Najlepší hráči Slovenska proti Švajčiarsku na majstrovstvách sveta juniorov 2024

Slovensko si polepšilo na 2:0 na majstrovstvách sveta juniorov po tom, čo v stredu popoludní vo Švédsku zdolalo Švajčiarsko 3:0, aby zápasy B-skupiny začali na druhý deň.

Slováci sa teraz dobre skonsolidovali v tabuľke ako prvý tím, ktorý zaznamenal perfektnú bilanciu, pričom v predkole zostávajú len dva zápasy. Švajčiarsko sa bude snažiť odraziť zápasom proti Spojeným štátom vo štvrtok o 11:00 SEČ, keďže Američania chcú nadviazať na utorkové víťazstvo 4:1 nad Nórskom.

Švajčiari boli v tomto zápase ďaleko lepším tímom, no čelili niečomu, čo seniori 2023 našli minulý rok: dobre pripravený brankár Adam Gagan. Zastavil všetkých 36 striel vrátane niekoľkých dobrých šancí v druhom polčase, keď sa Švajčiari snažili unaviť unavený slovenský tím. Ale gól Samuela Honzika v prvom polčase bol všetko, čo Slovensko potrebovalo, aby zápas dotiahlo do víťazného konca.

Tu je pohľad na najlepších účinkujúcich v stredajšej súťaži:

Slovensko

#30 Adam Gagan, G (Chicago Blackhawks): Po pôsobivej ukážke proti Čechom Gagan zvýšil ante s jedným zo svojich najviac laserovo zameraných snáh za posledné dva roky. Počas prvých 40 minút bol zaneprázdnený 25 strelami, keď sa Švajčiar pokúšal o tlak, ale Gagan to zvládl. Jeho zákrok v rukaviciach na Gregoryho Webera necelých päť minút do tretej tretiny určite zachránil hru.

#27 Samuel Honzík, ľavé krídlo (Calgary Flames): Honzík vyzerá ako muž na misii v tretej línii Slovenska. Po tom, čo v utorok strelil svoj prvý gól na turnaji proti Čechom, dnes strelil jediný gól prvého polčasu a následne premenil pokutový kop po krátkom úniku. Honzík strieľal, vytváral si príležitosti na skórovanie a väčšinou bol na ľade nebezpečný. To by ste očakávali od jedného z najpripravenejších vyhliadok Slovenska na NHL.

READ  Parlament rokuje o Ficových pokusoch o demontáž právneho štátu na Slovensku

#21 Peter Rybčík, C (nedraftovaný): Rybczyk odviedol väčšinu práce na góle 1:0, keď dribloval cez troch švajčiarskych hráčov, potom prepichol loptu cez Biglieriho a na hokejku Hunzika skóroval. Gólom dnes vyfrčal puk po ľade, pomohol v defenzíve a priniesol rýchlosť do tretej lajny Slovenska. Tá prázdna sieťka na konci bola pekná bodka. Skauti sa pozerajú.

Švajčiarsko

#29 Alessio Biglieri, G (nedraftované): Aj keď Beglieri nebol taký zaneprázdnený ako Gajan, urobil niekoľko kľúčových zastávok. Honzikov gól bol slabý odskok z tvrdého uhla, ale Biglieri sa na bránku pozeral rýchlejšie, ako si ho pamätám z čias Mississauga Steelheads.

#5 Leo Braillard, ľavé krídlo (nenávrhnuté): Páčilo sa mi, ako bol Braillard fyzicky zaujatý. Nikdy sa to nebojí miešať a vytvárať chaos v útočnom pásme. Mal tiež tri strely v prvých 40 minútach počas jazdy na mladej, ale divokej švajčiarskej tretej lajne. Vždy mal trochu navrch, ale je dobré vidieť, že sa zapájal do všetkých aspektov hry a zároveň predvádzal skvelý pohyb s pukom – čo mu dáva viac čo ponúknuť, keď sa nedávajú góly.

#22 Gregory Weber, RW (bez návrhu): Páčila sa mi Webberova prítomnosť na slovenskej sieti. Hoci na nahrávke nič neprodukoval, vyzeral dobre, ale zdalo sa, že nič nefunguje. Aspoň tá snaha tam bola.

Udalosť Nation Gear's Boxing Week Bonanza je väčšia a lepšia ako kedykoľvek predtým! Od 26. do 31. decembra 2023 ušetrite 15 % na všetky položky a získajte dopravu zdarma pri objednávkach nad 200 USD. Pozrite sa na kombá a získajte nejaké vybavenie nationalgear.ca