Kvalifikácia MS: Veľké víťazstvá pre Holandsko a Belgicko, zatiaľ čo Portugalsko uniká panike Luxemburska | futbalové správy

Druhý belgický národný tím využil vzácny štart do oslnenia trénera Roberta Martíneza, keď v utorňajšej kvalifikácii majstrovstiev sveta zdolal Bielorusko 8: 0.

Na základe varovania Martineza boli hráči podrobení kontrole v kádri Euro 2020, pričom všetky góly strelili ako Kevin De Bruyne, Romelu, Michy Batshuayi, Hans Vanaken (2), Leandro Trussard (2), Jeremy Ducu, Dennis Bright a Christian Benteke. Lukaku a Dries Mertens. Dostal som nocľah.

Belgicko zdvihlo zo svojich prvých troch zápasov v skupine E sedem bodov, zatiaľ čo Bielorusko utrpelo prvú prehru po otvorení kvalifikačnej kampane víkendovou výhrou 4: 2 nad Estónskom.

Belgicko, ktoré sa umiestnilo na prvom mieste v rebríčku FIFA, bolo v prvom polčase na ihrisku Den Drift 4: 0, čo Bielorusku spôsobilo najväčšiu porážku.

Inde v piatom sete dala neskorú hlavičku Dana Jamesa Wells Vitálne víťazstvo 1: 0 proti Česká republika Oba tímy dohrali zápas s desiatimi mužmi v Cardiffe.

5:42

Zhrnutie zápasu medzi Walesom a Českom vo V. skupine kvalifikácie európskych majstrovstiev sveta FIFA

Welles premárnil najväčšiu šancu v prvom polčase vzácnym útokom, keď strelu Garetha Balea zblízka preskočil Thomas Vaclick, domáci však získali po prestávke početnú výhodu, keď Patricka Schicka vyhodili z rúk, keď zdvihol ruku na Connora Robertsa. Po boji v poli.

Roberts bol vylúčený za druhú rezerváciu, keď zabezpečil prvý pri havárii s Chicom, ale Welles potom hral najlepší futbal a víťaza bral ako vynikajúcu zlovestnú krížnu prihrávku Billovi, ktorý za svoj štvrtý gól vo Walese bravúrne hlavičkoval James (81).

Zamietnutý Joe Rodon-Ondrej Celostka vyrovnal v nadstavenom čase veľkým zákrokom v pokutovom území, Welles si udržal svoju prvú výhru v sezóne a ponechal ho na treťom mieste, o jeden bod za Čechmi, keď odohral o jeden zápas menej.

Holandský pokoj v druhej polovici sa rozlúčil s Gibraltárom

Gibraltár proti Holandsku

4:44

Najdôležitejšie udalosti zápasu medzi Gibraltárom a Holandskom v skupine G kvalifikácie európskych majstrovstiev sveta FIFA

Holandsko Krídelník Stephen Burgess strelil jeden gól a dal ďalší, keď nad premárneným prvým polčasom porazili Minosa. Hora Tarek 7-0.

Luc de Jong, Memphis Depay, Giorgenio Wijnaldum a Danielle Malin strelili v deviatich minútach druhého polčasu štyri góly, aby si po spomalenom úvodnom kúzle, ktoré frustrovalo trénera Franka de Boera, mohli bezpečne pozrieť výsledok.

Náhradník Donnie Van de Beek pridal šiesty gól neskoro a Depay skončil druhý, aby priniesol Holandsku najväčšie víťazstvo vonku od výhry 7: 0 nad San Marínom v roku 1993.

Holandský obranca a obranca Ajaxu Daly Blind bol v 53. minúte po nepríjemnom pošmyknutí a tvrdom skĺznutí na členok prinútený odísť z ihriska.

Getty - Dali Blindovi pomohol holandský fyzik a brankár Tim Kroll po nepríjemnom pristátí na členku pri víťazstve nad Gibraltárom
obrázok:
Dali Blindovi pomáha holandský fyzik a brankár Tim Kroll po nepríjemnom pristátí na členku pri výhre nad Gibraltárom

De Boer po zápase uviedol: „Nevieme, aké je to nebezpečné, ale ak ide o vážne zranenie, je to veľká rana.“

Pred zápasom mali holandskí hráči opäť košele určené na zvýraznenie osudu migrujúcich pracovníkov v Katare, ktorí sú hostiteľmi budúcich majstrovstiev sveta, a pripojili sa k podobným protestom hráčov Nórska a Nemecka v predchádzajúcich zápasoch.

Holandsko sa pripojilo k Nórsku a Nemecku pri zvyšovaní obáv o ľudské práva migrujúcich pracovníkov v Katare
obrázok:

Holanďania postúpili v skupine G na druhé miesto so šiestimi bodmi z troch zápasov, o jeden bod za lídrami Turecko Kto doma remizoval prekvapivo 3: 3 Lotyšsko.

Turecko viedlo za niečo vyše pol hodiny 2: 0 vďaka dvom gólom Kenana Karamana a Hakana Kalhanoglu, kým Roberts Savalnix neprerušil bránu. Burak Yilmaz dvomi gólmi z penalty znovu získal vedenie Turecka, predtým si bod v Lotyšsku zachránili Roberts Oldrikis a Davis Mechanics.

Nórsko Vyhrali tiež 1: 0 čierna hora. Alexander Sorloth strelil svoj druhý gól v troch zápasoch, aby si zabezpečil víťazstvo.

Portugalsko uniká panike proti Luxembursku

Luxembursko vs Portugalsko

2:31

Najdôležitejšie udalosti zápasu Luxemburgu s Portugalskom zo skupiny A v kvalifikácii európskych majstrovstiev sveta FIFA

Cristiano Ronaldo strelil svoj prvý gól v týchto kvalifikáciách majstrovstiev sveta, ale potom nepochopiteľne minul. Portugalsko Boli nútení prísť zozadu, aby ich zbili Luxembursko 3-1.

Luxembursko vstúpilo do hry plné sebavedomia po svojom víťazstve nad Írskou republikou 1: 0 a prekvapujúco postúpilo proti európskym šampiónom, keď o pol hodiny neskôr hlavičkou vzhliadol Gerson Rodriguez, strelec portugalského pôvodu, ktorý skóroval proti Írsku. .

Portugalsko sa k vyrovnaniu priblížilo dvakrát, keď v druhej minúte predĺženia na konci prvého polčasu vyrovnal Diogo Jota.

Ronaldo, ktorému v sobotu zamietli gól remízou 2: 2 proti Srbsku, napriek tomu, že lopta jasne prekročila bránkovú čiaru, dal v druhej polovici polčasu vedenie Portugalsku včas a po pripojení k Joaovi Cancelovi vystrelil do ľavého dolného rohu.

Ronaldo zasahuje za Portugalsko
obrázok:
Portugalsko oslavuje po góle Cristiana Ronalda

Neskôr v polovici zápasu mal Ronaldo skórovať, keď mu lopta po hroznej prihrávke v Luxemburgu padla na nohy, ale portugalský brankár všetkých čias vystrelil priamo do Anthonyho Morrisa, ktorý nohami potom zachránil druhý pokus útočníka.

Náhradník Joao Palinha dal v 80. minúte prednosť tímu Fernanda Santosa hlavičkou Pedra Neta z rohového kopu a taktiež skóroval po prvý raz za svoju krajinu. Úloha hostí sa uľahčila, keď bol vylúčený Luxemburčan Maxime Chanute z mužstva sekundu v sieti. 87.

Víťazstvo pozdvihlo Portugalsko na vrchol A-skupiny so siedmimi bodmi po troch vyrovnaných zápasoch so Srbskom, na treťom mieste skončilo Luxembursko s tromi bodmi.

Skôr v priebehu dňa, Srbsko Skóre bolo 2: 1 proti Azerbajdžan.

Chorvátsko prebúdza Maltu

Luka Modric pridal z penalty druhé Chorvátsko
obrázok:

Chorvátsko bije Malta Doma po striedaní druhého polčasu 3: 0, gólom, ktorý prinútil hostí podrobiť, dali Ivan Perisic, Luka Modric a Josep Prikalo.

Výsledok skupiny H pozdvihol vicemajstra sveta 2018 v Chorvátsku so šiestimi bodmi z troch zápasov na najvyššie priečky pred Ruskom na rozdiel gólov, keď Rusi prehrali s tretím Slovenskom 2: 1. päť bodov. bodov.

Chorvátsko v prvom polčase obkľúčilo Maltu a vytvorilo si dve predčasné šance, keď Nikola Vlasic zasiahol 10 metrov dlhú strelu, zatiaľ čo hlavička Maria Pasalica zasiahla brvno v 14. min.

Modric a Prisic, ktorí začali hrať na lavičke po ich úsilí v prvých dvoch zápasoch Chorvátska, mali rozhodujúci vplyv po tom, čo ich tréner Zlatko Dalic krátko po prestávke odhodil, pretože domáci sa snažili prerušiť zásobovacie trasy.

Chorvátsko odišlo neskoro, aby porazilo Maltu
obrázok:

Perisic zlomil skóre zblízka v 62. min., Keď poslal krížnu prihrávku od náhradného spoluhráča Borna Barisica a Modric v 76. min pokutovým kopom upravil stav stretnutia na 2: 0 po tom, čo Kerian Nouko rozohral rohový kop na Meslava. Ursic.

Bricalo pridal tretí gól v 90. min jednoduchou strelou po tom, čo Perisic vyrazil sieť pod ľavé krídlo a perfektnou prihrávkou prihrával zadnému krídlu.

Robert Mack strelil gól a potom strelil víťaza Basema Slovensko Vektor Rusko 2: 1, a víťazstvo Rusov sa skončilo začiatkom kvalifikácie majstrovstiev sveta.

Slovinsko Nádeje na kvalifikáciu boli jasné po tom, čo minulý týždeň zvíťazili nad Chorvátskom, ale teraz rýchlo miznú po prekvapujúcej prehre s klubom 1: 0. Cyprus. Domáci skórovali proti zápasu v 42. minúte, keď Ioannis Petas trafil loptu mimo Jana Oblaka. Cyprus hlboko bránil a druhú výhru si udržal iba v 14 zápasoch.

READ  Katarský strelec Rashid Al-Athba si zarezervoval svoje miesto na olympijských hrách v Paríži v roku 2024 - Dauha News