Nemecko ženy 2:0 Španielky: Nemky si po víťazstve zapísali štvrťfinále Euro 2022 | futbalové správy

Nemecko si zabezpečilo miesto vo štvrťfinále ME 2022 a na čele B-skupiny zvíťazilo nad Španielskom 2:0 na štadióne Brentford Community Stadium.

Nemci opäť ukázali, prečo patria medzi favoritov turnaja, keď dvoma gólmi v prvom polčase získali tri body.

Trvalo iba tri minúty, kým ich presilovka opäť vynikla, keďže bola taká efektívna proti Dánsku. V zlej kvalifikácii od španielskej brankárky Sandry Banosovej som bol svedkom, ako si Clara Paul kládla loptu pod nohy a kládla na ňu dôležitosť, keď tlačila Nemecko dopredu.

V 36. minúte strelila Alexandra Popeová svoj druhý gól na majstrovstvách Európy za sebou v toľkých zápasoch, keď šikovne prikývla na rohový kop pre Felicitas Rauchovú, aby napokon Nemecku zablokovala postup do štvrťfinále.

Bol to zápas, ktorý ukázal, ako veľmi Španielsku chýbajú hviezdne hráčky Alexia Putillas a Jennifer Hermoso. Vyzerali ako klasický španielsky tím so skvelou rozohrávkou, skvelou útočnou hrou a skvelým držaním lopty – chýbala im však dokonalosť, keďže mali len tri strely na bránu.

obrázok:
Clara Ball otvorila skóre pre Nemecko na Brentford Community Stadium

Teraz sa v sobotu stretnú s Dánskom v penaltovom rozstrele v rade o druhé miesto vo štvrťfinále. Víťaz sa v stredu večer v Brightone stretne s Anglickom.

Španielsko mohlo odpovedať krátko po úvodnom zápase Nemecka. Obranná delená prihrávka Patricie Guijarrovej stelesňovala všetky dobré veci v Španielsku, keďže na nej pretekala Aitana Ponmatti. Potom nájde Luciu Garciovú, ktorá roztočí strážcu Merle Fromsovú, no podarilo sa jej naraziť len na sieť.

Zverenci Jorgeho Veldu naďalej dominovali na lopte ľahkým futbalom. Guijarro, Garcia a Mariona Caldentey hrali na hranici pokutového územia vynikajúci futbal na jeden dotyk, kým druhá menovaná vyslala veľké úsilie.

Alexandra Pope hlavičkou z rohového kopu
obrázok:

Dalo by sa tvrdiť, že Španielsko malo smolu, že inkasovalo sekundu tesne pred prestávkou hry, no chýbala im ostrosť, ktorú Hermoso a Butillas spoľahlivo poskytli.

READ  Slovenský štátny príslušník Zsolt Boros z Remembrance Day sa podpisuje s Broughtonom Parkerom

Bob vystrelil varovný výstrel v prvých sekundách po prestávke a čoskoro bol zapojený do kontroverzného momentu, ktorý mohol spôsobiť, že Španielsko kleslo na desať mužov. Kým sa Bob snažil pretekať o prihrávku dopredu, pohádal som sa s Erin Paredes a bol som zrazený.

Požiadala o červenú kartu, ale skúsená rozhodkyňa Stephanie Frappartová obvinenia zamietla s tým, že VAR rozhodnutie nepreveril.

Erin Paredes sa po súboji s Alexandrou Popeovou vyhol červenej karte
obrázok:

Španielsko stále hľadalo svoju bránku a jedno z varovaní v doterajšom priebehu turnaja urobil v 71. minúte nemecký brankár Merle Froomes. inšpiratívny Froomes.

Nemecko vsietilo loptu po tretíkrát krátko pred výkopom, no Tabia a Smouth boli dlho po incidente nahlásení pre ofsajd. Zdá sa, že ide o drastické – ale správne – rozhodnutie zodpovednej osoby.

Ale našťastie pre Nemecko nepotrebovali tretinu, aby si zaistili víťazstvo počas kvalifikácie do play-off.

Čo povedali manažéri…

Trénerka Nemecka Martina Voss-Tecklenburgová: „Hráči mali obrovskú výzvu, včera to bol veľmi ťažký deň, eufória z hry a potom problém s Covidom bol preč. [Lea Schuller]… Niektorí hráči mali obavy, zatiaľ nevieme, čo bude v najbližších dňoch.

„Bojoval som s tímom od postrannej čiary. Možno som nenabehal toľko ako oni, ale tiež som zo seba vydal maximum.“

Tréner Španielska Jorge Velda: „Dúfam, že nám to pomôže v ďalšom zápase a v budúcnosti. Musíme sa pripraviť psychicky. Po góle sme asi 30 minút dali zo seba maximum.“

„Myslím, že my [applied ourselves]; Mužstvo bolo konzistentné. Teraz je čas zotaviť sa a pripraviť sa na zápas s Dánskom, kde budeme hrať o štvrťfinále.“

Čo bude ďalej?

Nemecko v sobotu na MK Stadium ukončí skupinovú fázu proti Fínsku; Odchod o 20:00 hod. Medzitým sa Španielsko vráti na Brentford Community Stadium, kde bude hrať proti Dánsku.

READ  Očakáva sa, že v roku 2022 sa uskutočnia ďalšie letné majstrovstvá sveta v hokeji žien

Nemecko si teraz zabezpečilo postup do štvrťfinále, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 21. júla proti vicemajstrovi A-skupiny.

Sledujte Euro 2022 na Sky Sports

Sledujte najnovšie správy o Euro 2022 na Sky Sports a Sky Sports News toto leto.

O spravodajstvo sa postará moderátorka Sky Sports WSL Caroline Parker spolu s Jessicou Creighton a Kyle Walkerom. Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk a Laura Bassett budú medzitým poskytovať analýzy počas celého turnaja.

Doplní ich skúsená brankárka Karen Bardsley a obranca Manchestru City Esme Morgan.

Odborníci a vysielatelia budú operovať z mobilného prezentačného autobusu Sky Sports Women’s Euro 2022, ktorý bude sledovať tím Sky Sports News po celej krajine na rôzne štadióny, kde sa konajú zápasy.

Okrem toho sa primárny futbalový podcast Sky Sports od 21. júna zmení na ženský podcast Sky Sports. Hostiteľmi budú Charlotte Marsh a Anton Toloy a bude obsahovať exkluzívne novinky, rozhovory s hráčmi, ako aj bohatý program okolo turnaja.