Najlepší strelec Slovenska Hamšík je po turnaji proti Rusku „hrdý“.

Marek Hamšík, najlepší strelec Slovenska, povedal, že sa už môže kvalifikovať do 2. kola majstrovstiev Európy vo futbale 2016 po tom, ako v stredu zdolal Rusko 2:1 v B-skupine.

„Samozrejme, že máme veľkú radosť z nášho prvého víťazstva na európskom šampionáte,“ povedal Muž zápasu Hamšík, ktorý postavil prvý gól Vladimíra Weissa a druhý gól Slovenska strelil úžasný gól na Stade Pierre Maurois.

Objavte vzrušenie z kriketu ako nikdy predtým, exkluzívne na HT. Zistite to teraz!

„Som veľmi hrdý a možno mi to otvára dvere do druhého kola – uvidíme. Darilo sa mi a som veľmi hrdý, že som dokázal streliť takýto gól, bolo to skvelé.“

„Rusko bolo naozaj silné na lopte. Mali viac držania lopty a v druhom polčase sme sedeli hlboko a celý čas bránili.“

„Našťastie sme dokázali udržať výsledok a sme veľmi šťastní.“

Hamšík prihral ľavačkou, aby v 32. minúte otvoril skóre pre Vladimíra Weissa, ktorý v závere prvého polčasu strelil nádherný druhý gól pravou nohou, potom za Rusko neúspešne znížil Denis Glušakov.

„Neapol je pre neho príliš malý. Myslím si, že je pripravený hrať za skutočne veľký klub.“

„Na Slovensko podáva veľmi dobré výkony a je jedným z kapitánov tímu s Martinom Škrtelom. Jeho dnešný výkon bol naozaj skvelý.“

Slovenský stredopoliar Marek Hamšík (vľavo) strieľa loptu, aby skóroval, zatiaľ čo ruský stredopoliar Alexander Golovin (dole) a ruský stredopoliar Oleg Šatov (vpravo) sledujú futbalový zápas B-skupiny Euro 2016 medzi Ruskom a Slovenskom. (foto AFP)

Rozhodujúci gól Hamšíka padol po rýchlom rohovom kope Weissa. Keďže ruská obrana pomaly reagovala, bývalý tvorca hry Brescie, ktorý je v Taliansku od svojich 17 rokov, zozbieral loptu a ohromujúco vystrelil zo vzdialenejšej tyče.

Bol to najlepší gól doterajšieho priebehu turnaja a zanechal Rusku veľa práce, aj keď neskorý gól náhradníka Glušakova znamenal finálový zápas.

READ  Chris Dziadol hlási: Orange na Slovensku

Prvé víťazstvo Slovenska v súťaži ako samostatná krajina Slovenská kampaň na Euro 2016 sa začala po otvorení skupiny B prehrou 2:1 s Walesom v Bordeaux.

Anglicko, jeho rival v skupine, sa vo štvrtok stretne v Lens s Walesom, potom sa Slovensko stretne v poslednom zápase skupiny s mužmi Roya Hodgsona.

Otvorte svet výhod s HT! Od užitočných bulletinov až po upozornenia na správy v reálnom čase a prispôsobené informačné kanály – to všetko je tu, stačí len kliknúť! –Prihlás sa teraz! Získajte najnovšie správy o majstrovstvách sveta, aktuálne výsledky, ako aj aktualizácie o pláne majstrovstiev sveta na webovej stránke a aplikáciách Hindustan Times