Majstrovstvá sveta vo futbale žien do 19 rokov 2022 v Poľsku – 4. deň

Sobota bola dňom semifinále a umiestnenia zápasov na Majstrovstvá sveta žien do 19 rokov 2022 v poľských Katoviciach.

Nórsko – Maďarsko

Nórsky tím sa ponáhľal a prvé dva góly strelil v prvých 90 sekundách. Maďarsko sa z toho nedokázalo spamätať. Nórsko si samo držalo silu celého zápasu a v závere strelilo 19 gólov. Maďarsko dokázalo skórovať iba trikrát. Nórsko vyhralo 19:3.

Štatistiky zápasov sú k dispozícii tu.

Kanada vs Austrália, 15. miesto

Austrália s lepším začiatkom a lepším koncom! Už prvá tretina bola nabitá množstvom scén a skončila sa remízou. Po oboch prestávkach to bola Austrália, ktorej sa podarilo skórovať ako prvej, a tak postupom času postúpila. Austrálii patrí 15. miesto s víťazstvom 5:3.

Švajčiarsko vs. Česko, semifinále

Absolútne vzrušenie zo semifinále. Po prvom polčase odchádzali oba tímy do šatní za nerozhodného stavu 1:1. Po úvode druhého polčasu sa Švajčiarsku podarilo ísť prvýkrát v tomto zápase do vedenia. Česká reprezentácia na seba nenechala dlho čakať odpoveďou dvoma gólmi a druhým náskokom v tomto zápase. Práve Švajčiarsku sa podarilo streliť dva góly po sebe a zabezpečilo si druhý náskok v tomto zápase. Ale to bolo Anna Prošaková Ktorá strelila vyrovnanie svojim druhým gólom z macth, len tri minúty pred koncom. Cieľ vyhrať zápas v predĺžení tiež nepadol. O víťazovi by teda mal rozhodnúť až penaltový rozstrel. Najlepšie skončilo družstvo Českej republiky a hralo sa o zlato.

Na snímke Carolina Somer

Rakúsko vs Taliansko, 13. miesto

Tímu Rakúska sa podarilo otvoriť tabuľku výsledkov vo svoj prospech. Bol to však ich jediný gól na celých 60 minút. ale Daria Leo A Elena Liu Mal iné plány a medzitým strelil tri góly. Taliansko si víťazstvom 5:1 dokázalo zabezpečiť trináste miesto.

READ  Nórsko zavádza vstupnú karanténu pre viac cestujúcich z EÚ

Švédsko vs Fínsko, semifinále

Švédsko malo evidentne lepší začiatok a po 14 minútach sa dokázalo dostať do trojgólového vedenia. Po tom, čo Fínsko strelilo svoj prvý gól – Švédsko rázne zareagovalo a strelilo ďalšie 3 góly bez gólu. Fínsko skúsilo iné riešenie, ale bolo jasné, že navrch si udržal tím Švédska. Neustále pridávali gól za gólom a do boja o zlatú medailu išli proti Česku s výhrou 8:3.

Nový Zéland vs Dánsko, 11. miesto

Tím Nového Zélandu dokázal do polovice tohto napínavého zápasu dvakrát viesť. Dánsko však zareagovalo rezolútne a samo strelilo dva góly a po 49 minútach viedlo v zápase 3:2. Teraz musel Nový Zéland urobiť vyhlásenie a urobil to – dva góly za dve minúty – a opäť sa dostal do vedenia. Ale hádajte, ktorý tím dal ďalšie dva góly – bolo to Dánsko! Vyhrali teda 5:4 a skončili 11.

Nemecko vs Lotyšsko

Zápas ešte neuplynul osem minút prvého polčasu a Lotyšsko viedlo už 3:0. Samantha Berezina Neskórovala, ale bola trikrát úspešnou hráčkou, ktorá dala poslednú prihrávku na bránu. S tromi asistenciami som nazbieral najviac bodov v tomto zápase. Nemecko sa naďalej trápilo na konci siete a v štyroch zápasoch strelilo iba jeden gól. Lotyšsko vyhráva 4:0.

Poľsko vs Slovensko, piate miesto

Hostiteľská krajina Poľsko sa pokúsila vyhrať svoj druhý zápas na tomto turnaji. Ale bolo to Slovensko, kto strelil prvý gól. Poľsko dokázalo vyrovnať už v prvej tretine. Po prvej prestávke malo Slovensko oveľa lepší štart a podarilo sa mu streliť tri góly v rade. Poľsko sa nevzdalo a dvakrát dokázalo znížiť na rozdiel jedného gólu. Lepším výsledkom však bolo Slovensko, ktoré vyhralo 5:4.

READ  Britský premiér Boris Johnson na stretnutí s Vyšehradskou skupinou zdôraznil, že Putin musí zlyhať

Nájdite všetky záznamy zápasov, najdôležitejšie momenty a rozhovory z IFF YouTube kanál 1.