La Civil a The Last Knights of the Right Side vyhrávajú FEST – noví režiséri, nové filmy

– Theodora Mihai vyhrala na 17. ročníku stretnutia v Espine Zlatého rysa za najlepší výpravný film, zatiaľ čo Michel Edelman získal prvé miesto v kategórii dokumentárny film.

Jedna z cien FESTinha, ktorá bude odovzdaná počas slávnostného odovzdávania cien

FEST – Noví režiséri, nové filmy Ukončil svoj sedemnásty ročník: podujatie blízke tradičnému formátu s osobnými majstrovskými kurzami a fyzickými vystúpeniami v priestoroch s plnou kapacitou (po prvý raz v Portugalsku od vypuknutia epidémie). S fyzickou verziou z roku 2021 končiacou na Espinho, Philip PereiraPočas slávnostného odovzdávania cien riaditeľ FEST oznámil tému nadchádzajúceho ročníka 2022, ktorý sa bude konať 20. – 27. júna: Láska.

(Článok pokračuje nižšie – obchodné informácie)

Film

Bol to tohtoročný víťaz Zlatého rysa za najlepší hraný film občianske [+see also:
film review
trailer
interview: Teodora Ana Mihai
film profile
]
podľa Teodora Mihai. V kategórii dokumentárny film Medzinárodnej súťaže hraných filmov zvíťazil Last Knights Right Side podľa Misha Edelman, s čestným uznaním Ainhoa ​​Rodriguez‘s Mocný blesk [+see also:
film review
trailer
interview: Ainhoa Rodríguez
film profile
]
. Získal Cenu divákov Cineuropa za najlepší hraný film polícia [+see also:
film review
trailer
interview: Anders Ølholm and Frederik …
film profile
]
podľa Anders Olholm A Frederick Louis Hevid, Kým Moritz Muller Press‘s Hyperly Získal Cenu divákov Cineuropa za najlepší krátky film.

V Medzinárodnej súťaži krátkych filmov Strieborné odkazy boli kategórie rozdelené na hraný, dokumentárny, experimentálny a animovaný. bez mis podľa Van Coyle sa roztopíA globalizmus podľa Anna EdwardsováA Copacabana Madurera podľa Leonardo Martinelli A veľkonočné vajíčka podľa Nicholas Kepins Filmy, ktoré sa umiestnili na vrchole tejto súťaže a získali aj šesť čestných uznaní: do Dustin podľa Naila GuijehA Stále prebieha spracovanie podľa Sufi RumvariA pod nebom podľa Marta SkibaA spodina boom podľa OvA tisíc pokusov NSe obvod podľa Wang Yuyan A Pamätaj pamätaj podľa Bastien Dubois.

READ  Na chorvátskej pláži známej ako Daniela Adamkova zo Slovenska bola nájdená „záhadná žena“

Víťazom súťaže Najlepší portugalský krátky film, ktorý sa mohol pochváliť doteraz najväčším programom, sa stal Rodrigo Braz Teixeira‘s Miraflores, s uvedením dvoch čestných Nezabudneme podľa Edgar Moraes A Lucas Elliott Eberl, A žena ako strom podľa Alejandro Vazquez San MiguelA Carmen TartoshaA Daniela KagiasA Flavio Ferreira A Helder Varia. V súťaži NEXXT venovanej akademickým filmom Dominik Hartl‘s Podložka Získal cenu za najlepší film s vyznamenaním Janice Alexander Kiefer‘s Dobrá nemecká práca.

FEST – New Directors, New Films sa však ešte neskončil: národné publikum si stále môže pozrieť výber filmov z festivalu prostredníctvom jeho rozšírenej online verzie – v spolupráci s z filmu – Do 18. októbra bude predstavovať niekoľko ocenených filmov (DustinA Last Knights Right Side A Mocný blesk).

Tu je úplný zoznam ocenených:

rys zlatý Medzinárodná súťaž hraných filmov

Golden Lynx za najlepší fantastický film
občianske [+see also:
film review
trailer
interview: Teodora Ana Mihai
film profile
]
Teodora Mihai (Belgicko/Rumunsko/Mexiko)

Zlaté odkazy za najlepší hraný dokument
Last Knights Right Side – Michel Edelman (Poľsko)
spojenieurabova zmienka
Mocný blesk [+see also:
film review
trailer
interview: Ainhoa Rodríguez
film profile
]
Ainhua Rodriguez (Španielsko)

SINOROPA Ceny divákov

Cena divákov Cineuropa za najlepší hraný film
polícia [+see also:
film review
trailer
interview: Anders Ølholm and Frederik …
film profile
]
Anders Olholm a Friedrich Louis Hvid (Dánsko)

SINOROPA Cena divákov za najlepší krátky film
Hyperly Moritz Muller-Presser (Nemecko)

sElver Linux Medzinárodná súťaž krátkych filmov

Strieborný Lynx pre najlepšiu predstavivosťThe krátky film
Bezpochýb Meltsie van Koelly (Belgicko)
spojenieurabova zmienka
Dustin – Naila Guiger (Francúzsko)

Strieborné odkazy za najlepší krátky dokumentárny film
globalizmus Anna Edwards (Čile)
spojenieurabova zmienkas
Stále prebieha spracovanie Sophie Rumfary (Kanada)
pod nebom Marta Skiba (Poľsko)

READ  Slovenský premiér rezignuje na vládu pre dohodu o ruských vakcínach

Silver Lynx za najlepší krátky krátky film
Copacabana Madurera – Leonardo Martinelli (Brazília)
spojenieurabova zmienkas
spodina boom – Vypnuté (Francúzsko)
tisíc adruhá skratka NSSnažím sa byť okolo Wang Yuyan (Francúzsko)

Silver Lynx za najlepšiu animáciutak krátky film
veľkonočné vajíčka – Nicolas Keppens (Belgicko)
spojenieurabova zmienka
Pamätaj pamätaj Bastien Dubois (Francúzsko)

nveľká cena Cena za najlepší portugalský krátky film
Miraflores Rodrigo Braz Teixeira (Portugalsko)
spojenieurabova zmienkas
Nezabudneme – Lucas Elliott Eberl, Edgar Moraes (USA/Portugalsko)
žena ako strom – Alejandro Vazquez San Miguel, Carmen Tortosa, Daniela Caggias, Flavio Ferreira, Helder Faria (Portugalsko)

NEXXT – Cena za najlepší film Akadémie
Podložka Dominic Hartl (Rakúsko)
spojenieurabova zmienka
Dobrá nemecká práca Janis Alexander Kiefer (Nemecko)

párty ceny

Cena publika do 10 rokov (dosiahnuť desať rok)
plastová korytnačka Miguel Leon, Claudia Osig (Kolumbia)

Cena publika do 12 rokov (dosiahnuť vek 12)
totem – Catherine Glenhammer (Dánsko)

Cena publika do 16 rokov (dosiahnuť 16 ročný
Dọlápọ̀ dobre – Ethushia Hilton (Spojené kráľovstvo)

(Článok pokračuje nižšie – obchodné informácie)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *