Pokutový kop Ethan Galbraith udelil víťazstvo Severného Írska do 21 rokov nad Slovenskom

Štyri dni po začiatku jeho vlády sklamaním porážkou 4: 1 na ME 2023 na Malte sa Schofieldovi podarilo dať na palubu tri body po tom, čo Galbraith deväť minút v druhom polčase chybne poslal Ivana Krajcireka z miesta.

Slovensko sa ujalo vedenia v úvodných výmenách, ale Severné Írsko pohrozilo ako prvé, keď strela Jakea Scotta odvrátila a vybehol do horného rohu. Krajcirek však predĺžil a vytlačil ho na rohový kop.

Hostia pokračovali v získavaní ďalších loptičiek a brankár Liverpoolu Liam Hughes pokutovým kopom vyslal Rolanda Galcica v blízkosti svojho stredu.

Účasť V našom dennom bulletine

správy Prerušiť hluk

Po streľbe z miesta napadli severoírskeho Ethana Galbraitha jeho spoluhráči

Severné Írsko si päť minút pred prestávkou samo udrelo tyč, keď sa presadil Aaron Donnelly a trafil loptu dlhou hlavičkou Kofiho Palmera, ale v prvom polčase boli druhými najlepšími.

Po prestávke sa to zmenilo a neustály tlak bol odmenený, keď Matti Trosa vytiahol Donnellyho z rohového kopu a zvyšok urobil Galbraith.

Niekoľko šancí na sekundu. Dlhá lopta Caolan Boyd-Munce našla pri vzdialenejšej žrdi Treyho Humea. Točivú hlavičku poslal Krajserek predtým, ako Sam McClelland trafil hlavičku Chrisa Con Clarka, ale nedokázal prekonať brankára.

Con Clark sa potom vydal na dlhý kľukatý šprint, ktorý sa rozbiehal na ľavom krídle na vlastnej polovici, ale po prekonaní štyroch obrancov nedokázal udržať strelu.

Potom Slovensko takmer získalo remízu, keď vychýlená strela Petra Pokorného smerovala na zlú stranu žrde, pretože Hughes stál nehybne na svojej čiare, ale Severné Írsko skončilo vpredu.