Portugalsko 3:2 Slovensko: Cristiano Ronaldo zdvojnásobil, keď tím Roberta Martineza zabezpečil kvalifikáciu na Euro 2024

Cristiano Ronaldo skóroval dvakrát, keď zverenci Roberta Martineza porazili Slovensko 3:2 a zabezpečili si tak miesto na Euro 2024.

Seleção išli do tohto zápasu s vedomím, že keď vyhrali všetkých šesť predchádzajúcich kvalifikácií na Euro 2024, víťazstvo by ich kvalifikovalo na Euro 2024 s tromi zápasmi do konca.

Prvú veľkú šancu zápasu mal v 13. minúte Bruno Fernandes, ktorý nádherne vystrelil z veľkej diaľky na bránu, no brankár Slovenska Martin Dúbravka vyrazil parádnu strelu a nerozhodný výsledok udržal.

Slovensku chýbali centimetre od vedenia v 16. minúte, keď odrazený center trafil brvno, ale Portugalsko prežilo. Goncalo Ramos strelil prvý gól Portugalska hlavičkou v 18. minúte po skvelej práci Fernandesa, aby sa vyhol výzve pred perfektným centrom.

Ronaldo z pokutového kopu zvýšil na 2:0 v 30. minúte po slovenskej ruke. Portugalsko premrhalo niekoľko šancí na zvýšenie svojho vedenia v prvom polčase, vrátane Ramosovej trafili zblízka do žrde a do prestávky malo viesť 2:0.

Veľkú príležitosť svojho tímu premárnil v 69. minúte Joao Cancelo a len o pár sekúnd neskôr Slovensko znížilo. Strelu Davida Hanka z veľkej vzdialenosti tečoval Antonio Silva do dolného rohu za Dioga Costu. No odpoveď Slovenska na seba nenechala dlho čakať, pretože Portugalsko len o dve minúty neskôr zvýšilo na 3:1 vďaka gólu Ronalda zblízka – jeho 125. gólu za svoju krajinu.

Slovensko však vyrovnanie nevyrovnalo a 10 minút pred koncom opäť znížilo na 3:2 vďaka krásnej ďalekonosnej strele Stanislava Lobotku. Záver bol pre Portugalsko napätejší ako kedykoľvek predtým kvôli jeho kontrole počas celého zápasu, ale Martinezov tím dostal výsledok cez bránkovú čiaru a zaknihoval si miesto na ME 2024.

Diskusia – misia pre Portugalsko splnená

V kvalifikácii Európskeho pohára národov 2008 skončilo Portugalsko v skupine druhé. Na Euro 2012 opäť skončili na druhom mieste v skupine a vo svojej najnovšej európskej kvalifikačnej kampani na Euro 2020 skončili opäť na druhom mieste – vždy urobili dosť na to, aby sa kvalifikovali na druhé miesto, ale v skutočnosti sa nevyjadrili.

Tentokrát boli skvelí a úplne profesionálni.

Hráč zápasu – Bruno Fernandes (Portugalsko)

Fernandes aj Cronaldo predviedli pre Portugalsko pôsobivé výkony, no pri tejto príležitosti ich prekonali. Jeho šikovný center za prvú asistenciu v noci pomohol Goncalovi Ramosovi otvoriť skóre a upokojiť portugalské nervy a jeho druhá asistencia v noci, brilantná prihrávka na Ronaldovu zadnú žrď, pomohla obnoviť dvojgólové vedenie Portugalska. .

Fernandes sa podieľal na všetkom, čo Portugalsko urobilo dobre, urobil päť kľúčových prihrávok, vytvoril tri veľké šance a pridal dve asistencie, ako aj vyhral štyri zo svojich duelov a predviedol dva zákroky. Skvelý výkon.

Hodnotenie hráčov

Portugalsko: Costa 6, Cancelo 6, Silva 6, Dias 6, Dalot 6, Baleña 6, Bernardo 7, Fernandes 9, Leao 6, Ronaldo 8, Ramos 7 Náhradníci: Felix 6, Otavio N/A, Neves N/A, Jota N/ A

Slovensko: Dúbravka 8, Hanko 7, Škriniar 6, Vavro 6, Pekaric 5, Kuka 6, Lobotka 7, Duda 6, Mack 6, Pozník 6, Schranz 6 Náhradníci: Suslov 6, Beneš 6, Polívka 6, Tomič 6, Ďurriš 6.

Najdôležitejšie momenty zápasu

18' Gól – Portugalsko – Goncalo Ramos dostáva Portugalsko do vedenia už v 18. minúte! Bruno Fernandes posiela úchvatný center do pokutového územia a Ramos hlavičkoval do siete!

36' Center od Ronalda! – Skvelá hra Portugalska, prihrávka Leaa našla Bernarda, ktorého strelu zblokoval Dúbravka a Ronaldo pri jeho dorážke minul bránu.

43' Ramos trafil žrď! – Cristiano Ronaldo napálil loptu pred bránu a Ramos na zadnú tyč vystrčil nohu, ale jeho pokus trafil žrď.

69' Gól – Slovensko – Hanko vyrazil strelu z veľkej diaľky, ktorá odrazila Antonia Silvu a našla si cestu do dolného rohu.

72' Gól – Portugalsko – Cristiano Ronaldo vracia Portugalsku vedenie dvoma nádhernými gólmi! Bruno Fernandes poslal nízky center na zadnú žrď a Ronaldo bol na mieste.

80 ́ Gól – Slovensko – Slovensko stiahlo ďalšieho späť. Stanislav Lobotka letí z diaľky s úžasným úsilím, ktoré preletí okolo Dioga Costu.

Kľúčové štatistiky

Žiadny tím nestrelil v kvalifikácii o Euro 2024 viac gólov ako 27 portugalských.