PGA Tour sa začína po skončení sezóny a LPGA Tour sa končí v sezóne Majors

Severná dôvera

Miesto: Jersey City, New Jersey.

Kurz: Liberty National. Yardage: 7410. Par: 71.

Jeho cena za umiestnenie: 9,5 milióna dolárov. Podiel víťaza: 1 170 000 dolárov.

Televízia: štvrtok – piatok, 14:00 – 18:00 (The Golf Channel); Sobota, 13:00-15:00 (Golfový kanál), 15-18:00 (CBS); V nedeľu od poludnia do 14:00 (The Golf Channel), od 14:00 do 18:00 (CBS).

Obhajca titulu: Dustin Johnson.

Kapitán pohára FedEx: Colin Morikawa.

Minulý týždeň: Kevin Kesner vyhral majstrovstvo Wyndhamu.

Poznámky: Sezóna PGA Tour sa začína prvými 125 tabuľkami FedEx Cupu. Louis Oosthuizen na ôsmom mieste je jediným hráčom, ktorý nie je na ihrisku. … Phil Mickelson, Matt Kochar, Adam Scott, Brandt Snedeker, Bubba Watson a Charlie Hoffman sú jedinými hráčmi, ktorí sa každoročne od začiatku turnaja FedEx Cup v roku 2007 dostali do posezónnej sezóny. … Justin Rose vynechal krátky zápas na poslednej jamke Na šampionáte vo Wyndhame, ktorý ho prvýkrát vyradil z kvalifikácie FedEx Cupu. Chýbal mu jeden bod. … Johnson vyhral minulý rok v TPC Boston o 11 rán. Johnson tento rok ešte nevyhral PGA Tour. … John Ram hrá prvýkrát od British Open. Olympiádu vynechal kvôli pozitívnemu testu na COVID-19. … 70 najlepších tímov po tomto týždni postupuje na BMW Championship v Caves Valley mimo Baltimoru. … toto je posledný rok, keď je hlavným sponzorom spoločnosť Northern Trust. Budúci rok pred sezónou sa začína na majstrovstvách FedEx St. Jude v Memphise v štáte Tennessee. … Patrick Reed naposledy vyhral v Liberty National. … Američanov čakajú ešte dve akcie, aby získali jedno zo šiestich automatických miesteniek v Ryder Cupe.

Budúci týždeň: BMW Championship.

___

Okruh LPGA

Vernisáž britského AIG pre ženy

READ  Luxembursko je späť, zlatko! Rekapitulácia najväčších otrasov z medzinárodného turnaja

Miesto: Carnoustie, Škótsko.

Preteky: Carnoustie GL. Yardage: 6,649. Od: 71.

Jeho cena za umiestnenie: 4,5 milióna dolárov. Podiel víťaza: 675 000 dolárov.

Televízia: Štv – Pia, 6:00 – 13:00 (Golfový kanál); Sobota od 7:00 do 12:00 (Golf Channel), od 12:00 do 14:00 (CNBC); V nedeľu od 7:00 do 12:00 (Golf Channel) od 12:00 do 14:00 (NBC).

Obhajca titulu: Sofia Popov.

Vedúca závodu Race to CME: Nelly Korda.

Minulý týždeň: Ryan O’Toole vyhral golfové majstrovstvá žien v Trust na Scottish Open.

Poznámky: Toto je posledný major roku na LPGA Tour. … Juhokórejčania ešte nevyhrali tohtoročný major. Od roku 2011 vyhrali najmenej jeden veľký turnaj každú sezónu. … Yanni Tsing vyhrala v roku 2011, keď sa naposledy konal British Car Open v Carnoustie. Posledným majorom Carnoustie bol British Open 2018, ktoré vyhral Francesco Molinari. … Nelly Korda hrá prvýkrát od zisku zlatej olympijskej medaily. V skutočnosti vyhrala tohtoročný major v ženskom šampionáte PGA. … keď Ryan O’Toole vyhral na Scottish Open žien, Američanky vyhrali tento rok sedem podujatí LPGA, čo je najviac v akejkoľvek inej krajine. Thajsko má na konte štyri víťazstvá, po ktorých nasleduje Južná Kórea s tromi. … Dvanásť rôznych hráčov vyhralo posledných 12 veľkých turnajov LPGA Tour. … toto je posledná udalosť pre Američanov, ktorí sa kvalifikujú na Solheim Cup v klube Inverness v Ohiu.

Ďalší turnaj: Solheim Cup 4. a 6. septembra.

___

európske turné

D + D skutoční českí majstri

Miesto: Praha, Česká republika.

Miesto: Albatros Golf Resort. Yardage: 7468. Par: 72.

Jeho cena za umiestnenie: 1 milión eur. Podiel víťaza: 166 667 eur.

Televízia: piatok – nedeľa, 4-6 hodín (Golfový kanál – oneskorenie pásky); Pondelok, 3: 00 hod. (Golfový kanál – oneskorenie kazety).

READ  StudioCanal, Nickelodeon Re-Up: The Adventures of Paddington, sezóna 3

Obhajca titulu: Thomas Peters (2019).

Vedúci závodu do Dubaja: Colin Morikawa.

Minulý týždeň: Callum Hill vyhral Kazoo Classic.

Poznámky: Turnaj bol minulý rok zrušený kvôli pandémii COVID-19. … v poli je bývalý šampión British Open Henrik Stenson a bývalý šampión Masters Danny Willett. … Kapitán Ryder Cupu Badrough Harrington je na ihrisku po tom, čo minulý týždeň hral na PGA Tour v Severnej Karolíne. … strieborná olympijská medailistka Rory Sabbatiniová zo Slovenska nedokázala dokončiť preteky medzi 125 najlepšími vo FedEx Cupe na PGA Tour. Hrá rolu českých majstrov. Je to jeho prvé pravidelné európske turné po dvoch rokoch. … Toto bola prvá výhra na European Tour pre štyroch z posledných šiestich víťazov majstrovstiev Českej republiky. … Thomas Peters už nebude obhajovať svoj titul. … Európe ešte zostávajú štyri prvenstvá, než sa deväť hráčov kvalifikuje na Ryder Cup.

Budúci týždeň: Omega European Masters.

___

Šampióni PGA Tour

Boeing Classic

Miesto: Snoqualmie, Washington.

Kurz: Klub v Snoqualmie Ridge. Yardage: 7217. Par: 72.

Odmena: 2,1 milióna dolárov. Podiel víťaza: 315 000 dolárov.

TV: piatok, 8: 30-10: 30 hod. (The Golf Channel – Tape Delay); Od soboty do nedele od 17:00 do 19:00 (The Golf Channel).

Obhajca titulu: Brandt Jobe (2019).

Vedúci pohára Charlesa Schwaba: Jerry Kelly.

Minulý týždeň: Doug Barron vyhral Shaw Charity Classic.

Poznámky: Doug Barron vyrovnal svoje nízke skóre v PGA Tour Champions (64) tri po sebe nasledujúce dni na víťazstvo v Shaw Charity Classic. Bolo to tiež prvýkrát, čo skóroval v šesťdesiatych rokoch minulého storočia za úplné majstrovstvo. … Boeing Classic bol minulý rok zrušený kvôli pandémii COVID-19. … Jerry Kelly skončil v prvej desiatke z ôsmich z posledných deviatich postov. Vyhral Snoqualmie Ridge v roku 2017. … Fred Couples je na ihrisku, čo predstavuje jeho jediné majstrovstvo v rodnom meste. Do šampionátu sa zapísal päťkrát za sebou v top 10. … Bernhard Langer je dvojnásobným víťazom Boeing Classic, ale jeho posledné víťazstvo bolo pred piatimi rokmi. V prvej desiatke na Snoqualmie Ridge skončil iba raz z 11 štartov.

READ  Tínedžer Luca Coleucho má medzinárodné možnosti, ale čas v Camp Canada si užíva

Budúci týždeň: Spojenecká výzva.

___

Okruh trajektom do Korn

OTVORTE ALBERTSONS BOISE

Miesto: Boise, Idaho.

Kurz: Hillcrest CC. Yardage: 6880. Par: 71.

Odmena: 1 milión dolárov. Podiel víťaza: 180 000 dolárov.

Televízia: štvrtok – piatok, 18:00 – 20:00 (The Golf Channel); So-Ne, 19–21 hod. (Golfový kanál).

Obhajca titulu: Stefan Jaeger.

Bodový líder: Stefan Jaeger.

Minulý týždeň: David Skinns vyhral majstrovstvá Pinnacle Bank.

Budúci týždeň: Celonárodná detská nemocnica sa otvára.