Lotyšsko šokovalo Španielsko. Belgické mačky prekonali rekord – FIBA ​​​​Women’s EuroBasket 2023

LJUBLJANA / TEL AVIV (Slovinsko / Izrael) – Lotyšsko prekonalo ohromujúci a rušný úvodný deň FIBA ​​​​Women’s EuroBasket 2023, keď porazilo favorita turnaja Španielsko, zatiaľ čo Belgicko vytvorilo nový rekord všetkých čias.

Lotyšsko si pripísalo slávne víťazstvo nad favoritom skupiny A Španielskom

Po záverečnom zvonení v Tel Avive nasledovali scény osláv, keď Lotyšsko zažilo nezabudnuteľnú noc víťazstvom v skupine A nad Španielskom 67:63.

Trojitý útok bol základom hviezdneho štartu, keďže Kitija Laksa zaznamenal 17 bodov, vrátane nepodareného trojbodového strelca v kritických momentoch. Anete Steinberga viedla tím s 22 bodmi, kým šikovný Aleksa Gulbe pridal 14 bodov a 7 dosiek.

V zápase, ktorý bol vždy predurčený ako ťažký zápas, Čierna Hora porazila Grécko 74:69 v šikovnom tímovom výkone vedenom super dvojkou Draganou Zivkovicovou a všestranným príspevkom Natashy Mackovej. Prvý z nich mal pôsobivých 15 bodov a 14 doskokov, zatiaľ čo Mack mal 12 bodov, 7 doskokov, 4 asistencie, 4 zisky a 3 zisky.

Česká republika šokuje Taliansko Belgicko predbehlo Izrael a vytvorilo nový rekord

Česká republika zaznamenala impozantné víťazstvo 61:58 proti Taliansku, čím prekonala očakávania pred turnajom a od začiatku explodovala v druhom otvorenom sete. Napriek tomu, že pre zranenie prišli o niektoré zo svojich veľkých zbraní, vrátili sa zo 14 bodov nižšie a dosiahli ohromujúce víťazstvo.

V hviezdnom tímovom výkone sa Eliška Hamzowa a Petra Holiciska delili o 28 bodov, viedla napríklad kapitánka Renáta Brezinová s 12 bodmi a 7 palubovkami.

„Taliansko sa v tretej štvrtine rozbehlo, ale nikdy sme sa nevzdali – bola to úplná tímová práca,“ povedala Holičínska.

Dodala: „Mám pocit, že sme pri strážení Zandaliceni odviedli skvelú prácu. Pre mňa to bolo srdce – držali sme sa toho a hrali jeden za druhého – tak sme vyhrali.“

Belgicko v tej istej skupine urobilo úvodný deň, keď zabudlo na hostiteľský štát Izrael, keď vyhralo jednostranne 108:59.

READ  Wlodarczykov návrat! Vedenie Európy so 74,81 m v Banskej Bystrici

Cats tiež stanovili nový míľnik, keď porazili najlepších 35 asistencií predchádzajúcej súťaže, keď prekonali skalu 37-krát – z toho 8 z rúk Julie Allemandovej. Emma Missman viedla s 23 bodmi, 5 doskokmi, 4 asistenciami a 4 ziskmi, kým Laure Réssemont si užila svoj najlepší zápas v reprezentačnom drese s 22 bodmi.

Otvárací ceremoniál vo Veľkej Británii v Ľubľane vo Francúzsku uzatvára Nemecko

Slovinsko bolo sklamaním, že Veľká Británia si neprečítala scenár, keď sa vrátila z ranného prejavu hrôzy a vyhrala 76:71 v treťom sete. 15 bodov a 14 paluboviek od Christine Anigui, kým Holly Winterburnová viedla s 15 bodmi, 7 doskokmi a 6 asistenciami. Teja Oblak mal smolu, že bol na strane porazených s 25 bodmi, zatiaľ čo nováčik Agsa Sivka ukončil zápas s 10 bodmi, 11 doskokmi a 4 asistenciami.

V ostatnom skupinovom zápase Francúzsko zradilo Nemecko 58:50, aby pokazilo súperovi návrat do súťaže po 11-ročnej prestávke. Valerian Vukosavljevič zaznamenal 11 bodov, 4 asistencie a 3 doskoky.

Neskorý nárast pomohol Maďarsku predbehnúť Slovensko. Obhajcovia titulu prišli o Türkiye

Maďarsko bolo konkurencieschopné pri svojej prvej účasti v D-skupine v Ľubľane po víťazstve 89:67 proti Slovensku. Za nerozhodného stavu 55:55 prevýšili svojich súperov 21:1 v rozjazde v nedohľadne.

Debora Dubei predviedla skutočnú kapitánsku rolu so 17 bodmi, 7 doskokmi a 4 asistenciami, zatiaľ čo Cyesha Goree hrala portrét so 16 bodmi a 7 palubovkami.

Srbsko medzitým úspešne začalo svoju obhajobu titulu, keď prekonalo Turecko 71:63. Yvonne Anderson zaznamenala 17 bodov a pridala 5 asistencií, kým Tierra McEwan strelila Turecko do vedenia s 12 bodmi.