Leeds United 1-6 Liverpool: Mohamed Salah a Diogo Jota strelili dva góly, aby viedli tím Jurgena Kloppa a rozobrali bojujúci Leeds | futbalové správy

Liverpool prekonal svoje vonkajšie problémy pôsobivým štýlom a vybojoval si zápas 6:1 s bojujúcim Leedsom na Elland Road, takže tím Yorkshire zostal uprostred jedného z najotvorenejších zostupových kúziel v posledných sezónach, pričom zostávalo iba sedem ligových zápasov.

Zverenci Jurgena Kloppa, ktorý dúfal v neskorý ťah na nečakaný koniec štvrtej štvrtiny, nedokázal skórovať proti inému tímu v posledných šiestich pokusoch, ale nehrozilo, že by sa história opakovala po pretekoch na dva góly. Pred stredným bodom zápasu.

Dvojica pomohla Mohamedovi Salahovi a Diogovi Jotovi posunúť sa o tri body pred šiestu Aston Villu, zatiaľ čo Leeds zostáva len dva body od zostupových priečok po tom, čo strelil 11 gólov v posledných dvoch domácich zápasoch.

„Myslím si, že je to najlepší zápas, aký sme odohrali v tejto sezóne,“ povedal tréner Klopp. Sky Sports posledný zápas. „Urobili sme veľa chýb, strieľali sme senzačné góly a protitlak bol najlepší za posledné desaťročia.“

V súvislosti s otváračom Liverpoolu sa objavil prvok kontroverzie, pretože sa zdalo, že štartér Trent Alexander-Arnold použil hokejku na kontrolu lopty vpredu, ale VAR odmietol zasiahnuť, pretože krajný obranca umiestnil loptu na hraciu plochu, aby Cody Gackbo klepol. . Domov v poslednom príspevku (35).

Alexander-Arnold, ktorý hral hybridnú rolu v strede zálohy, si užil 153 dotykov s loptou za 90 minút – čo je druhé najviac pre celosezónneho hráča. „Trent prináša kvalitu. Keď ho sledujem v tejto úlohe, robí to perfektne. Najlepší je len Kevin De Bruyne,“ Sky Sports Kritik Jamie Carragher privítal plný úväzok.

Salah strelil svoj ôsmy gól v šiestich zápasoch proti Leedsu, potom nazbieral asistenciu Jota, pričom využil šikovný ťah na únik z pazúrov Pascala Stroeka, kým prekonal Ilana Meslera (39).

Luis Sinistera skóroval, čo sa ukázalo ako obyčajná útecha, krátko po prestávke (47′), čím pripravil pôdu pre Liverpool v druhom polčase, ktorý viedol Salahov lesk.

Egypťan zaznamenal pôsobivý štvrtý gól (64) krátko po tom, ako Jota strelil svoj prvý gól po viac ako roku (52), pričom portugalský útočník si v 73. minúte pripísal pôsobivý druhý gól.

„Bol to špeciálny druhý polčas, hrali sme naozaj dobre,“ komentoval Jota po prekonaní svojho 12-mesačného gólu. „Dali sme niekoľko skvelých gólov. Bola to ťažká sezóna pre mňa aj pre tím, takže je pre mňa úľavou skórovať.“

Hostia zakončili pôsobivý výkon záverečným gólom v poslednej minúte riadneho hracieho času, keď Alexander-Arnold prekonal striedajúceho Darwina Nuneza, ktorý zakončil svoju deviatu kariéru v Premier League bravúrne.

READ  Generálny manažér Joey Antonio vyhráva Otvárací zápas Majstrovstiev sveta seniorov

Toto víťazstvo je pre Liverpool prvým vo všetkých súťažiach od výhry nad Manchester United 7:0 začiatkom marca, ale bude to ďalšia zničujúca rana pre nádej Leedsu na prežitie po tom, čo pred ôsmimi dňami inkasoval päť gólov doma Crystal Palace.

Novinky z tímu

• Liverpool: Jurgen Klopp vymenoval stabilnú základnú zostavu z tímu, ktorý bojoval po dvoch góloch proti Arsenalu, zatiaľ čo Luis Diaz bol privedený späť na lavičku po dlhom období zranení.
  • Leeds: Krehký tím Javiho Graciu, ktorý sa chcel odraziť po prehre 5:1 s Crystal Palace, urobil dve zmeny, keďže Rasmus Christensen a Rodrigo nahradili Luka Aylinga a zraneného Patricka Bamforda.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Odomknite plnú verziu

Ako Liverpool za jeden deň poprel status Blues

obrázok:
Mohamed Salah strelil svoj 106. a 107. gól ľavou nohou v Premier League, viac ako ktorýkoľvek iný hráč

Iba sekundové víťazstvo vonku v roku 2023, ale nič neuberá na útočnej šikovnosti Liverpoolu, keď zmetie nešťastnú stranu Leedsu s jemným prejavom odvážneho zakončenia.

Lowly Leeds mal polovicu šancí v úvodných výmenách, ale nakoniec zopakoval tie isté chyby, ktoré viedli k ich výhre 5:1 v rukách Palace v minulom zápase, pričom nedosahovali individuálne chyby a nekvalitnú obranu.

Len čo jackpoty postavili Liverpool do popredia, začali otvárať Leeds, ako sa im zachcelo, pričom Jota okradla Westona McKinneyho v strede cesty, čo viedlo k protiútoku, vďaka ktorému Salah skóroval ako druhý hosť.

Chyba obrancu Liverpoolu Ibrahimu Konateho umožnila Sinisterovi dočasne znížiť nedoplatky, ale oslavy mali krátke trvanie, pretože Jota o päť minút neskôr obnovil dvojgólovú prevahu The Reds, keď prekonal skvelú prihrávku od Curtisa Jonesa cez Mesliera.

Keď bol Elland Road vyložený, Salah dal skóre bez pochybností, keď zásah Andyho Robertsona zľava našiel Gakpa dobre umiestneného a asistoval pri lopte Salah, ktorý strelil svoj 15. ligový gól v sezóne do vzdialenejšieho rohu.

Aby toho nebolo málo, Jota sa chytil prihrávky Jordana Hendersona a potom mu gumou potvrdil návrat do formy, keďže pred dnešným večerom neskóroval v 32 zápasoch, zatiaľ čo Núñez dokončil postup odvrátením ďalšej inštinktívnej prihrávky od Alexandra-Arnolda.

„Druhý polčas proti Arsenalu (keď Liverpool prišiel zozadu a remizoval s lídrom 2:2) bol pre nás všetkých veľmi dôležitý,“ dodal Klopp. „Ešte nás čaká osem zápasov a my musíme robiť to, čo sme dnes večer robili znova a znova.“

READ  Leila Fernandezová porazila Mertensovú a dostala sa do osemfinále na Guadalajara Open

„Dúfam, že tieto zápasy po roku a pol nám dajú ten správny signál na koniec sezóny.“

Hodnotenie hráčov

Leeds: Meslier (4), Christensen (3), Koch (4), Strwick (4), Firpo (2), McKinney (3), Rocca (4), Harrison (5), Aronson (4), Sinistra (6), Rodrigo (4.

ponorky: Summerville (4), Rutter (3), Forshaw (neznámy), Gnonto (neznámy).

Liverpool: Alisson (7), Robertson (7), Van Dijk (7), Konate (5), Alexander-Arnold (8), Henderson (7), Fabinho (6), Jones (7), Jota (8), Gakpo ( 7).) Salah (9).

ponorky: Diaz (6), Nunez (7), Milner (6), Firmino (nez.), Thiago (nez.).

Hráč zápasu: Mohamed Salah

Klopp žasne nad najlepším zobrazením Liverpoolu | „kliknuté“

Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp povedal, že jeho tím zo seba vydal v tejto sezóne maximum, keď vyhral nad Leedsom 6:1.

Tréner Liverpoolu Jurgen Klopp:

„Najlepší zápas, aký sme odohrali v tejto sezóne, v mnohých rôznych aspektoch. Keď sme v zápase dominovali, urobili sme z Leedsu veľa chýb. Skvelé góly. Dlho sme presadzovali maximum.“

„V 92. minúte sme stratili loptu a štyria hráči sa hnali za loptou. Bolo to úžasné a presne to, čo sme chceli.“

„Neviem vysvetliť, prečo nedošlo k protitlaku, o aký sme žiadali, ale dnes večer sme ho stlačili. V druhom polčase proti Arsenalu skutočne klikol. Smer, ktorým sme sa v tomto zápase uberali, bolo, že sme získavali lopty za .

Jurgen Klopp vyvolal veselú reakciu, keď Liverpool v 92. minúte neúnavne tlačil, napriek tomu, že na ihrisku Leeds United viedol 6:1.

„Kde skončíme, to neviem. Ale bude to pokračovať aj po sezóne. Preto potrebujeme, aby sme na všetkých výsledkoch a výkonoch nadviazali a pochopili ich, aby sme mohli vybudovať niečo nové, trochu iné.“

„Rád by som nás videl s rovnakou túžbou, vášňou a porozumením, aké sme ukázali dnes večer. Našou úlohou je nájsť tú konzistenciu.“

Gracia vyzýva na tímovú prácu

Manažér Leedsu Javi Gracia bol absolútne sklamaný chybami svojho tímu, keď ich rozdrvil Liverpool.

Manažér Leedsu Javi Gracia:

„Veľmi sklamané, pretože sme nečakali tento výsledok. Je to niečo, na čom musíme popracovať. Vzhľadom na tieto chyby nie je ľahké dosiahnuť dobré výsledky. Musíme sa zlepšovať tak rýchlo, ako sa len dá.“

„Možno, že prvý gól by padol hádzanou, ale potom sme premrhali toľko šancí. Už sme si nikdy nedovolili súťažiť.“ [after scoring].

Jamie Carragher a Ben Mee analyzujú, či by mal byť vylúčený úvodný gól Liverpoolu, keďže sa zdá, že Trent Alexander-Arnold chytil loptu v rozohrávke.

„Cítili sme, že môžeme zlepšiť hru, ale ako som vám povedal, po strelení gólu sme inkasovali ďalší gól. Bolo to pre nás nemožné. Pred týmito zápasmi sme vedeli, že nie je ľahké to v týchto chvíľach zvládnuť. Snažíme sa pracovať a zlepšovať sa.“ „

READ  Pan Am Center hostí medzinárodné športové tanečné podujatie | strih noviniek

„Je to ťažké. Ale viem, že je len jeden spôsob, ako dosiahnuť náš cieľ – držať spolu v dobrých aj zlých časoch.“

Opta: Pochmúrne čítanie z Leedsu | Gutta prelomí sucho

obrázok:
Diogo Jota strelil gól prvýkrát po 32 zápasoch

• Leeds prvýkrát v histórii klubu inkasoval viac ako päť gólov v ligových zápasoch po sebe.
  • Tím trénera Javiho Graciu inkasoval vo svojich štyroch zápasoch v apríli 16 gólov, čo je o osem gólov viac ako ktorýkoľvek iný tím a o jeden gól viac, ako strelil v januári, februári a marci dokopy.
  • Diogo Jota strelil za Liverpool svoje prvé góly po viac ako roku vo všetkých súťažiach, keďže 10. apríla 2022 skóroval proti Manchestru City v anglickej Premier League, čím ukončil 32 zápasov.

Čo potom?

Leeds čeliť výletu do Fulham Sobota 22. apríla: Odchod o 12:30 hod. zatiaľ čo, Liverpool hostiteľov Nottinghamský les, aj v sobotu 22. apríla; Výkop zápasu o 15:00 hod.

Zostávajúce zápasy Leeds United

22. apríla: Fulham (A) – Premier League, výkop o 12:30

25. apríla: mesto Leicester (h) – Anglická Premier League, 20:00

30. apríla: Bournemouth (A) – Anglická Premier League, 14:00 hod

7. máj: Mesto Manchester (A) – Anglická Premier League, začiatok druhého zápasu popoludní, priamo Sky Sports

13. mája: Newcastle h) Premier League, výkop o 15:00 hod

20. máj: West Ham (A) – Anglická Premier League, výkop o 15.00 h

28. mája: ostrohy (h) Premier League, 16:30 hod