, pričom Fínsko malo päť minút tvrdej hry.

Ak sa Räty do hry nevráti, Slovensko pravdepodobne opustí región a táto mocenská hra sa nikdy neuskutoční.

Druhá tretina začala presilovkou Fínska a svoje šance mal Ratti. Na začiatku svojho súboja sa Räty pokúsil o prihrávku cez oblasť, aby pripravil svojho spoluhráča na jednorazovku. Jeden si razil cestu, druhý zvrátený.

READ  Pred nákupom si dvakrát premyslite: Tieto internetové obchody sú klasifikované ako rizikové alebo podvodné

Räty ukázal kreativitu, dostal disk vo veľkom tempe a presekal obranu pred prihrávkou lopty do nízkej jamky.

Bol to Matthew Barzal, ale miesto, kde treba zastreliť Rätyho. Neskôr v zákrute sa Räty rozhodol, že nevyjde z poklopu a pred opustením ľadu vystrelil silnú strelu s nízkym vankúšom, aby vytvoril odraz.

Fínsko malo rýchlo ďalšiu šancu na presilovku a Ratti bol späť na ľade. Mal jednorazovú šancu, že ak nebol tiesnený, pošmyknutím prinútil slovenského brankára Simona Latkoshiho k solídnemu zákroku.

Keď do konca druhej tretiny zostávalo 3:19, Latkoczy zakopal kotúč v hernej časti centra mesta, keďže Latkoczy nebol v pozícii.

Räty ani nezdvihol hlavu, pretože vedel, že má takmer prázdnu sieť, keď dostal kotúč, ktorý jeho strela zápästím tesne minula fľašu s vodou.

Bol to Rätyho tretí gól v mnohých zápasoch na MS juniorov. V každom zápase na turnaji má gól.

Tento gól, pravdepodobne jeden z najľahších, ktoré Ratti strelil vo svojej profesionálnej kariére, ukázal viac ako len presnosť. Nebol zamýšľanou prihrávkou v hre, ale poznal situáciu pred sebou. Nielenže musel rýchlo strieľať, ale musel byť aj presný.

V čase 6:25 minúty v druhom polčase strelil Räty dve strely na bránu, z ktorých jedna smerovala. Vyhral päť z ôsmich zápasov (62,5 %).

V treťom polčase odohral Ratti x minút

Ostrovania mali dve ďalšie možnosti hrať s Fínskom vo vedení Ito Liukas a obranca Matthias Rajaniemi V tretej tretine sme ich videli zasahovať.

V 1-na-1 Liukas vytiahol úhľadný palec, aby obtočil slovenského obrancu pred razantnou strelou. Hra pokračovala a ja som sa postavil Matthiasovi Rajaniemimu bodovou strelou (prútik sa mohol zlomiť), ale lopta smerovala priamo k jeho spoluhráčovi Juusovi Maenpaovi, ktorý využil široko odkrytú loptu Kalle Vaisanen.

Räty strelil ďalší bod ôsmym gólom Fínska v súťaži, gólom v presilovej hre po tom, čo využil jednorazovú príležitosť vo vnútri pravého kruhu, znovu získal kontrolu nad kotúčom a nakŕmil Kaspera Puutia, ktorý našiel pred sebou Kaspera Simontaivala.

READ  Mari (Maharovchak) Judah - Moon Valley Independent

Potom Räty pridal svoj tretí bod v noci, v podobnej hre, prihral kotúč z pravého kruhu Puutiovi na druhej strane klziska, než strelil.

Ratti dokončil posledný frame bez striel na bránu v čase 5:16 TOI, ale s dvoma prihrávkami. Vyhral dve zo svojich piatich remíz (40 %).

V ten deň strelil Aatu Räty gól a dve asistencie s piatimi strelami a o 18:07 TOI bol +1. Celkovo vyhral 13 zápasov v 21 pokusoch, čo je dobré pre 61,9% bodov.

Matias Rajaniemi zaznamenal asistenciu o 10:29 GMT. Eto’o Liukas, tri strely na bránu za 10:19 min.

Ďalší zápas Fínska odohrá William Dufour a Kanada v pondelok večer o 18:00 ET.

Aatu Räty bol draftovaný New York Islanders na celkovo 52. miesto v drafte NHL v roku 2021, hráč, ktorý by mohol tento draft ukradnúť. Za Bridgeportské ostrovy odohral iba dva regulárne zápasy sezóny, kým zohral hlavnú úlohu v postupe Bridgeportu do 2. kola kvalifikácie Calderovho pohára prvýkrát od roku 2003. Ratty, pokiaľ nebudú ostrovania mimo tréningového kempu, bude na začiatku sezóny 2022/2023 v Bridgeporte.

Vitajte vo svojom novom domove pre najnovšie správy, analýzy a názory obyvateľov New Yorku. ako sme my FacebookNasleduj nás Twitter A nezabudnite sa prihlásiť na odber NYHN+ pre všetok obsah len pre členov od Christiana Arnolda a National Hockey Now Network.