Obavy USA z majstrovstiev sveta narastajú, v poslednom zápase remizovali so Saudmi 0:0

Spojené štáty americké vstúpia na majstrovstvá sveta, a to nielen kvôli zraneniam Američanov.

Spojené štáty hrali v utorok večer v španielskej Murcii remízu 0:0 so Saudskou Arábiou a bolo to niekde medzi nevýrazným a znepokojujúcim.

Po piatkovej prehre 2:0 s Japonskom, ktorá nezvládla žiadnu strelu na bránu, mali Spojené štáty v americkom finále proti 53. Saudskej Arábii iba dva góly. Z posledných siedmich zápasov majstrovstiev sveta zaznamenali Spojené štáty jedno víťazstvo, tri prehry a tri remízy a šesťkrát boli diskvalifikovaní.

Sú to ťažké časy. Ľudia sa obávajú, či budú na súpiske alebo nie, a toto je ťažký moment,“ povedal americký tréner Greg Berhalter, ktorý plánuje oznámiť svoju 26-člennú zostavu na MS 9. novembra.

Ani jeden výsledok nepotlačí kritiku Berhaltera, ktorý z tohto zoznamu vynechal Jordana Pivoka, Johna Brooksa a Tima Reama. Útočníci Ricardo Pepe, Jesus Ferreira a Josh Sargent počas dvoch zápasov zakombinovali na päť dotykov v pokutovom území súpera.

„Náš výkon bol lepší ako v minulom zápase,“ povedal Pepe. „Všetci sa musíme vrátiť do našich klubov, postarať sa o svoje vlastné záležitosti a všetci budeme pripravení.“

A Gio Reina sa v 30. minúte kvôli svalovému natiahnutiu poriadne zranil. Medzi štyrmi zmenami bol Christian Pulisic, ktorý sa vrátil do ochudobneného kádra USA po tom, čo v piatok chýbal pre bližšie nešpecifikované zranenie.

Pepe mal 13 tímových dotykov a žiadnu strelu, kým ho v 59. minúte vystriedal Ferreira.

Po vynechaní turnaja v roku 2018 Spojené štáty prepracovali súpisky najmladších hráčov sveta v 56 zápasoch pod vedením Berhaltera. Spojené štáty americké otvárajú svoje brány do 19. nasadeného Walesu 21. novembra, piate Anglicko bude čeliť Čiernemu piatku a 22. Irán bude hrať 29. novembra v najťažšej z ôsmich skupín v poradí.