Perfektný štart pre Slovensko, Poľsko a Lotyšsko na slovinskej Beach ParaVolley Open

Bol to dobrý prvý deň pre Slovensko a Poľsko v súťaži mužov v stoji a Lotyšsko v súťaži mužov v sede, pretože v Ľubľane začínal slovinský turnaj Beach ParaVolley Open.

Turnaj je prvým medzinárodným podujatím, na ktorom sa zúčastnia obe veľké pláže ParaVolley.

Prvý zápas bol silným štartom hostiteľa Slovinska v súťaži mužov v stoji, keď skočil zozadu a zdolal Maďarsko v troch setoch.

Proti Poliakom ale nedokázali nadviazať v ďalšom zápase o hodinu neskôr, keď hostia zvíťazili v dvoch setoch.

Poľsko tiež zvíťazilo nad Maďarskom a Chorvátskom AIOK Záhreb bez toho, aby neskôr večer odhodilo set, aby na konci dňa skončilo druhé v poradí.

Za Slovenskom zaostáva v percentuálnych bodoch, keď zvíťazil nad IOK Záhreb a Slovinskom, predtým porazil aj Taliansko 2: 0, hoci obe skupiny sú si víťazné marže trochu bližšie.

Taliani mali úspešný štart do popoludnia, keď porazili Maďarsko a AEK Záhreb, aby obsadili tretie miesto v poradí.

Slovinsko bolo jediným ďalším tímom, ktorý vyhral v prvý a štvrtý deň.

Tri prehry s Maďarskom a EEK Záhreb im zostali piate a šieste.

V súťaži mužov o sedenie zvíťazilo Lotyšsko v prvom zápase nad druhým slovinským tímom 2: 0, v ďalšom zápase porazilo slovinské tretiny rovnakým skóre a malo perfektný deň víťazstvom v priamych setoch nad klubom OSUI Laktaši.

Prvé zápasy Slovinska skončili na druhom mieste v poradí vďaka víťazstvám nad Slovinskom v treťom a Estónskom, aj keď tieto zápasy boli odstupom prehry druhého tímu krajiny.

OSUI Laktaši, ktorý sledoval sekundy ako prvý percentuálny bod, keď v prvý deň porazil aj Estónsko, zaznamenal víťazstvo aj proti dvom tretinám Slovinska a Estóncov.

Tri porážky pre dve tretiny Slovinska a opustenie Estónska, aby obsadilo spodné dve priečky.

Tieto dve skupiny sa končia zajtra, Slovensko a Poľsko sa budú konať a Lotyšsko si na zasadnutiach zabezpečí postup do semifinále vďaka svojim stopercentným rekordom.

READ  Tisíce ľudí sa zišli po celom Slovensku, aby protestovali proti plánu vlády na novelizáciu trestného zákona

Semifinálové zápasy sa budú konať tiež zajtra večer, po hodinovej pauze od posledných zápasov v skupine.

Vo štvrtok (28. júla) sa uskutočnia súťaže žien v sedení – dva tímy zo Slovinska a Chorvátska – a zápasy o konečné umiestnenie mužov.

Darko ĐuriĐ z organizačného výboru bol spokojný s tým, aký bol deň otvorenia.

„Niektoré z vecí, ktoré sme tu testovali, boli veľmi pozitívne, napríklad tréner, striedanie atď.,“ Uviedol.

„Videli sme niekoľko zaujímavých dynamických zápasov, reakcie zahraničných tímov sú skvelé a myslím si, že budúcnosť je jasná pre ParaVolley Beach, ktorá by si mala zaslúžiť svoje miesto medzi volejbalovou rodinou.“

Matic Kircan zo slovinského národného tímu dodal: „Bolo to prvýkrát, čo sme hrali na pláži Paravoli, a myslím si, že sme napriek výsledku bojovali dobre.

„Najmä v prvom zápase sme dokázali, že vieme hrať mimoriadne dobre, čo nám prináša veľa šťastia.

„Sme radi, že sme súčasťou tohto historického turnaja, bavíme sa, ale hlavne sa chceme dokázať.“