Krátke filmy a antológia La Cinef z roku 2022


Vydanie 75

|
Modernizácia:
09.05.22. 17:35

Po zhliadnutí 3507 filmov z viac ako 140 krajín bude do súťaže prihlásených 9 krátkych filmov z týchto 9 krajín: Čína, Južná Kórea, Kostarika, Spojené štáty americké, Francúzsko, Ghana, Hong Kong, Litva a Nepál.










Amarty Armar TSUTSUƐ Ghana / Francúzsko 15.
B Gan Bo Sui Tai Yang Zi Shen
(krátky príbeh)
Čína 15.
Abhinash Bikram Shah Laurie
(Smutné uspávanky mojej matky)
Nepál / Hong Kong 14′
Chenov príbeh Hai Bian Sheng QI YI ZUO XUAN YA
(vodné obláčiky)
Čína 14′
Fitoutas Catex UOGOS
(čerešňa)
Litva 15.
Lloyd Lee Choi Rovnaký vek spojený štát 15.
Pierre Menachem LE FEU AU LAC
(oheň v jazere)
Francúzsko 15.
sujin mon jackgill
(Osoba)
Južná Kórea 6′
Kim Torresová Mandľová nocturna
(Nočné svetlo)
Kostarika 14′

Zlatá palma za krátky film bude udelená v sobotu 28. mája počas záverečného ceremoniálu.

Vo svojom 25. ročníku La Cinef vybral 13 hraných filmov a 3 krátke animované filmy od 6 režisérov a 10 režisérok z 1 528 prihlásených filmovými školami z celého sveta. Štyri z nich sú zo škôl, ktoré sa zúčastňujú po prvýkrát a týchto 16 krátkych filmov odráža rozmanitosť filmového vzdelávania vo svete.

















Alika Bednerikova

Chleb no caudoden


(tekutý chlieb)

Vysoká škola filmová a televízna FTF VŠMU
Slovensko
26′

Ruby Challenger

MUMLIFE AFTRS
Austrália
15.

Lilian Fanara

TOUT CECI VOUS REVIENDRA


(Je to všetko na tebe)

La Famis
Francúzsko
29′

Lauren Fernandez

LES HUMAINS SONT ZDÔRAZŇUJE QUAND ILS S’EMPILENT


(Ľudia sú hlúpejší, keď sú schúlení k sebe)

žiadna kinematografia
Francúzsko

4′

Valerio Ferrara

El Barbier Complutista


(muž sprisahania)

Centro Sperimentale di Cinematografia
Taliansko
19 ‚
Baby Ginsburg rolovať univerzita v New Yorku
Spojené štáty americké
15.
Oren Kaddouri

Sheherot


(príbuzenstvo)

Steve Tisch School of Film and Television, Tel Aviv University
Izrael
24′
Pratam Khurana Nawha Safir Woods International
India
26′
Oľga Kiševič

Jotro Nas Tam ni Master


(zajtra tam nie sme)

Poľská národná filmová škola v óde
Poľsko

8′
LI Jiahe

DI ER


(niekde)

Univerzita vedy a techniky Hebei
Filmová a televízna škola
Čína
23 ‚

Li Yingtong


Feng Zheng


(tichá píšťalka)

Emerson College
Spojené štáty americké
18 ‚

Falcao NHAGA


Mestida ESTC
Portugalsko
30′
Máša Novíková Slávna revolúcia Londýnska filmová škola
Spojene kralovstvo
20′
Malthe SAXER

100% FLÅET KÆRLIGHED


(Toto je moja vec)

Den Danske Filmskouli
Dánsko
49 ‚
Bianca Zeleste

skrine


(šialený)

Univerzita Eötvösa Loránda
Katedra filmovej vedy

Maďarsko

22 ‚
máj vysnívaná jarná rolka NFTS
Spojene kralovstvo
9′

Tri ceny La Cinef budú odovzdané na slávnostnom predpremietaní ocenených filmov vo štvrtok 26. mája v divadle Buñuel.

READ  Schiffrinová odišla, zúrivo sa štart po domácej výhre Vlovej odložil

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.