Posledné okamihy hlavičky Jamela Lascellesa šetria bod z Newcastlu

Jamal Lascelles (vľavo) oslavuje rovnomerne

Kapitán Jamal Lascelles zachránil Newcastle po smrti, keď skóroval v nadstavenom čase, keď poprial víťazstvo Aston Ville a udržal svoje hlavy nad vodou v boji o prežitie v Premier League.

Lascelles v posledných chvíľach zamieril domov, aby schytal remízu 1: 1 na ihrisku St James ‚Park, akoby sa prvý gól Watkinsa v 86. minúte odrážal od nešťastného bývalého obrancu Vily Kiarana Clarka a ponoril ich hlbšie. Sliz.

Tréner Magpies Steve Bruce by bol nešťastný, keby jeho kapitán nezasiahol po tom, čo striedajúci Jacob Murphy narazil do brvna o niekoľko minút skôr. Zatiaľ čo jeho tím vyhral vo všetkých súťažiach iba 19 zápasov, od víťazstva mu zostáva dva body. Zóna zostupu s 10 hrami.

V jednu noc, keď on a jeho náprotivok Dean Smith zvyčajne dúfali, že by sa súťaže zúčastnili Alain Saint-Maximin alebo Jack Grealish, sa v ich neprítomnosti vznietili až do záverečných fáz.

Po tom, čo Dwight Gale zahájil kampaň iba druhýkrát, Bruce trochu prekvapil, keď ho požiadali, aby sa zoradil na ľavej strane troch frontov, Julinton vpravo a Ryan Fraser v strede.

Škótsky internacionál sa v piatej minúte pripravil na Emiliana Martineza razantnou strelou, ale keď sa hostia usadili, boli to práve oni, ktorí udávali rytmus zo stredného pásma Douglasovi Luizovi a Johnovi McGinnovi.

Tyrone Mings potreboval pomoc svojho obranného partnera Ezriho Konsu po tom, čo bol nasatý Joelintonom, keď sa zarezal dovnútra, pretože Magpies podnikli v 14. minúte zriedkavý útok. Hostia však o sedem minút neskôr vyrazili úder, keď nebezpečný krídelník Bertrand Traore opustil poľa po poškodení rebier, keď sa zrazil s bilbordom za bránkou Martina Dubravku.

Bertrand Traore bol po náraze na bilbordy vytlačený von
Bertrand Traore bol nútený odísť po náraze na bilbordy (Clive Brunskill / PA)

Newcastle sa postupne dostával do zápasu, ale bez pokroku potrebného na vyrušenie Vily, keď vlažný prvý polčas dosiahol nevyhnutný koniec, a bol to práve Matt Target, ktorý svojho brankára Martineza dostal pod tlak veľmi silným vedením 63. Minúta hlavičkou od krížnika Isaaca Haydena.

Guilenton, ktorý Mingsa celý čas trápil, musel pred zostávajúcimi 18 minútami, keď ho Joe Willock rozohral, ​​ale nie po prvý raz, úplne otestovať brankára. Namiesto toho, aby rozbil loptu smerom k bráne, pokúsil sa vybrať Frasera a uvidel jeho smrť. vypnutý.

Newcastle United - Aston Villa - Premier League - St. James's Park
Jamal Lascelles (vpravo) zachránil bod pre Newcastle (Stu Forster / PA)

Murphyho zrazilo brvno osem minút pred zápasom a bieda Newcastlu sa javila ako úplná o tri minúty neskôr, keď Watkins poslal hlavu cez krížnu strelu Targeta a uvidel loptu, ktorá zasiahla Clarka a padla do brvna.

Lascelles však zasiahol do domu hlavičku z Murphyho kríža do hĺbky v čase zranenia, aby chytil bod, ktorý by sa v konečnej analýze mohol ukázať ako neoceniteľný.