Prvý zápas kvalifikácie ME hráčov do 21 rokov: Írsko a Izrael remizovali; Postupuje Chorvátsko, Slovensko a Česká republika

Play-off ME hráčov do 21 rokov určuje posledné štyri miestenky do finále 2023 v Rumunsku a Gruzínsku.

Deväť víťazov kvalifikačných skupín a najlepšie druhé miesto (nepočítajúc výsledky proti tímom na šiestom mieste) sa kvalifikovalo na záverečný turnaj od 21. júna do 8. júla 2023 spolu s hostiteľmi Gruzínskom a Rumunskom. Ďalších osem druhých sa teraz stretne, aby v utorok bojovalo o zostávajúce miesta v druhej časti súťaže.

Spoznajte súťažiacich v play-off

Prvé zápasy: piatok 23.9

Slovensko 3-2 Ukrajina

Slovensko sa ujalo vedenia už v 10. minúte, keď sa k odrazenej lopte dostal Tomáš Suslov po tom, čo penaltu zneškodnil Anatolij Tropin, no Bohdan Vionek rýchlo vyrovnal. David Strelich skóroval len 25 sekúnd po prestávke suverénnym sólovým úsilím a po rýchlej odpovedi od Damita Kreskiva tento kúsok zopakoval, čím Slovensko získalo náskok pred poľským Bielsko-Biała v utorok.

Chorvátsko 2-1 Dánsko

Gabriel Vidovic a Dion Drina Bilgo viedli Chorvátsko v prvom polčase 2:0, ale tesne pred hodinou Kasper Tengstedt znížil nedoplatky Dánska.

Island 1-2 Česi

Island sa dostal do vedenia v 26. minúte zásluhou pokutového kopu Sevara Attleeho Magnusona. Za Čechov rýchlo vyrovnal Matog Valenta a po snahe Václava Seka v 70. minúte išli domáci do vedenia.

Írska republika 1-1 Izrael

Krátko pred koncom prvého polčasu skóroval za Izrael Aidan Journo, ale Evan Ferguson, ktorý si odkrútil svoj debut v play off, vyrovnal v 65. minúte Írsku. udržali remízu.

Druhé kolo: utorok 27. septembra

Ukrajina – Slovensko (17:30, prvý zápas 2:3)
Dánsko – Chorvátsko (18:00, zápas 1-2)
Česko-Island (18:00, zápas 2:1)
Izrael – Írsko (19:15, 1. zápas)