Obhajca titulu USA porazil Slovensko a otvoril tak juniorské majstrovstvá sveta v hokeji

RED DEER, ALBERTA – Brankár Bostonskej univerzity Drew Commisso zachránil 23 lôpt, keď obhajcovia titulu Spojené štáty americké v nedeľu večer otvorili juniorské majstrovstvá sveta víťazstvom 3:2 nad Slovenskom.

Američania sa ujali vedenia 3:0 po dvoch stintoch a Američania sa udržali po tom, čo Martin Krumiak dvakrát skóroval za Slovensko v poslednej – poslednej tretine s časom 2:33.

Útočník Minnesoty Matthew Kniss otvoril skóre s náskokom dvoch hráčov, keď v prvom polčase zostávalo 6:25 a Maki Samoskevic z Michiganu pokračoval 1:43 o jedného muža. Landon Slagert skóroval z Notre Dame v druhom polčase.

Američania budú pokračovať v zápase B-skupiny v utorok proti Švajčiarsku.

Simon Latcucci zachránil pre Slovensko 39 lôpt.

V Edmontone v skupine A strelil prvý draftový hráč Owen Power hetrik a pomohol Kanade poraziť Českú republiku 6:3. Rusko poobede zdolalo v Red Deer Švédsko v druhom sete 6:3 a Fínsko zdolalo Nemecko v prvom sete v Edmontone 3:1.

Power skóroval v prvom polčase a viedol Kanadu na 3:2, potom dvakrát skóroval v pomere 1:25 v silnej hre dvoch hráčov v polovici druhého polčasu na 5:3.

„Myslím si, že puky si ma práve našli,“ povedal Bauer. „Chalani odviedli dobrú prácu, získavali dobré puky na dobrých miestach na streľbu.“

Buffalo Sabres sa chopilo moci s najlepším výberom júlového draftu. 6-stop-6-palcová hviezda Michiganu je prvým kanadským obrancom, ktorý na podujatí strelil tri góly v jednom zápase.