Kvalifikačné kolo majstrovstiev sveta 2022: Holandsko v plnom prúde, Turecko porazilo Nórsko a Srbsko okupované Portugalsko | futbalové správy

Stephen Bergis a Luc de Jong strelili v prvom polčase góly, aby doviedli kvalifikáciu majstrovstiev sveta do Holandska, keď v sobotu zvíťazili nad Lotyšskom 2: 0.

Holandský národný tím hľadal silnú odozvu po stredajšej šokujúcej porážke Turecka 4: 2 v Istanbule na začiatku svojej kampane v skupine G.

Napriek prudkému náporu od začiatku – Holanďania strelili za prvých 25 minút 11 pokusov na bránu -, strelenie gólu trvalo viac ako pol hodiny, keď Bergues, ktorý na svoj prvý medzinárodný gól čakal až do 23. medzinárodného zápasu, čakal net. Z okraja areálu.

obrázok:
Stephen Burgess oslavuje prelomenie patovej situácie v Holandsku

Lotyšsko sa väčšinu zápasu hrdinsky bránilo, až na rohový kop v 69. minúte, keď De Jong strelil svoj druhý gól.

Zápas sa hral pred 5 000 divákmi v amsterdamskej aréne ako súčasť vládou podporovanej štúdie týkajúcej sa množstva kontaktov v postojoch fanúšikov.

Medzitým Ozan Tofan strelil dva vynikajúce góly Basema Turecko Kvalifikovaný na pohodlné víťazstvo 3: 0 Nórsko„Bol vylúčený náhradník Christian Thorst a v sobotu neskoro profitoval z kvalifikačného zápasu svetového pohára skupiny G.

Svoj zápas odohrali doma v Malage kvôli obmedzeniam koronavírusmi v Osle a Nóri po druhýkrát za štyri dni protestovali proti katarským svetovým pohárom oblečením v tričkách, ktoré vyzývali na dodržiavanie ľudských práv.

Náhľadový obrázok

4:21

Najdôležitejšie udalosti zápasu Nórska proti Turecku zo skupiny G v kvalifikácii európskych majstrovstiev sveta FIFA

Hráči tiež zdvihli ľavé ruky, čo odráža medzinárodný znak ľudských práv.

Boli čoskoro za sebou, keď Youssef Yazici z ľavého krídla skosil svoju obranu a trafil nízku krížnu prihrávku Tofana, ktorý však vo štvrtej minúte dorazil neskoro a v sieti zasiahol loptu.

Alexander Sorloth mohol zvýšiť úroveň svojho tímu v 26. minúte, ale jeho prudká strela skončila na tyči a ukázala sa ako ťažký faul, keď o dve minúty Caglar neoznačil Soyuncuho bez označenia na rohový kop od Yaziciho.

Sorloth a Erling Haaland sa dostali k rohovému kopu skoro v druhej polovici, ale ich noc sa skutočne skončila, keď Tofan strelil tretí gól Turecka parádnou strelou, ktorá letela do vzdialeného rohu a upravila na 3: 0 o hodinu neskôr.

Haaland zakrátko trafil loptu do siete, ale jeho pokus bol pre ofsajd zrušený a Turecko sa po dvoch zápasoch držalo so šiestimi bodmi pohodlného víťazstva medzi najlepšou skupinou G pred Čiernou Horou na rozdiel gólov. Tretie s tromi bodmi je Holandsko, ktoré zvíťazilo nad Lotyšskom 2: 0, zatiaľ čo Nórsko je štvrté na rozdiel gólov.

na inom mieste, Chorvátsko Svoju kvalifikačnú kampaň na majstrovstvá sveta 2022 dostali späť do starých koľají po tom, čo im v prvom polčase dal hlavičku Mario Pasalic, aby doma vyhrali 1: 0. Cyprus V sobotu v skupine H kapitán Luka Modrič oslávil 135. medzinárodné majstrovstvá.

Modrič prekonal rekord bývalého chorvátskeho obrancu Dariga Sarnu a na štadióne Rojevica podával perfektné výkony, pretože Chorvátsko tvrdo pracovalo na dosiahnutí svojho víťazstva.

Výsledok priniesol Chorvátsku tri body z dvoch zápasov po ich úvodnej prehre so Slovinskom 1: 0, zatiaľ čo Cyprus mal po bezgólovej remíze so Slovenskom jeden bod. Rusko zvíťazilo v skupine so šiestimi bodmi po tom, čo v sobotu predtým porazilo Slovinsko 2: 1.

Druhé miesto v postupe na majstrovstvá sveta 2018 v Chorvátsku uvalilo na Cyperčanov od začiatku blokádu. Obmedzila sa však na sériu krížnych prihrávok a veľa šancí, kým Pasalič v 40. min neprekonal slepú uličku.

Mitrovic vytvoril rekord v remíze Srbska a zvíťazil

Aleksandr Mitrovic znížil manko po 40 sekundách do druhého polčasu
obrázok:

Srbsko Útočník Aleksandar Mitrovic sa stal najlepším strelcom svojej krajiny s 39 gólmi zo 63 medzištátnych zápasov, keď skóroval pri domácej remíze 2: 2. Portugalsko V sobotu napínavý zápas v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022.

Srbi po strieľaní gólov bojovali o dva góly, aby získali podiel na koristi, keď v 46. minúte znížil náskok útočníka Fulhamu Mitrovic a po dvojniku Dioga Jotu, ktorý v prvom polčase viedol k Portugalsku 2: 0, vyrovnal Philippe Kostek.

Útočník Liverpoolu Utah hlavičkou európskych šampiónov posunul v 11. minúte vynikajúcu prihrávku Bernarda Silvu a ďalšiu pridal v 36. minúte, keď sa po centri sprava pozrel na center Cedrica Soaresa.

Diogo Jota oslavuje svoj prvý gól za Portugalsko proti Srbsku
obrázok:

Srbsko sa ale vrátilo na štadión Rajka Mitiča a v prvom polčase striedal Nemanja Radonic, ktorý pripravil ich góly, po prestávke dal svojho brankára a brankár Portugalska Anthony Lopez bravúrne zachránil.

Srbský obranca Nikola Milinkovič bol vylúčený v nadstavenom čase po priamej červenej karte za neuvážené napádanie súpera. Cristianovi Ronaldovi bol o niekoľko sekúnd neskôr odmietnutý zjavne dobrý gól.

Ronaldo v dlhej lopte prekonal srbského brankára Marka Dmitroviča a vystrelil ho smerom k bráne, len aby ho vyrazil Stefan Mitrovic, ale televízne striedačky naznačili, že prekročila bránkovú čiaru.

Srbsko vs Portugalsko

4:39

Najdôležitejšie udalosti zápasu Srbska s Portugalskom v skupine A kvalifikácie európskych majstrovstiev sveta FIFA.

Výsledok priniesol obom tímom štyri body z dvoch zápasov, keď Srbsko v stredajšom úvodnom zápase zvíťazilo nad Írskom 3: 2, zatiaľ čo Portugalsko zvíťazilo nad Azerbajdžanom 1: 0.

Výsledok tiež viedol k horkosladkému úspechu portugalského trénera Fernanda Santosa, ktorý vo svojej 33-ročnej trénerskej kariére dosiahol vzácny rekord 1 000 vystúpení ako hlavný tréner na klubovej i medzinárodnej úrovni.

Ronaldo zúri na

1:23

Cristiano Ronaldo vtrhol z ihriska a hodil svoju kapitánsku pásku na zem po tom, čo rozhodca zrušil predĺžený víťazný gól proti Srbsku.

Belgicko bojuje o remízu v Prahe

Česká republika vs Belgicko

4:12

Najdôležitejšie udalosti zápasu medzi Českou republikou a Belgickom v skupine E kvalifikácie európskych majstrovstiev sveta FIFA
Romelu Lukaku oslavuje s Timothym Castanim po strelení gólu vyrovnania
obrázok:

V druhom polčase pomohol úder Romelu Lukaku Belgicko záchranná remíza 1-1 proti Česká republika V zábavnej kvalifikácii majstrovstiev sveta, kde obom stranám niekoľkokrát odmietli prácu s drevom.

Lucas Provaud dal svojim prvým medzinárodným gólom hneď po prestávke domácim vedenie, keď zhromaždil loptu vo vesmíre a poslal ďalekonosnú loptu okolo belgického brankára Thibauta Courtoisa.

Lukaku ale v 60. min vyrovnal, keď si vymenil obrancu Underreja Celostku a strelu, ktorá zasiahla pravú nohu brankára, vyrazil do siete.

Oba tímy pokračovali v útoku pri hľadaní víťaza, pretože strela Kevina De Bruyneho z hranice pokutového územia zasiahla lesy v 70. minúte a rovnako to urobil v 84. minúte český obranca Jan Borel.

READ  Kde sledovať kvalifikáciu na Euro 2024: TV partneri, priamy prenos | európska kvalifikácia