Muži Kanady zdolali Slovensko v penaltovom rozstrele a zostali v hokejovom svete neporazení

Jack Quinn strelil víťazný gól v rozstrele pri pondelňajšom víťazstve Kanady nad Slovenskom 2:1 na majstrovstvách sveta v hokeji v lotyšskej Rige.

Kanadský brankár Sam Montempiault spečatil výhru zastavením Martina Krumiaka v poslednom pokuse Slovenska v penaltovom rozstrele.

„Je to trochu o nervy [in the shootout] „Poutouty nie sú zvyčajne najlepšou súčasťou mojej hry,“ uviedol manažér siete Montreal Canadiens v tlačovej správe Hockey Canada. Je to individuálna situácia a nikdy neviete, čo sa môže stať, ale viem, že musím urobiť svoju časť.

„Dostali sme skvelý gól [from Quinn] A ja som potreboval ďalšiu záchranu a som rád, že sme vyhrali. Dnes sme odohrali dobrý zápas, no nevyužili sme nejaké šance. Na tomto víťazstve budeme naďalej stavať, ale celkovo máme z našej hry dobrý pocit.“

Jake Neighbours skóroval v regulácii za Kanadu, ktorá vedie A-skupinu s ôsmimi bodmi (dve víťazstvá v riadnom predpise, jedno víťazstvo v predĺžení) v troch zápasoch.

Za Slovensko, ktoré je v skupine štvrté, skóroval Peter Šilarik so štyrmi bodmi (jedno víťazstvo, jedna prehra a jedna prehra po predĺžení).

hodinky | Montembolt a Cowen pozdvihli Kanadu na tretie víťazstvo v rade:

Kanada sa po výhre v penaltovom rozstrele nad Slovenskom na majstrovstvách sveta posúva na bilanciu 3:0

Jack Quinn strelil víťazný rozstrel a brankár Sam Montembolt mal solídny zápas, keď Kanada porazila Slovensko 2:1 na majstrovstvách sveta v hokeji IIHF.

Montembolt odohral za Kanadu 23 zápasov v riadnom a predĺžení.

„Veľmi mu veríme.“

„[He] „Odkedy sme sa dali dokopy, bol naozaj silný,“ povedal tréner Kanady Andre Turenne. V našom prípravnom zápase pred turnajom hral dobre a v oboch svojich turnajových zápasoch mal navrch. Je naozaj rozhodný a my mu veľmi veríme.“

Quinn, ktorý vo svojej prvej kompletnej sezóne s Buffalom zaznamenal 14 gólov a 37 bodov, povedal, že Monimbolt udržal tím v hre.

READ  Slovenské obchody niektorým otvárajú dvere, aby zmiernili obmedzenia COVID-19

„Bol to ťažký boj až do konca,“ dodal pravák. „Potrebovali sme dodržať náš herný plán a očividne tam bola nejaká frustrácia.“ [Slovakia] Hral dobre v defenzíve a nedokázali sme veľmi útočiť.

„Vieme, že v každom zápase, ktorý odohráme, budeme mať nejaké nepriazne, takže musíme zostať pozitívni a neustále dostávať šance.“

Samuel Halavag urobil pre Slovensko 42 zastávok.

Kanada sa vracia do akcie v stredu proti Kazachstanu o 13:20 východného času.

DeSmith podporuje Spojené štáty, aby vyhrali tretí

V ďalšom zápase museli Spojené štáty americké tvrdo bojovať, aby vo fínskom Tampere zdolali Nemecko 3:2 o tretie víťazstvo v troch zápasoch.

Matt Coronato, Sean Farrell a Ronnie Attard skórovali za Američanov a TJ Tynan zaznamenal v Nokia Arene dve asistencie. Brankár Casey Desmith predviedol 30 zákrokov.

Coronato strelil víťazný gól v presilovej hre 5:10, aby dokončil preteky v poslednej tretine po tom, čo Farrell vyrovnal skóre na 2:2 v rovnakom zápase.

Po tom, čo Nemci v úvodnej tretine obmedzili USA na štyri strely, Attard prelomil bezgólový stav 5:39 v polovici tretiny.

Nemecko sa vrátilo vyrovnávajúcim gólom Samuela Suramisa z krátkeho gólu Justina Schutza, ktorý im zabezpečil päťsekundový náskok.

Fínsko sa v pondelok v A-skupine stretlo so Švédskom a Česi hrali v druhej skupine s Lotyšskom.