Kvalifikácia majstrovstiev sveta: Góly v sebaobrane, ale Francúzsku sa darí hostiť Ukrajinu, Chorvátsko zasahuje neskoro a zdoláva Slovensko

Obhajcovi titulu Francúzsko chýbal zranený Kylian Mbappe v sobotňajšej remíze kvalifikácie majstrovstiev sveta s Ukrajinou 1: 1, ale zostal špičkou skupiny D v Európe.

Mykola Shabarenko strelil svoj prvý medzinárodný gól Ukrajiny tesne pred koncom prvého polčasu strelou z 20 metrov.

Anthony Martial vyrovnal po prestávke po príprave Kingsleyho Comana a Adriena Rabiota. Pre Martiala to bol druhý medzinárodný gól. Prišiel päť rokov a tri dni po góle bývalého útočníka Manchestru United v zápase s Talianskom.

Mbappe odišiel z Francúzska s problémom s lýtkami po stredajšej remíze 1: 1 s Bosnou a Hercegovinou.

V marci remizovala s Francúzskom aj Ukrajina.

Francúzsko má z piatich zápasov deväť bodov a Fínsko je druhé s piatimi bodmi z troch zápasov, po tom, čo Joel Bohjanpalo zamieril domov s víťazstvom 1: 0 nad Kazachstanom.

Ukrajina má tiež päť bodov z piatich zápasov, zatiaľ čo Bosna a Kazachstan majú po dva.

Na majstrovstvá sveta sa priamo kvalifikujú iba víťazi skupín. Víťazi druhého miesta stoja pred play -off.

Portugalsko v priateľskom zápase zdolalo hostiteľov majstrovstiev sveta 2022 Katar 3: 1 aj napriek absencii Cristiana Ronalda.

Tu je pohľad na postup v ostatných skupinách:

Skupina A

Aleksandar Mitrovic strelil dva góly, aby priviedol Srbsko k víťazstvu 4: 1 nad Luxemburskom, aby sa s 10 bodmi vyrovnal Portugalsku na čele skupiny. Mitrovič strelil Srbsku v 65 zápasoch 43 gólov.

Írsko a Azerbajdžan získali svoje prvé body za remízu 1: 1, keď Shane Duffy hlavičkoval neskorým vyrovnaním pre Írsko.

skupina F.

Dánsko, ktoré sa dostalo do semifinále ME, pokračovalo v perfektnom štarte kvalifikácie víťazstvom 1: 0 nad Faerskými ostrovmi po góle Jonasa Winda.

Izrael porazil hosťujúce Rakúsko 5: 2 a Škótsko porazilo Moldavsko 1: 0.

Dánsko 15 bodov, Izrael 10, Škótsko 8, Rakúsko 7, pričom Faerské ostrovy a Moldavsko zaostávajú vždy o jeden bod.

READ  Nórsko vs Slovensko: Priamy prenos, aktualizácie výsledkov a ako sa pozerať v televízii v priateľskom zápase | 24.03.2022

Skupina G

Memphis Depay zaznamenal double a Holandsko zdolalo Čiernu Horu 4: 0, aby zostalo na druhom mieste v skupine za Tureckom, ktoré zdolalo Gibraltár 3: 0.

Bol to prvý domáci zápas Louisa van Gaala v jeho treťom pôsobení ako trénera Holandska.

Erling Haaland premenil predčasný trest za víťazstvo Nórska 2: 0 nad Lotyšskom, aby dosiahol celkový počet gólov na deväť v 14 vystúpeniach za svoju krajinu – presne rok po svojom prvom góle v Nórsku.

Turecko má 11 bodov, Holandsko a Nórsko po 10 bodov, Čierna Hora 7 bodov, Lotyšsko 4 body a Gibraltár nula.

skupina h

Marcelo Brozovic strelil neskorý gól Chorvátska, keď zdolal Slovensko 1: 0 a udržal si vyrovnaný počet bodov s Ruskom na vrchole skupiny.

Rusko vedie na rozdiel gólov, keď porazilo Cyprus 2: 0 gólmi Alexandra Jerokina a Rafaata Zemaldinova.

Slovinsko tiež prevýšilo Maltu pokutovým kopom v prvom polčase od Sandyho Lovricha.

Rusko a Chorvátsko majú po 10 bodov, Slovinsko sedem a Slovensko šesť. Malta a Cyprus majú po štyri.