Ram Babu prekonal národný rekord v chôdzi mužov na 35 km na Dudinskej 50 2023

Indická závodná chôdza Ram Babu Nový termín Národný register Preteky mužov na 35 km Dudinská 50 2023 Stretneme sa v sobotu v Dudeniciach na Slovensku.

Dudinská 50 je podujatie zlatej úrovne na World Athletics Tour, ktoré sa koná každoročne. Ram Babu zajazdil 2:29:56, aby skončil piaty a prekonal predchádzajúci rekord 2:31:36, ktorý si stanovil na víťazstvo na národných majstrovstvách minulý mesiac.

Dr. Jose Luis Dr. Morales vyhral preteky s mexickým rekordným časom 2:26:37, nasledovaný Brazílčanom Caiom Bonfimom (2:27:30) a Číňanom Zhuge Lizhongom (2:29:00) na stupni víťazov. Štvrtý bol Kanaďan Evan Dunphy (2:29:15).

Na indických národných hrách, ktoré sa konali minulý rok v Gudžaráte, Ram Babu vytvoril aj vtedajší národný rekord 2:36:34 na zisk titulu.

Ram Babu už porušil vstupné kritériá na Ázijské hry 2023 v behu mužov na 35 km Chôdza v pretekoch Kvalifikácia na majstrovstvá sveta 2023 v Budapešti jej však chýbala o 16 sekúnd.

Majstrovstvá sveta v atletike 2023 sa budú konať v maďarskom hlavnom meste Budapešti od 19. do 27. augusta. Indickí pretekári chodci Aksdeep Singh a Priyanka Goswami si začiatkom tohto roka odniesli majstrovstvá sveta v šprinte mužov a žien na 20 km.

V chôdzi žien na 35 km zvíťazila Peruánka Kimberly Garcíaová v novom svetovom rekorde v čase 2:37:44. Striebornú medailu si vybojovala Číňanka Hong Liu s časom 2:40:06 a bronzovú medailu vybojovala Ekvádorčanka Magali Bonillaová s časom 2:46:32.

Ind Sandeep Kumar obsadil 12. miesto v chôdzi mužov na 20 km. Podujatie vyhral Kolumbijčan Eder Arevalo (1:19:23) pred Švédom Perseusom Carlstromom (1:19:44) a Mexičanom Noelom Schama (1:20:46).

Ind Sanjay Kumar sa zúčastnil aj 20 km chôdze, ale preteky nedokončil (DNF).