Mark Halsey: Pokutový kop Severného Macedónska proti Anglicku je šokujúco tvrdý

Penalta Severného Macedónska v prvom polčase proti Anglicku bola šokujúco tvrdé rozhodnutie.

Prekvapil ma zákrok VAR Michala Osinasa a následne slovenský rozhodca Filip Glova nariadil pokutový kop cez krajného obrancu Rica Luisa.

Severné Macedónsko dostalo pokutový kop za faul na Bojana MevskihoKredit: kanál 4

Mladík Manchestru City, ktorý mal oči uprené na loptu, mal ruky v prirodzenej polohe, keď skákal pred hlavičkou domáceho Bojana Mevskiho.

Áno, Lewis chytil Meveskiho pažou do tváre, ale vôbec to nebola penalta. Čo preboha robil Osinas?

Rozhodca Glova musel loptu vidieť v reálnom čase a správne odmávať, pretože to ani nebol faul.

Keď išiel na ihrisko, Glova potreboval ukázať viac mentálnej húževnatosti, aby podporil svoje rozhodnutie, ale neurobil to.

Aby Lewisovej biedy nebolo málo, bol aj zadržaný.

Enes Bardi skóroval na druhý pokus po penalte, ale Macedónsko malo dostať penaltu už v prvom polčase.

Harry Maguire upustil od Elif Elmas a bol som prekvapený, že Osinas neodporúčal Glovu recenziu.

Jack Grealish mal gól vylúčený pre ofsajd, ale prečo trvalo tri minúty, kým ho neuznali?

Stávky zadarmo – Najlepšie ponuky stávok a bonusy pre nových zákazníkov

Harry Maguire mal šťastie, že sa skôr v zápase vyhol pokutovému kopuKredit: kanál 4

Zápas sa skončil remízou 1:1 po vlastnom góle v druhom polčase, ktorý strelil Jani Atanasov.

Fanúšikovia a bývalí hráči boli zmätení niektorými rozhodnutiami počas zápasu, najmä rozhodnutím o udelení pokutového kopu.

Ikona Anglicka Gary Lineker tweetoval: „Na tom vôbec nezáleží, ale toto je to najsmiešnejšie rozhodnutie o penalte.“

Zatiaľ čo sa legenda Chelsea John Terry spýtal: „Och, moje slovo… aký je tento pokutový kop?“