Kvalifikácia ME hráčov do 21 rokov: Prehra na Slovensku podkopáva nádeje Severného Írska

Stredopoliar Fleetwood Town Karl Johnston strelil gól Severného Írska v Žiline

Ťažká snaha Severného Írska kvalifikovať sa na Euro 2023 utrpela veľký neúspech po prehre 2:1 vonku so Slovenskom.

Stredopoliar Fleetwood Town Karl Johnston bol najlepším strelcom Johna Schofielda, keď osem minút pred prestávkou strelil v 61. minúte úvodný gól Mattiho Trossu.

Jacob Kadak strelil v 86. minúte pokutový kop a víťazstvo hostí.

Prehra znamená, že Severné Írsko zostáva piate zo šiestich tímov v C-skupine.

Zverenci Johna Schofielda zaostávajú s dvomi víťazstvami a piatimi prehrami v siedmich zápasoch deväť bodov za náskokom v Španielsku a Rusku, po 15 bodoch.

Rusko, ktoré malo v utorok večer hostiť Severné Írsko, je momentálne pozastavené zo súťaže kvôli invázii jeho krajiny na Ukrajinu.

Prvý tím sa automaticky kvalifikuje do finále v Gruzínsku a Rumunsku a druhý v skupine získa miestenku do play-off.

Stredopoliar Manchestru United Ethan Galbraith, ktorý je momentálne na hosťovaní v Doncaster Rovers, bol kapitánom národného tímu Severného Írska, no spravil chybu, ktorá viedla k pokutovému kopu pre víťazné Slovensko.

Slovensko strelilo 17 gólov na bránu v porovnaní s iba šiestimi v Severnom Írsku a hneď na začiatku sa zverenci trénera Johna Schofielda dostali pod tlak s Rolandom Galcicom a Adrianom Kapralikom.

Potom Jan Barnett trafil žrď a v 37. minúte bol pod tlakom, keď Trosa jemným zakončením prekonal Oliho Webbera.

Shea Charles zo Severného Írska sa priblížil na začiatku druhého polčasu a vyrovnal, keď bol Johnston po ruke, aby zblízka potiahol prihrávku Chrisa Mackieho.

Severné Írsko malo blízko k neskorému vedeniu, keď sa Aaron Donnelly stretol s priamym kopom Galbraitha, ktorý Ľubomír Pelko odmietol a Slovensko ich o chvíľu potrestalo.

Severné Írsko nedokázalo poskytnúť odpoveď v zostávajúcom čase, pretože Webber potreboval zabrániť Thomasovi Bobchikovi pridať skóre.

Schofieldov tím teraz mieri do Calais na pondelňajší prípravný zápas proti Francúzsku, ktorý nahradil zrušený kvalifikačný zápas proti Rusku.

READ  Manchester United je o krok bližšie k podpísaniu Martina Dúbravku, ale blokovaných je 5 miliónov libier