Predkolo ME vo futsale žien: Belgicko a Slovensko | Európsky pohár futsalu žien

Druhé vydanie majstrovstiev Európy žien vo futbale žien odštartovalo tým, že Belgicko a Slovensko vyhrali prvé dve prípravné skupiny, pričom ďalšie dve sa v súčasnej dobe hrajú (všetky odložené z pôvodných termínov v máji 2020).

Víťazi predkola postupujú do hlavného kola v októbri a zaraďujú sa tak medzi 13 najlepších účastníkov rebríčka, čo následne vedie k 24., 25., 26. alebo 27. marcu 2022 na záverečný turnaj štyroch tímov.

Najnovšie výsledky

• Výsledky / zápasy
  • skupinová objednávka
  • Zatiaľ v predkole: Belgicko a Slovensko
  • Nováčikovia Gibraltáru a Bosny a Hercegoviny patria medzi 11 tímov, ktoré začali predkolo.

Skupiny predkola

• Traja víťazi skupín postupujú do hlavného kola a pridávajú sa k 13 tímom, ktoré prihlásil.

Skupina A (kompletná)
Víťaz skupiny: Slovensko
Tiež v skupine: Srbsko, Severné Írsko, Litva (hostiteľská krajina).

• Slovensko vyhralo všetky tri zápasy, aby sa kvalifikovalo.
  • Výhra Severného Írska 1: 0 nad Litvou bola prvou súťažnou výhrou vo futsale na ich úrovni.

Skupina B (16.-19. augusta): Holandsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Moldavsko (hostiteľská krajina).

• Holandsko otvorilo víťazstvo 7: 3 nad nováčikmi Bosnou a Hercegovinou pomocou hetriku Esther van Toledo.

Skupina C (kompletné)
Víťazi skupín: Belgicko
Tiež v skupine: Gibraltar (hostiteľ)

• Belgicko v prekvapivom penaltovom rozstrele porazilo nováčikov Gibraltaru 5: 4, pretože ich zápas bol vyrovnaný 2: 2 po 40 minútach a 3: 3 po predĺžení, pričom v divízii súťažili iba dva tímy.
  • A zrušil zápasy tretieho tímu naplánované v kazašskej skupine.

Skupiny hlavného kola (19.-22. októbra)

• Štyria víťazi skupín postúpia do vyraďovacieho finále na konci marca, pričom hostiteľom bude jeden z národov.

skupina 1Rusko, Maďarsko, Bielorusko (hostiteľská krajina), víťaz predkola Skupina B

skupina 2: Portugalsko, Chorvátsko (hostiteľská krajina), Poľsko, Slovinsko

Skupina 3: Ukrajina (hostiteľská krajina), Fínsko, Česká republika, Belgicko

skupina 4: Španielsko (držitelia titulu), Taliansko, Švédsko (hostiteľská krajina), Slovensko

READ  Nájdite nadchádzajúce trendy na trhu, rozdelené podľa typu, aplikácie, koncového používateľa a regiónu – WordStream (USA), Moz (USA), SEO Book (Grécko), LinkResearchTools (Rakúsko), SpyFu (USA), SEMrush (USA), AWR Cloud (USA), KWFinder.com, Searchmetrics Essentials (Slovensko), Ahrefs (Singapur), DeepCrawl (Spojené kráľovstvo), Majestic (Spojené kráľovstvo)

Na stiahnutie: Aplikácia UEFA Futsal Coach