Medzinárodné humanitárne právo: Hlavné mestá Bratislavy – HC Innsbruck 5: 2

Včera 20:50
|

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v domácom zápase v pondelok od 12. kola Medzinárodnej hokejovej ligy (IHL) na ihrisku HC TIWAG Innsbruck 5: 2. V nedokončenej tabuľke im patrí deviata priečka so 17 bodmi.

Duel Bratislava Capitals – HC Innsbruck si môžete pozrieť ONLINE na ŠPORT.sk >>

Ľadová hokejová liga – 12. kolo sa končí:

Hlavné mestá Bratislavy – HC Innsbruck 5: 2 (0: 0, 2: 2, 3: 0)

Ciele: 21. Fín (Ahl, Holts), 33. Poppela (Buk, Ahl), 41. Bok (Popella, Fín), 55. Chauvan (Lapchansky), 59. Miklick – 25. Tansee (Gerard, Gerlach), 40. Latner (Christopher, Suserman).

Rozhodovali: Baluška, Hronský-Durmis, D. Konc, vylúčení: 7: 8 na dve minúty, plus: Fín (Bratislava) 10-minútový osobný trest, presilovky: 2: 1, oslabenia: 1: 0, bez divákov.

Bratislava: Baroš – Fín, Bohunický, Chovan, Guimond, Romančík, edivý, Boldižár – Miklík, Hults, Ahl – Higgs, Bubela, Lapšanský – Fortier, Suja, Bezák – Hudec, Buc, Šalka – Varga

Innsbruck: McCollum – Tansey, Lattner, Saucerman, Racine, Saxrud, Wetzelsberger – Sideroff, Christoffer, Ciampini – Gerlach, Girard, Herr – Paulweber, Winkler, Hochfilzer – Mader, Kromp, Jennes

Slovenský účastník súťaže ukončil spoluprácu s trénerom Rostislavom Schaddom deň pred zápasom. Dušan Bashek, viceprezident a generálny manažér klubu, nahradil doterajších asistentov Stefana a Romana Mega, ktorí sú obaja držiteľmi výcvikových licencií. Hostia pokračovali v tlaku na vyrovnanie, keď sa v 16. minúte predral Baruch stredom brány a ocitol sa sám s brankárom.

Domáci sa ujali vedenia krátko po začiatku druhého polčasu, keď Fín otvoril skóre. Innsbruck vyrovnal v 25. min zásluhou Tanseho, hlavné mestá si náskok obnovili o osem minút neskôr a vrazil Poupelle. Hosťom sa však podarilo odpovedať druhýkrát, iba deväť sekúnd pred vyrovnaním druhého hvizdu Latnera.

READ  Slovensko rokuje o daroch na vakcínu proti Covid

O svojom víťazstve rozhodli Bratislavčania v tretej kapitole. Bock zvíťazil víťazným kopom v 41. min, Chauvan v 55. min pridal knot a v závere oslabil do prázdnej brány Mikelik.