Okamžiky, ktoré robia WTCR skvelým: # 13 Coronel končí čakaním na dlhé víťazstvo so vzrušujúcim Majstrovstvom Slovenska

Niektoré z mnohých momentov, vďaka ktorým je svetový pohár cestovných automobilov WTCR – FIA skvelý, boli prehodnotené na FIAWTCR.com.

Dnes sa obzrieme za napínavým víťazstvom Toma Coronela v Race 2 v pretekoch WTCR Slovakia minulý rok v októbri.

Coronel v tíme Comtoyou DHL Audi Sport Audi RS 3 LMS, vybavené Goodyear, odštartoval od siedmeho dňa v sieti skvelý štart a v úvodnom kole sa dostal na druhé miesto. Potom sa v posledných fázach dostal cez vedenie ALL-INKL.COM Mníchov Motorsport Honda Civic Type R TCR od Estebana Guerrieriho cez dlhé pravé rameno Slovakia Ring.

Coronel, ktorý naposledy vyhral preteky na svetovej úrovni v roku 2016, uviedol: „Vedel som, že mám šancu, tu sme boli vždy rýchli. Vedel som, že musím pretočiť pneumatiky. Konečne! Pre toto vždy pracujete, máme dobré auto a robili sme testy – nadišiel čas. “

Keď to podal vedúcemu, povedal: „Videl som medzeru a konjunktúru! To je to, za čo vždy bojujeme. Mal som obrovský štart a potom som bol na trávniku!“

Ďalším dôvodom osláv Comtoyo bolo, keď Gilles Magnus skóroval za belgickým tímom jeden na dva.

„Gratulujem celému tímu,“ povedal Magnus. „Dnes ráno sme mali víťazstvo s Natem.“ [Nathanaël Berthon] A teraz máme jednu – dve. Nie je to zázrak, je to vážna vec. Začal sa zle, ale v prvých zákrutách narazil na niektoré úskalia a bol P3. Tom bol nakoniec rýchlejší a nechcel som útočiť a riskovať tím. ““

Víťazstvo Coronela ho zdvihlo zo šiesteho bodu na druhého s odstupom 25 bodov za Janom Erlacherom, ktorý by sa nakoniec dostal na vrchol ako kráľ WTCR.

READ  Chemický a farmaceutický priemysel na Slovensku zaznamenal v druhom roku rast tržieb