Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov: Slovensko – Nemecko 3: 4 hod

Včera 06:08
|

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali v treťom zápase na štadióne MSJ v Edmontone s Nemeckom 3: 4 po predĺžení. Získanie bodu im však dalo postupové finále, v tabuľke skončili so štyrmi bodmi tretí a už nemohli skončiť horšie ako štvrtí.

Zverenci trénera Roberta Petrovica ukončia predstavenie A skupiny stredajším duelom so svojimi fínskymi rovesníkmi (20:00 SEČ). Nemci, ktorí sa odklonili od vírusového tímu Corona, odohrali zápas iba s piatimi obrancami a deviatimi útočníkmi, sa vo štvrtok večer stretnú so Švajčiarmi.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov – skupina A:

Slovensko – Nemecko 3: 4 ráno (1: 1, 2: 2, 0: 0 – 0: 1)

Ciele: 11. Mrázik (Golian), 24. Myklucha (Kolenič, Eliaš), 35. Mrázik (Nemec, Jellúš) – 6. Stützle (Elias, Gnyp), 29. Stützle (Gnyp, Bugl), 40. Elias (Gnyp, Peterka) 65. Zimmermann (Petrka, Stuttgart)

Rozhodcovia: Minniti, Roiland-McKee a Winonsk (všetci), Komentár: 7: 3 na dve minúty, presilovky: 1: 3, oslabenia: 1: 0

Združenia:

SR: Latkóczy – Mudrák, Golian, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Petrovický, Turan – Mrázik, Jellúš, Faith – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Myklucha, Sojiaška, Jedlička – Koleni, Jélic, Jélic

Nemecko: Bugl-Gnyp, Glötzl, Zimmermann, Münzenberger, Raabe-Chrobot, Dubé, Alberg-Peterka, Elias, Stützle-Volek, Henriquez-Morales, Schumacher

Hokej sa spočiatku hral opatrne, oba tímy hrali opatrne vzadu, hlavným cieľom nebolo faulom. Prvého sa dopustili mladí Slováci. V šiestej minúte Latkóczy zastavil jediný prienik Stützle, ale pohyb pokračoval a vyvrcholil strelou Gnypa, ktorá sa naliala do bránky Eliasa Slovenska, puk ešte trafil nohu Stützle – 0: 1. S následným vylúčením Myklucha to mohlo byť horšie, Latkóczy ale vystrelil Zimmermannovu guľku ramenom. Pri samotnej hre nemeckej moci prišla slovensko-marziková odpoveď z ofsajdového postavenia, čo si rozhodcovia nevšimli, spoza chrbta dvojice súperov voľného goblina a oslabeného bekhendom, ktorý porazil Boglu medzi betónmi – 1: 1. Gól dodával Slovákom sebavedomie a Feith mal veľkú príležitosť poslať Jeho tím vystúpil na vrchol v 15. min., Zblízka vystrelil iba Bogla. Zápas sa otvoril, v 18. min aktívny Stützle spomedzi kruhov mieril na Latecuchiho, na druhej strane Krumiak z uhla opečiatkoval nemeckú bránkovú budovu.

Šimon Latucci, Jan Munzenberger a Marco Stacha.

Prečítajte si tiež

READ  Maďarsko, Slovensko, Česká republika a Spojené Poľsko proti imigračným kvótam

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov: Reakcia slovenských hokejistov a trénera Roberta Petroviča …

V úvode druhého polčasu Slováci ustáli útok Nemcov a v 24. min skórovali druhýkrát. Koleni sa tlačil do úniku od Myklucha, ktorý pred Buglom premiešal disk a našiel medzeru medzi jeho betónmi – 2: 1. Potom bol slovenský striedajúci hráč omráčený, keď Kocka narazil na Henriqueza Morales je na kolene a vodca SR bolí na ľade, ale duel sa konečne skončil. Nasledujúce minúty sú určené pre Nemcov, ktorí sa pohybujú najviac. Latkóczy mal na Dubého ceste vynikajúci úspech a dokázal sa preniesť cez Chrobotovu nebezpečnú strelu, ale v 29. min bol už bezmocný po ďalšej drzej akcii Stützleho, po ktorej Bečár trafil loptu mimo bránu svojho tímu. Slováci nemali dve právomoci, druhýkrát sa im ich podarilo zhromaždiť, Petrku v úniku nezachytil „Forsbergov“ podvod. Až tretia z viacerých v rýchlom slede priniesla hráčom modrých dresov radosť z gólu, keď Merzik šikovne vylial modrú čiaru Mrázika – 3: 2. Vzápätí Jendek nevyužil veľa príležitostí na zvýšenie svojho náskoku. To by ho mohlo mrzieť, pretože po prísnom vylúčení Marazicka Nemci vyrovnali presilovú hru po vhadzovaní vhadzovania z prúdov Gnypu a Eliasa.

Slováci ťažko držali na uzde najväčšiu hviezdu súpera Stützela. Nemecký kapitán individuálne prevyšoval, bol plný útočných myšlienok a predstavoval neustále nebezpečenstvo pre slovenskú bránu. Na začiatku tretej tretiny ho Jendyk minul a jeho tím bol opäť prinútený brániť sa proti slabosti, ktorú vyskúšal s veľkým úsilím. Po ukončení pokutového kopu sa v Tutovke ocitol Jendik, ktorý si narazil s Bogelom, naopak Petrka gólovú príležitosť nevyužil. Slováci naďalej umožňovali Nemcom formovať zápas a čakali na potenciálne chyby, po ktorých pristúpili k prečíslovaniu. V 57. min mohol rozhodnúť Jedlička, po Mykluchovej prihrávke trafil iba Bugl betóny. Dve minúty pred koncom tretieho polčasu mal jeho tím šťastie, keď Stützle zasiahol hneď po vhadzovaní v útočnom území do horného stĺpu. V predĺžení dal najskôr šancu Faith a potom odcestoval za zločincom Mykluchom, ktorý v hre nemeckej veľmoci rozhoduje o víťazstve Zimmermanna.

READ  Spojené štáty a Argentína skončili v skupinových kolách majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov perfektne