Kvalifikácia ME 2020: Nemecko zakoplo o Holandsko a Chorvátsko rozdrvilo Slovensko | futbalové správy

Nemecko utrpelo prekvapujúcu prehru 4:2 doma s Holandskom, kým Chorvátsko, vicemajster sveta, rozdrvilo Slovensko v kvalifikácii o EURO 2020.

Zverenci trénera Joachima Loewa prehrali v Hamburgu po neskoršom pokuse nováčika Donyiela Malena a hostia tak prvýkrát v sezóne nezískali ani bod.

Hindustan Times – Váš najrýchlejší zdroj najnovších správ! Čítajte teraz.

Serge Gnabry skóroval za Nemcov po deviatich minútach, kým za Holandsko odpovedal nový hráč Barcelony Frenkie de Jong.

Vlastný gól Jonathana Taha necelú hodinu pred zápasom priniesol cestujúcim holandským fanúšikom radosť, kým Toni Kroos vyrovnal z pokutového kopu.

Dvadsaťročný Malen z PSV Eindhoven potom prekonal Manuela Neuera volejom v 79. minúte a stredopoliar Liverpoolu Georginio Wijnaldum sa zaslúžil o tri body v nadstavenom čase.

Ronald Koeman, tréner holandskej reprezentácie, povedal: „Urobili sme niekoľko chýb, čo vysvetľuje úvodný zápas pre Nemcov, ale viac sme sa snažili dosiahnuť víťazstvo.“

V Trnave si Chorvátsko udržalo vedenie v G-skupine po zdrvujúcom víťazstve nad Slovenskom 4:0, góly stretnutia strelili Nikola Vlasic, Ivan Perisic, Bruno Petkovic a Dejan Lovren.

„Odkedy som trénerom, bol to jeden z najlepších zápasov, ktoré chorvátska reprezentácia odohrala, a preto som veľmi šťastný,“ povedal pre HRT tréner Zlatko Dalič, ktorý svoj tím doviedol do finále majstrovstiev sveta 2018. Šport.

„Nebola šanca prehrať tento zápas. V prvej polhodine sme premrhali veľa šancí a boli tam aj nervy.“ Aj v tejto skupine Wales prežil obavy a porazil nízky Azerbajdžan 2:1 vďaka hlavičke Garetha Balea z 84. minúty.

„Mohol som streliť štyri alebo päť gólov.“

Slovinsko porazilo v Ľubľane dovtedy neporazené Poľsko 2:0 napriek útočnej sile Roberta Lewandowského a Krzysztofa Piateka, ktorí nastúpili za hostí.

Belgicko si udržalo perfektný štart do kvalifikácie, keď zdolalo San Maríno 4:0, dva góly strelil Michy Batshuayi a škótske nádeje na kvalifikáciu zasadili ťažký úder, keď prehrali doma s Ruskom 2:1 napriek gólu Johna McGinna z 11. minúty. .

READ  Prvé uvedenie do kín za 8 mesiacov oživuje asámsku bábkovú kultúru

„V dobrý deň som mohol streliť štyri alebo päť gólov, ale chvíľu som nehral. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali,“ povedal pre web UEFA Batshuayi, ktorý v tejto sezóne odohral za Chelsea iba šesť minút. .

V sobotu budú víťazi Svetového pohára Francúzsko hostiť Albánsko, aby odpovedali po júnovej porážke s Tureckom, ktoré hostilo Andorru.

Získajte najnovšie aktualizácie skóre futbalových zápasov spolu s harmonogramom EPL 2024, harmonogramom ISL 2024 a ďalšími súvisiacimi aktualizáciami v tabuľke bodov ISL 2024 na webovej stránke a aplikácii The Hindustan Times.