Predpremiéra štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov 2024: Fínsko vs

GOTENBURG, Švédsko – Štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov 2024 IIHF je pripravené a odohrá sa v utorok 2. januára v Göteborgu. USA a Švédsko skončili na prvom mieste vo svojich skupinách, pričom tím USA získal celkovo najlepšie nasadenie a postúpil do medailového kola.

Tímy, ktoré vyhrajú svoje štvrťfinálové zápasy, postúpia do semifinále, kde budú presadené najlepším tímom s najnižším zostávajúcim nasadením atď. Všetky semifinálové a medailové zápasy Škandinávie sa budú hrať v Göteborgu.

Tohtoročný štvrťfinálový zápas je naplnený šiestimi tímami, ktoré by mali mať pocit, že majú legitímnu šancu na zisk zlata. Ani Fínsko, ktoré v predkole podľahlo Nemecku, nebude v tejto fáze turnaja ľahkým konkurentom. Šancu dokázať to dostanú proti slovenskému tímu, ktorý sa teší obnovenej sebadôvere po troch víťazstvách z prvých štyroch zápasov na turnaji.

Aby sme vás pripravili na každý zápas QF, FloHockey robí rýchlu analýzu každého štvrťfinále, v ktorej sa predstaví množstvo potenciálnych hráčov NHL a často aj veľa drámy. Začíname prvým zápasom dňa, Slovensko vs.

Rozpis štvrťfinále Sveta juniorov v roku 2024

Slovensko vs. Fínsko, 6:00 ET (Frolundaborg)

Kanada vs. Česko, 8:30 ET (Škandinávia)

USA vs. Lotyšsko, 11:00 ET (Frolundaborg)

Švédsko vs. Švajčiarsko, 13:30 ET (Škandinávia)

Slovensko č. 2B (3-0-0-1) vs. č. 3A Fínsko (1-1-0-2)

Na papieri ide o najvzrušujúcejší zápas vo štvrťfinále medzi dvoma tímami, ktoré na turnaji zažili niekoľko dobrých momentov. Fínsko sa v záverečnom predkole prebojovalo k víťazstvu v penaltovom rozstrele nad domácim Švédskom, zatiaľ čo Slovensko strelilo na turnaji 19 gólov – tretie najviac zo všetkých tímov – vrátane výhry nad českými súpermi v prvý deň. Oba tímy majú štruktúru a schopnosti a majú hráčov, ktorí sú známi tým, že vo veľkých momentoch nastupujú.

READ  Poľsko zatýka podozrivých z pašerákov ľudí

Slovensko má skúsenosti a možno aj viac šikovnosti. Fínsko má dobrú útočnú veľkosť a množstvo hráčov, ktorí dokážu strieľať góly, keď potrebujú. V defenzíve ani jeden tím nebol dokonalý, no oba mali brankárov, na ktorých sa dalo v kľúčových situáciách spoľahnúť.

Slovensko bude mať zrejme výhodu v sieti, keďže brankár Green Bay Gamblers Adam Gagan (CH) patrí doteraz medzi najlepších štartujúcich na turnaji. Bez prehry v troch štartoch sa mu v medailovom kole proti USA uľavilo a má 0,934 percenta záchrany, pričom čelí priemerne 30 strelám na zápas. V minuloročnom štvrťfinále takmer ukradol Kanade zápas predtým, ako Connor Bedard urobil Connorovi Bedardovi veci v predĺžení.

Tomuto slovenskému tímu chýbajú dvaja jeho najlepší hráči v kategórii Juraj Slavkovski a Simon Nemec. Napriek tomu majú stále hĺbku a budú sa spoliehať na hráčov ako Filip Mazár (MTL), Dalibor Dvorski (STL) a Samuel Honzik (CGY), ktorí im poskytnú svoje útočné služby.

Fínsko bolo jedným z najviac sklamaných tímov na turnaji, ale svoju vôľu ukázalo pri výhre v penaltovom rozstrele nad Švédskom, kde si muselo zozadu vynútiť predĺženie a penaltový rozstrel. Nedokázali skórovať efektívne, ale tento zápas ukázal, že mohli zasiahnuť.

Fíni sa musia rozhodnúť aj v sieti. Zdá sa, že Niklas Cocu (SEA) je de facto štartérom tohto tímu, no Noa Valley predviedla v dvoch zápasoch lepšiu predstavu a obe vyhrala. To robí veci ešte zaujímavejšie smerom do fázy single-elimination na turnaji.

Kľúčoví hráči, ktorých treba sledovať vo štvrťfinále medzi Slovenskom a Fínskom

Maxim Štrbák, D, Slovensko (BUF): Štrbák v tomto zápase odohrá kopec minút. Kým proti Fínsku budú kľúčoví slovenskí útočníci, najdôležitejšia môže byť Štrbakova schopnosť brániť sa a získavať puky. Neprekvapilo by ma, keby som ho videl na ľade 27-28 minút podľa toho, ako sa bude zápas vyvíjať. Je jednoznačne najspoľahlivejším obrancom v tomto tíme a minulý rok bol kľúčovým hráčom tímu. Michigan State Spartan vyzerá ako iný hráč, keď hrá za svoju krajinu.

READ  Storseier pre VM-rezervované mot Slovensko

Jiri Lasila, C, Fínsko: Nedraftovaný kapitán Fínska odohral veľké minúty a odohral niekoľko kľúčových zápasov proti Švédsku. Jeho úroveň úsilia nie je nikdy pochýb a dokáže hrať solídnu obrannú hru. Slovensko má veľkú ofenzívnu silu a Fínsko bude potrebovať kolektívnu obranu, ktorá ich pribrzdí. Lasila je jedným z ľudí, ktorí dokážu udávať tento tón. Zároveň mu patrí druhé miesto v tíme s piatimi bodmi na doterajšom turnaji.

predpoveď

Slovensko 4, Fínsko 2

Štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov v ľadovom hokeji 2024

Štvrťfinále sa začne 2. januára 2024 štyrmi zápasmi so začiatkom o 6:00 EST, finále je naplánované na 13:30.

Semifinále majstrovstiev sveta juniorov v ľadovom hokeji 2024

Semifinále sa začína 4. januára, zápasy začínajú o 6:00 EST a končia o 13:30.

Finále majstrovstiev sveta juniorov v ľadovom hokeji 2024

Zápas o bronz na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji IIHF sa začína 5. januára o 9:00 EST.

Zápas o zlato sa hrá o 13:30 EST.

Svetový juniorský stream v rokoch 2023-2024

Majstrovstvá sveta juniorov bude vysielať sieť NHL v Spojených štátoch. Vybrané hry budú dostupné na ESPN+.