Prípravy na Európsky pohár 2020 sa konali v Chorvátsku a Severnom Macedónsku

Futbal – Medzinárodný priateľský zápas – Chorvátsko – Arménsko – Gradsky štadión Velika Gorica, Velika Gorica, Chorvátsko – 1. júna 2021 Chorvát Josip Yuranovic v zápase s arménskym Camom Hovhannisyanom (Reuters) / Antonio Brunik.

Chorvátsko zlyhalo vo svojich prípravách na šampionát Euro 2020, keď doma remizovalo s Arménskom 1: 1 a Severné Macedónsko priznalo vyrovnanie v medzičase, keď v utorok remizovalo so Slovinskom 1: 1.

Slovensko, ktoré sa kvalifikovalo aj na turnaj 11. júna do 11. júla, remizovalo po zaostávaní s Bulharskom 1: 1.

Chorváti, ktorí sú v skupine D európskeho šampionátu s Anglickom, Škótskom a Českom, premárnili veľa šancí vo Veľkej Gorici a v posledných minútach boli potrestaní, keď od modrej zóny zasiahli Arménsko.

Ivan Perišič sa dostal do vedenia pre Chorvátsko v 23. minúte, keď prekonal svoju bránu a dosiahol rohový kop pre Luku Modriča. V 42. min však minul prázdne siete a Arménsky brankár David Jurčenko uviazol.

Jurčenko poprel, že by v prvom polčase protiútokom Perišič a Mario Pasalič narazili do tyče a Chorvátsko doplatilo v 72. minúte, keď arménsky striedajúci arménsky rodák z Kolumbie a Yimar ohromujúcim kopom vyrovnali.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar nedal šancu brankárovi Dominicovi Levakovičovi bleskom z 25 metrov v pravom hornom rohu po tom, čo ho Ziraire Shagoyan zašpinil.

Arménsko takmer otočilo hru naruby, takže Livakovic bol pripravený o štipku prstom Cama Hovhannisyana, kým Yurchenko v záverečných minútach zachránil gól Andreja Kramariča.

Severnému Macedónsku, ktoré sa na veľkej scéne zúčastňuje po prvý raz a je v skupine C spolu s Holandskom, Rakúskom a Ukrajinou, bolo po dominancii v súťaži odopreté víťazstvo nad bývalou Juhosláviou, Slovinskom.

Domáci sa zdali byť na vrchole po tom, čo Ilgiv Elmas prekonal slovinského brankára Jana Oblaka strelou, ktorá v 55. min zasiahla vynikajúcou krížnou prihrávkou Izgana Alejského, ale bol takmer ovplyvnený záverečným kopom v zápase.

READ  Zoznam športových TV na pondelok 13. júna | profesionálny

Domain Carnegiej vyrovnal v siedmej minúte predĺženia strelou po streche siete zo vzdialenosti 10 metrov po tom, čo Benjamin Sisco v jeho kroku kývol dlhou loptou.

Atanas Iliev dal hosťom vedenie v deviatej minúte, potom Laszlo Pines v 27. minúte zaplatil za Slovákov, ktorí sú v skupine E na Euro 2020 so Španielskom, Švédskom a Poľskom.

Naše kritériá: Princípy dôvery spoločnosti Thomson Reuters.