Olivier Giroud zvíťazil vo Francúzsku dvakrát po zranení Karima Benzemu, Španielsko zvíťazilo nad Litvou – medzinárodné priateľské zápasy | futbalové správy

Náhradník Olivier Giroud využil svoj čas na ihrisku s ortézou, keď Francúzsko vo svojom poslednom prípravnom zápase na Euro 2020 zvíťazilo nad Bulharskom 3: 0 po tom, čo vystúpil Karim Benzema s možným zranením kolena.

V zápase dominovalo Francúzsko, ktoré nadviazalo dobré partnerstvo. Antoine Griezmann strelil vzdušný kop a Giroud, ktorý mal v tejto sezóne veľmi málo šancí hrať v Chelsea, strelil svojich 45 a 46 medzinárodných gólov po výmene Benzemu.

Benzema, ktorý po viac ako päťročnej odmlke nastúpil za Francúzsko, bol v 41. minúte vylúčený, pretože tréner Didier Deschamps uviedol, že chce s útočníkom Realu Madrid „neriskovať“.

obrázok:
V prvom polčase bol nahradený Karim Benzema po zranení kolena ضرب

„Je to úder do kolena, ktorý ovplyvňuje aj svaly,“ uviedol Deschamps pre francúzske noviny. „Mal pocit, že stuhne, a preto požiadal o ľahnutie.“ TF1. „Zdravotný personál sa o neho stará.“

Tento zápas navštívilo 5 000 divákov, takmer osem mesiacov po tom, čo Francúzsko naposledy hralo pred publikom proti Portugalsku.

Od začiatku hrozil Kylian Mbappe, ktorý v pokutovom území našiel Benzemu iba pre jeho nízku strelu, ktorá tesne minula bránu, kým brankár Daniel Naumov zastavil loptu v sieti.

Francúzsko potlačilo svojich súperov, ale napriek všetkému ich kolektívnemu talentu ich v 29. minúte posunul dopredu Griezmann, keď ich bravúrny náskok predstihol v 29. minúte, keď jeho kopa mierne skáče nad hlavou a premáhala Naumova.

Antoine Griezmann strelil jediný gól v zápase s víťazným Francúzskom بفوز
obrázok:
Pri víťazstve Francúzska strelil úvodný gól zápasu Antoine Griezmann

Benzema potom nepríjemne pristál po hlavičke a tesne pred prestávkou ho požiadal o vystúpenie, pričom ho chytil za koleno.

Ďalšiu šancu mal Griezmann, ale Naumov bol na vrchole svojej hry a Bulhar mal v prvom polčase opäť odmietnuť Girouda zblízka.

Jeho príležitosť opäť využil Giroud, ktorý v 85. minúte v bráne preťal center Benjamina Pavarda a v predĺžení využil center Wissama Bena Yeddera, aby znížil rozdiel s najlepším francúzskym strelcom Thierrym Henrym na päť gólov.

READ  Jordan Gavin zo Surrey si na Hlinka Gretzky Trophy oblieka kanadský hokejový dres

Francúzsko otvorilo svoju kampaň majstrovstiev Európy proti Nemecku v Mníchove budúci utorok, predtým ako v skupine F čelilo Maďarsku a európskym šampiónom Portugalsko.

Španielska mládež sa vyhýbala Litve

Španiel Javier Boadu oslavuje v utorok 8. júna 2021 strelenie štvrtého gólu Španielska počas medzinárodného priateľského futbalového zápasu proti Litve na štadióne Butarque v Leganes na okraji španielskeho Madridu.

3:18

Najdôležitejšie udalosti medzinárodného priateľského zápasu medzi Španielskom a Litvou

mladý muž Španielsko bočný obchvat Litva strelil ohromujúcu výhru 4: 0, keď sa tím hostiteľa do 21 rokov pripojil po tom, čo bol ich prvý tím nútený do izolácie.

Obranca Valencie Hugo Guillamon otvoril skóre o tri minúty neskôr, predtým Brahim Diaz v 24. minúte zdvojnásobil vedenie, aby ohrozil mládež Španielska výtržnosťami – a Abelovi Ruizovi do polhodiny chýbala penalta.

Juan Miranda skóroval z priameho kopu v druhej polovici osem minút, kým pohodlný triumf v 73. min zabezpečil striedajúci Javi Boadu.

Brahim Diaz strelil druhý gól Španielska
obrázok:

Neznámy tím bol povolaný do akcie po tom, čo španielsky kapitán Sergio Busquets v nedeľu pozitívne testoval Covid-19, čo viedlo k izolácii celého prvého tímu a trénerského personálu.

Tréner do 21 rokov Luis de la Fuente bol vymenovaný na dočasné pôsobenie a jeho tím – ktorý minulý štvrtok prehral v semifinále európskych majstrovstiev – nahradil prvý tím, aby bolo možné zápas uskutočniť.

Španielsko vytvorilo rekordy víťazstva v Litve

• Španielsko si druhýkrát vybralo 10 nováčikov základnej zostavy. Prvýkrát to bolo proti Portugalsku v roku 1941. Brian Gill sa ako jediný hráč turnaja zúčastnil.
  • Po tretíkrát v histórii národného tímu pôsobilo v ňom 11 rôznych hráčov z 11 rôznych klubov.
  • Prvýkrát od roku 2009, keď kapitán vymenovaný do základnej zostavy nebol tým najvyťaženejším hráčom.
  • Prvýkrát od roku 2007 reprezentujú reprezentáciu hráči z druhého stupňa španielskeho futbalu. Jeden z nich, Javi Puado z Espanyolu, sa stal prvým hráčom Segundy, ktorý skóroval za Španielsko od roku 1993.

Toto bol najmladší v histórii Španielska s priemerným vekom 22 rokov a 102 dní. Trénerovi Luisovi Enriqueovi dali na zamyslenie, či potrebuje nejaké alternatívy, ak by došlo k viacerým prípadom alebo infekciám Covid-19.

Javier Boadu strelil štvrtý gól Španielska proti Litve
obrázok:

Šesť najlepších hráčov – Kepa Arrizabalaga, Raul Albiol, Brice Mendes, Pablo Fornals, Rodrigo Moreno a Carlos Soler – je povolaných trénovať v paralelnej bubline, ak bude potrebných niekoľko náhradníkov.

Španielska futbalová federácia tiež uviedla, že niekoľko hráčov do 21 rokov zostane v Madride a po víťazstve bude trénovať osobitne pre hlavný káder.

Poľsko remizovalo s Islandom, Česko zdolalo Albánsko

Karol Swiderski (vľavo) oslavuje neskorú remízu proti Islandu
obrázok:

Poľsko Dvakrát prišli zozadu, aby zachránili nepresvedčivú remízu 2: 2 Island V utorok zostalo trénerovi Paulovi Sousovi dostatok času na premýšľanie.

Island sa odrazil predčasne a ujal sa vedenia, keď Albert Gudmundsson šikovnou zadnou pätou zrazil loptu od bližšej žrde po rohovom kope Gudmundura Thorarenssona po dobre postavenej poľskej obrane.

Albánsko gól

0:42

Albánčan Sokol Çekalici strelil vynikajúci gól z diaľky na 0: 1 s Českom

Petor Zielinski vyrovnal tak, že do prestávky zakončil Sarriho, ktorý tečoval loptu z hranice šestnástky po tečujúcom zásahu, ktorý inicioval rekordér Robert Lewandowski.

Viac defenzívy však stálo Poliakov znova, keď nedokázali vyčistiť Thorarinsonov center zľava a zľava. Bringar Bjarnason vyrazil z 12 metrov prudkú strelu do siete.

Keď vyšiel čas Poľsku, Karol Swiderski krátko po vstupe Lewandowského vyrovnal, keď trafil center z pravej strany a prudkou strelou z bezprostrednej blízkosti ju rozbil na sieť.

1:11

Hráč West Hamu Vladimir Koval poslal k pádu albánskeho trénera Eduarda Rigu po náhodnom údere 75-ročného hráča na dotykovej čiare.

Poľsko v pondelok v Petrohrade zahájilo kampaň Euro 2020 proti skupine E proti Slovensku a 23. júna sa na rovnakom mieste stretlo so Švédskom po tom, čo 19. júna čelilo Španielsku v Seville.

Góly druhého polčasu dali Lukáš Masopest a Ondrej Celostka Česká republika Výhra 3: 1 nad bojom Albánsko Tím je v poslednej príprave na Euro 2020, predtým ako v úvodnom zápase čelí Škótsku.

Útočník Leverkusenu Patrik Schick dal prednosť Čechom v 18. min., Keď po kontakte s Masopstovým centrom prekonal ľavou nohou strelu albánskeho brankára.

Albánsko vyrovnalo v 42. min ďalekonosnou strelou útočníka Konyasporu Sokola Chikaleciho a nenechalo šancu ani sevillskému brankárovi Tomášovi Vaclicovi.

Masopest dal v 68. minúte stredopoliara českej Slavie dopredu, kým stredná obrana Sparty Celostky strelila tretí gól v 89. min.

Írska republika drží Maďarsko nerozhodne

Troy Parrott vs Maďarsko

3:35

Najdôležitejšie udalosti medzinárodného priateľského zápasu medzi Maďarskom a Írskou republikou

Gavin Bazono a Kawimhen Kelleher stavili na svoje žiadosti o dres brankárov, pretože Írska republika remizovala s Maďarskom smerujúcim do Európy 0: 0.

Brankár Manchestru City Pazono (19) a jeho náprotivok z Liverpoolu Keeler (22) hrali na budapeštianskom štadióne Szoza Ferenca polovicu lopty pred vzrušeným davom.

Hráči Írskej republiky jazdili počas priateľského zápasu s Maďarskom

0:46

Hráči Írskej republiky vypískali a vypískali niektorí maďarskí fanúšikovia, ktorí si pred začiatkom priateľského zápasu v Budapešti dali koleno.

Írski hráči boli privítaní posmeškami a posmeškami fanúšikov domáceho tímu po tom, čo si pred výkopom poranili kolená, zatiaľ čo hráči Maďarska stáli a ukazovali na rukávy s hrebeňom UEFA.

Strana Stephena Kennyho poprela Maďarom štvrté víťazstvo v rade, aby sa kvalifikovali do finále, a mohli by ich odsúdiť na prvú prehru v 11, ak by hlavička Johna Egana z piatej minúty vkĺzla pod tyč skôr, ako by ju zablokovala.

Kenny bude myslieť na výkon poznačený pôsobivou organizáciou, ale možno nie tak na rozohrávku, ako na jeho filozofiu, aj keď na základe svojho prvého víťazstva ako trénera v Andorre vo štvrtok večer by s tým mohol byť spokojný. Pozitívne ukončenie sezóny.