Nemecko rozdrvilo Severné Macedónsko, aby si rezervovalo miesto v Katare 2022 – kvalifikačné kolo majstrovstiev sveta | futbalové správy

Nemecko sa kvalifikovalo na majstrovstvá sveta 2022 po tom, ako v pondelok porazilo Severné Macedónsko 4: 0, aby si zabezpečilo prvé miesto v skupine J v kvalifikácii s minimálne dvoma zápasmi dopredu.

Timo Werner skóroval dvakrát v druhom polčase a po jednom góle za Kai Havertza a Jamala Musilu, piate víťazstvo Nemecka v jeho piatom zápase pod vedením nového trénera Hansiho Flicka, čím sa zvýšil na 21 bodov, pričom na druhom mieste sa umiestnilo Rumunsko s 13 bodmi.

Všetci víťazi skupín kvalifikácie Európy majú automaticky zaistené miesto na turnaji v Katare.

Nemci, ktorí boli v tomto roku vyradení v prvom kole majstrovstiev sveta 2018 a v osemnástke Eura, mali prvú šancu po hlavičke Thomasa Mullera.

Na prístupný prehrávač videa použite prehliadač Chrome

Timo Werner získal double proti Severnému Macedónsku vo veľkom štýle, keď proti Nemecku vyhral 3: 0.

Ale rovnako ako pri piatkovej domácej výhre nad Rumunskom 2: 1, Nemcom chýbala presnosť pri poslednom podávaní a strieľaní. V prvom polčase si vytvorili niekoľko šancí, kým Timo Werner v zastavenom čase netrafil žrď.

Nemecko, ktoré Severné Macedónsko v marci v Duisburgu porazilo 2: 1, prelomilo slepú uličku v 50. minúte, keď Serge Gnabry skóroval svoju obranu vynikajúcou krížnou strelou pre Mullera a uvoľnil ju pre Havertza.

Potom strelec Wernera strelil dva góly za tri minúty, spočiatku prepichol ďalšiu prihrávku pre Mullera v 70. minúte a potom o tri minúty neskôr trafil loptu z 15 metrov.

Striedajúci Musila zavŕšil víťazstvo medzinárodným gólom sedem minút pred koncom.

Gudjohnsens z toho urobil rodinnú záležitosť na Islande, keď porazil Lichtenstein

Bratia Sven Aron a Andrei Gudjohnsenovci spoločne v pondelok strelili neskorý gól pri kvalifikácii Islandu na kvalifikáciu majstrovstiev sveta 4: 0 v skupine J nad Lichtenštajnskom, aby pokračovali v bohatej tradícii streľby gólov tejto ostrovnej krajiny.

READ  Skutoční víťazi a porazení UFC Fight Night 204 | Správa o vaječníkoch

Ich otec Aydour je s 26 medzinárodnými gólmi spoločným najlepším strelcom. Keď debutoval v roku 1996, prišiel z lavičky nahradiť svojho otca Arnora, ktorý v 73 medzinárodných zápasoch strelil 14 gólov, ale obaja spolu nehrali.

Jeho synovia však dostali šancu v pondelok, pretože starší brat Sven Aaron (23) prišiel v 65. minúte za stavu 2: 0 a hostitelia pridali druhý trest pre Alberta Gudmundssona, než sa k zápasu pridal Andrei (19). v osemdesiatych rokoch.

O deväť minút neskôr Sven vyhodil Andreja, aby strelil štvrtý a posledný gól v zápase, ale napriek výsledku a radosti rodiny zostal Island na druhom mieste v spodnej časti šesťčlennej skupiny s ôsmimi bodmi a zostávajú mu dva zápasy.

Skupina G: Depay double zaisťuje ľahké holandské víťazstvo

Hlavné body kvalifikácie majstrovstiev sveta medzi Holandskom a Gibraltárom.

Memphis Depay pokračoval v bodovaní s Holandskom, ktoré porazilo Gibraltár 6: 0, aby zostal na ceste do automatickej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta.

Depay strelil dva góly, jeden z pokutového kopu, pričom jeden z nich minul ďalší, čím sa jeho počet gólov v kvalifikácii majstrovstiev sveta zvýšil na deväť – viac ako ktorýkoľvek iný hráč z európskeho tímu.

Virgil van Dijk otvoril skóre hlavičkou z Depayovho rohu po deviatich minútach a padli aj góly v druhom polčase pre Denzel Dumfries, Arnot Danjuma a Doniel Mallin.

Výsledok priniesol Holandsku pred Nórskom dva body pred priebežným poradím skupiny G, pričom zostali dva zápasy. Holandsko absolvuje kvalifikáciu budúci mesiac vonku proti Čiernej Hore a doma proti Nórsku.

Depay v 19. minúte strelil pokutový kop, ktorý zachránil nováčik Bradley Banda z Gibraltáru, ale vynahradil to strelou z bezprostrednej blízkosti o dve minúty neskôr, než v prvom polčase strelil svoj druhý gól z penalty.

READ  Mikaela Shiffrinová vyhrala slalom na otvorení sezóny Svetového pohára | športu

Pre trénera veterána Louisa van Gaala to bolo štvrté víťazstvo v rade, ktorý bol obnovený, aby pomohol zaistiť kvalifikáciu majstrovstiev sveta po tom, čo Frank de Boer odstúpil po neúspechu tímu na EURO 2020.

Turecký Burak Yilmaz zaznamenal v 99. minúte senzačný pokutový kop
obrázok:

zatiaľ čo Turecko vyhral proti 2: 1 Lotyšsko V pondelok Burak Yilmaz skóroval z pokutového kopu v čase zranení, aby oživil svoje nádeje na kvalifikáciu.

Víťazstvo im zanechalo štyri body za vedúcimi skupiny G a dva body za Nórskom, pričom ostávajú dva zápasy.

Inde v skupine G, NórskoMohamed Al-Younoussi strelil dva góly, pričom hrdinská obranná činnosť zabezpečila víťazstvo 2: 0 čierna hora Zachovať nádeje hostiteľov dostať sa do finále prvýkrát od roku 1998.

Touto výhrou skončili Nóri na druhom mieste so 17 bodmi, dva pred vedúcim Holandskom a dvoma bodmi pred tretím Tureckom, pričom zostávajú dva zápasy.

Skupina H: Chorvátsko sa po remíze so Slovenskom sťahuje

Chorvátsko Andrej Kramaric oslavuje svoj gól
obrázok:
Andrej Kramaric oslavuje svoj gól

Chorvátsko Ich nádeje automaticky sa kvalifikovať na majstrovstvá sveta 2022 boli zmarené po remíze 2: 2 doma Slovensko V pondelňajšom zápase skupiny H som ich nechal neskoro Rusko Dva body v pretekoch dvoch tímov o vedenie.

Zvíťazili Rusi, ktorí majú z ôsmich zápasov 19 bodov Slovinsko 2: 1 vonku, keď zdolali Chorvátsko, ktoré dvakrát prišlo zozadu proti Slovákom a po kontrole VAR neuznalo neskorý gól.

Druhé kolo Ruska a MS 2018 sa postaralo aspoň o postup do play-off, pričom tretie Slovensko má 10 bodov a nemá šancu preraziť na prvom a druhom mieste.

Krídelník Ivan Schranz dal Slovákov dopredu v 20. minúte, predtým, ako sa Andrej Kramaric po piatich minútach pozrel na vyrovnávajúci gól a hosťujúci tím v prvom polčase opäť pálil cez Lukasa Haraslina.

READ  Adam Bellick podpísal s Islanders predĺženie o 8 rokov

Kapitán Chorvátska Luka Modric vyrovnal v 71. minúte priamym kopom, keď striedajúcemu Nikolovi Vlasicovi odmietli víťazstvo v 83. minúte po tom, ako bol jeho faul vylúčený z bezprostrednej blízkosti.

Rus Georgi Gekia oslavuje so svojimi spoluhráčmi po skórovaní
obrázok:

Chorvátsko najbližšie navštívi Maltu, zatiaľ čo Slovensko hostí Slovinsko a Rusko 11. novembra Cyprus.

Ruskí obrancovia Igor Daviev a Georgi Gekia strelili góly v prvom polčase, aby si zaistili výhru vonku nad Slovinskom 2: 1.

Davyev otvoril skóre strely z priameho kopu, ktorý v 28. minúte prešiel okolo slovinského brankára Jana Oblaka. O štyri minúty neskôr skóroval Jikia ľavačkou na bicykli, aby upevnil vedenie Ruska.

Slovinsko rýchlo odpovedalo nízkou strelou Josipa Ilicu, ktorý v 40. minúte prekonal brankára Matveyho Safonova.

Skupina E: Moorov skorý gól prináša Walesu rozhodujúce víťazstvo

Úryvky zo zápasu kvalifikácie majstrovstiev sveta medzi Estónskom a Walesom.

Počiatočný štrajk Kiefera Moora stačil na dosiahnutie zisku Wales Dôležité víťazstvo 1: 0 Estónsko Pondelok, aby si udržal miesto v baráži o postup do play -off kvalifikačnej skupiny E majstrovstiev sveta.

Wales začal dobre a v 12. minúte sa ujal vedenia, keď po prihodení siete z rohového kopu tlačil Moora do siete.

Keď bol Wales unavený, bolo treba držať sa druhého a nie hľadať sekundu, pretože domáci tím takmer vyrovnal cez striedajúceho Vlasieho Sinyavského, ktorého brankár Danny Ward bravúrne zachránil.

Návštevníci z tretieho miesta prežili neskoré vypäté chvíle, aby sa v skupine posunuli až na 11 bodov, pričom na druhom mieste boli Česi, hoci Wales v porovnaní s Čechom zostal dva zápasy. Belgicko je na prvom mieste so 16 bodmi.

The Česká republika Stav 2: 0 Bielorusko v pondelok.