McTavish strelil 4 góly, keď Kanada vyradila Slovensko 11:1

podľa

Lawrence Scott/Getty Images Sport/Getty

Kapitán Kanady Mason McTavish strelil štyri góly pri štvrtkovom víťazstve svojho tímu nad Slovenskom 11:1 na majstrovstvách sveta juniorov.

Vyhliadka Anaheim Ducks identické Je to rekord kanadského šampionátu v počte gólov v jednom zápase. Len Mario Lemieux (1984), Simone Jani (1999), Brayden Sheen (2011), Taylor Radich (2017), Maxime Comtois (2019) a tímový kolega Conor Bédard, ktorým sa to podarilo v decembri predtým, ako bolo podujatie odložené kvôli COVID- 19.

„Určite to bol pre mňa úžasný moment,“ povedal McTavish. TSN Uverejniť hru. „Dúfam, že ju dostaneme do ďalšieho zápasu v sobotu.“

Tri góly McTavishovi padli v druhom polčase. Svoj štvrtý z jamky pochoval na začiatku posledného framu.

„Po tom, čo tam dostal svoje štvrté… sme sa len pokúsili ho nakŕmiť,“ povedal Bedard Povedal. Žiaľ, nedostal päťku, ale bolo skvelé vidieť, že dostal štvorku.

„Tlačili sme naňho, aby bol určite piaty.“

Kanada skončila na prvom mieste v skupine A vďaka dominantnej výhre.

Rovnako ako stredajšie víťazstvo nad Lotyšskom, aj Bédard udal tón hostiteľom turnaja otvorením skóre v prvom polčase. Will Coyle, Brennan Osman a Olin Zellweger našli po prvých 20 minútach Kanadu vedenie 4:0.

Mate Kaslik strelil jediný gól Slovenska v druhej tretine, ale McTavish odpovedal svojim druhým a tretím gólom v zápase a zmenil tempo v prospech Kanady.

Logan Stankoven, Joshua Roy a Zach Ostapchuk tiež vyrobili svetlá pre Canadiens, zatiaľ čo Dylan Garand predviedol 22 zákrokov.

Kanada porazila Slovensko 44:23. McTavish bol vyhlásený za hráča zápasu po dosiahnutí šiestich bodov.

Kanada sa najbližšie stretne v sobotu s Českom, v piatok Slovensko s Lotyšskom.

READ  Turnitin zdôrazňuje dôležitosť kontrol pravosti po rezignácii ministrov pre obvinenia z plagiátorstva