Korčule Ali Nulmeyer ’23 pre tím Kanady v Európe – Middlebury Campus

Lyžovanie môže byť v Middlebury populárnym športom, ale je ťažké nájsť rýchlejšího študenta ako alpskú hviezdu Ali Nulmayr 23. Zatiaľ čo sa väčšina študentov minulý víkend hrnula na rekreačné lyžovanie do Snow Bowl, Nullmeyer bol v hotelovej izbe v slovenskej Jasnej zameranej na blížiace sa preteky Svetového pohára.

Nullmeyer, ktorý pochádza z Toronta v Ontáriu, bol túto zimu na cestách s kanadským alpským lyžiarskym tímom a cestoval po celej Európe, aby si zmeral sily v rôznych slalomových pretekoch. Za posledných pár týždňov sa umiestnil na 24. mieste v rebríčku Medzinárodná federácia Majstrovstvá sveta v lyžovaní (FIS) v Taliansku a 22. svetový pohár na Slovensku.

Toto je Nullmeyerova tretia sezóna, ktorá súťaží na úrovni svetového pohára ako člen tímu Kanada. Zatiaľ čo na podujatiach FIS siahajúcich do roku 2014 vystúpila 14-krát, jej najlepším umiestnením na podujatí Svetového pohára je 16 slalom v rakúskom Flachau. Nullmeyer bude bojovať o miestenku na budúcoročné zimné olympijské hry v Pekingu a je odhodlaný podať lepší výkon v niekoľkých zostávajúcich pretekoch na tohtoročnom okruhu svetového pohára.

„Mal som väčšie očakávania ako ja, takže som nebol taký šťastný, ako som dúfal, ale bola to naozaj skvelá skúsenosť,“ uviedol Nollmeyer. „Bol to skutočne náročný kopec a veľa dievčat skutočne korčuľovalo. Odfúklo ma, že som získal túto skúsenosť a dúfam, že z toho budem môcť stavať.“

Medzinárodné skúsenosti Nullmeyerovej ju pomohli pohnúť k kolektívnemu úspechu Panthers: v roku 2020 patrila k najlepším nováčikom v Americkej a východnej medziuniverzitnej korčuliarskej asociácii roka. Za normálny rok Nollmeyerová prestupovala medzi Middlebury a medzinárodnými súťažami, ale tento rok bola v tíme Kanada prísne kvôli pandémii. Teraz ako druháčka absolvuje Nullmeyer diaľkové kurzy v Middlebury.

Stredopolský alpský tréner Stiefer Bartlett vysvetlil, že keďže Nullmeyer je už na olympijskej úrovni, musí upraviť svoj plán poskytovania tréningu na úrovni Svetového pohára.

READ  Poľská mládež sa pripravuje na zápas proti Slovensku - FBC News

„Keď sa Ali objaví, je to pripomienka, že ide o športovca svetového pohára.“ [and] Musíme byť pri našej hre každý deň, nielen pre Aliho; „Skutočne to zvyšuje latku pre celý tím,“ uviedol Bartlett. „Snažili sme sa, aby sme zabezpečili výnimočné tréningové dni.“

Nullmeyer označila svoj čas v alpskom tíme Middlebury za prospešný, najmä preto, že trénerský štáb jej pomohol získať plnú sekundu počas rovinatých častí slalomu. Teraz preteká „bytovkami“ rýchlejšie ako ktokoľvek iný v tíme Kanada.

Nullmeyerova cesta do zahraničia pokračuje v piatok, pretože bude pretekať vo švédskom Re, kde bude pokračovať v snahe stať sa majsterkou sveta.