Kolo majstrovstiev sveta juniorov: Howard, USA porazil Čechov na penalty

Piatok je štvrtým dňom Majstrovstiev sveta juniorov 2024 IIHF, ktoré sa konajú v Scandinaviaum a Frolundborgu vo švédskom Göteborgu.

Zápasy štvrtého dňa

US 4, Czech 3 (SO) — Isaac Howard (Tampa Bay Lightning) strelil prvý gól v zápase a rozhodujúci gól v siedmom kole rozstrelu o neporazené USA v zápase B-skupiny na ihrisku Frolondaborgu.

„Bol som dosť sebavedomý,“ povedal Howard o svojom strelenom góle. „Keď som preskočil dosky, povedal som, že dám gól. Išiel som pomaly a uvidím, čo.“ [the goalie] Dal mi; Nemal som nutne na mysli pohyb, ale videl som takú otvorenosť, tak som to vzal. „

Jacob Fowler (Montreal Canadiens) pri svojom druhom štarte za USA po sebe (2-1-0-0) predviedol 20 zákrokov počas predĺženia, než dal gól Jerrymu Kulichovi (Buffalo Sabres) v rozstrele v treťom kole.

Gabe Perreault (New York Rangers) skóroval v piatom kole rozstrelu a Fowler zablokoval Matiasa Sabovaleva (Vegas Golden Knights), aby si vynútil prestrelku z náhlej smrti.

USA vyhrali osem z posledných deviatich zápasov proti Čechom na majstrovstvách sveta juniorov a majú bilanciu 14-3-1-8 s jednou historickou remízou na turnaji.

„Bol to skvelý hokejový zápas,“ povedal tréner USA David Karl. „Tím, ktorý sme potrebovali na ďalší rast v našej hre. Boli sme dokonalí? Samozrejme nie, ale myslel som si, že sme sa dnes zlepšili. Na druhej strane je to vynikajúci hokejový tím, s ktorým sme hrali a sme na náš tím skutočne hrdí.“ Chlapci, najmä tretia tretina.“

Michael Hrabal (Arizona Coyotes) predviedol 30 zákrokov za Česko (1-0-1-1), ktoré v zápase o zlato v roku 2023 prehralo s Kanadou 3:2 po predĺžení.

V Spojených štátoch chýbali brankár Trey Augustine (Detroit Red Wings) a obranca Seamus Casey (New Jersey Devils), ktorí sú obaja mimo choroby.

Howard dostal USA do vedenia 1:0, keď skóroval 2 na 1 s Frankom Nazarom III (Chicago Blackhawks) v čase 1:12 prvej tretiny.

Jacob Stankel (St. Louis Blues) skóroval v 15:40 prvej tretiny rýchlou strelou na 1:1. Dominique Raymond vyhral nájazd k puku za americkou sieťou, než ho upratal k Stankelovi.

Adam Parise skóroval pohotovou strelou spod ľavého kruhu vhadzovania a v čase 6:23 druhej tretiny dostal Česko do vedenia 2:1.

READ  Dve verzie Doc Kunstkammera Jana Švankmajmera majú premiéru na Letnej filmovej škole Uherské Hradiště a MFF dokumentárnych filmov Ji.hlava 2022

Will Smith (San Jose Sharks) strelil gól rýchlou strelou do pravej žrde po prihrávke Ryana Leonarda (Washington Capitals), aby v druhom polčase vyrovnal na 2:2 na 8:04.

Ruben Sabousek zvýšil na 3:2 pre Českú republiku po tom, čo o 11:47 sekundy zaostal za 2:1 v rozostavení Edwarda Saleho (Seattle Kraken).

Ryan Chesley (Capitals) skóroval jednou ranou zo slotu a zvýšil na 3:3, keď v čase 14:11 sekundy prevzal prihrávku od Lena Hutsona (Montreal Canadiens).

„Videl som svojho obranného partnera (Hutsona) na zemi, kontaktom mi otvoril malý otvor a urobil neuveriteľnú prihrávku a mal som šťastie, že som to zakopal,“ povedal Chesley.

Každá krajina bude pokračovať v nedeľňajšom predkole. Spojené štáty americké čelia prvému Slovensku v skupine B (6:00 SEČ) a Česko hrá so Švajčiarskom (11:00 SEČ).

Švédsko 2, Kanada 0 — Hugo Havilid (kvalifikovaný na draft NHL 2024) predviedol 21 zákrokov pri svojom druhom vyradení za Švédsko v zápase A-skupiny v Škandinávii.

Theo Lindstein (St. Louis Blues) zaznamenal dve asistencie za Švédsko (3-0-0-0), ktoré v troch zápasoch na turnaji prekonalo svojich súperov 13-0.

Bol to prvý výpadok Kanady na majstrovstvách sveta juniorov, odkedy brankár USA Spencer Knight (Florida Panthers) dosiahol 34 zákrokov pri víťazstve 2:0 v zápase o zlato na majstrovstvách sveta juniorov v roku 2021.

Matisse Rousseau (vhodný pre draft 2024) predviedol 22 zákrokov v drese Kanady (2-0-0-1), ktorá je v A-skupine druhá.

„Brankári boli vynikajúci na oboch stranách,“ povedal tréner Kanady Alain Letang. „Páčila sa mi prvá tretina, ktorú sme hrali. Myslel som si, že sme hrali naozaj dobre, dobre sme zvládli prostredie. Diváci boli neuveriteľní. Energia bola v budove. … V tretej tretine sme videli presilovú hru. chceli dostať, ale my Nemohli sme to mať za sebou [Havelid]. „

Tom Wilander (Vancouver Canucks) dostal Švédsko do vedenia 1:0, keď v čase 1:53 druhej tretiny skóroval strelou zápästím z vysokého slotu.

Noah Ostlund potom zvýšil vedenie na 2:0, keď o 10:39 skóroval v štrbine.

READ  Do ktorých destinácií nakupujú Slováci najviac letov? Cestovné kancelárie sa spoliehajú na reštart

Matthew Savoie (Buffalo Sabres) premárnil šancu potiahnuť Kanadu, keď sa lopta skotúľala z jeho hokejky a pravej žrde po pokuse o strelu z bekhendu do forhendu v brejku v čase 12:29 sekundy.

Kanada bola potrestaná za príliš veľa hráčov, keď sa v čase 17:54 tretej tretiny pokúšala stiahnuť Rousseaua o dodatočnú korčuľu a musela hrať všetky posledné štyri sekundy nariadenia na pokutový kop. Švédsko podržalo Kanadu pri piatich strelách na bránu v tretej tretine.

Každá župa by mala ukončiť svoj rozpis predkola v nedeľu. Kanada sa stretne s Nemeckom (13:30 SEČ), Švédsko, ktoré skončilo na čele A-skupiny, si zahrá s Fínskom (8:30 SEČ).

„Ak si myslíme, že na tomto turnaji nebudeme vyzvaní a nebudeme čeliť tejto nepriazni, budeme veľmi naivní,“ povedal Letang. „náš [group] Je to dobré, iné [group] Dobrá vec, budete čeliť týmto tímom. Musíme sa postarať o veci proti Nemecku a získať všetkých na našu stranu a všetkých postrčiť správnym smerom.“

Slovensko 8, Nórsko 4 – Servak ​​​​Petrovski (Minnesota Wild) a Dalibor Dvorski (St. Louis Blues) zaznamenali po dva góly a dve asistencie za neporazené Slovensko v zápase B-skupiny.

Petr Rybčík (kvalifikovaný na draft NHL 2024) zaznamenal gól a asistenciu, Filip Messer (Montreal Canadiens) a Maksim Štrbák (Buffalo Sabres) po tri asistencie a Adam Gagan (Chicago Blackhawks) predviedol 22 zákrokov za Slovensko (3 – 0-). 0-0), ktorý prvýkrát vyhral svoje prvé tri zápasy na majstrovstvách sveta juniorov.

Slovensko, ktoré skončilo na majstrovstvách sveta mládeže 2023 šieste, má na turnaji dvakrát medailu, pričom zakaždým získalo bronz (1999, 2015).

Michael Brandsig-Nygaard, korčuliar v rebríčku A na zozname hráčov NHL Central Scouting na predbežných sledovaných zoznamoch hráčov a predpokladaný výber v prvom kole draftu 2024, zaznamenal dva góly a asistenciu za Nórsko (0-0-0-3), ktoré hrá v najvyššej divízii WJC. Prvýkrát od roku 2014.

Slovensko strelilo päť gólov, z toho tri pri presilovej hre, na 15 striel v druhom polčase a ujalo sa vedenia 7:1. Slovensko bolo v presilovej hre 4 na 6.

Dvorski strelil gól v presilovej hre bekhendom v čase 3:43, predtým než Petrovski strelil góly back-to-back v intervale 1:07 a o necelé štyri minúty neskôr dostal Slovensko do vedenia 5:1. Rybcik zvýšil na 6:1 gólom v presilovej hre o 12:30 a Luka Radivojevič dal na 7:1 ďalším gólom na mužskú výhodu v čase 14:08.

READ  Slovenská spoločnosť Sensoneo vyzbierala 6,2 milióna eur a zameriava sa na najväčšie európske zariadenie na inteligentné odpady

Radivojevič, obranca s pravou strelou narodený v Edine v Minnesote, je nespôsobilý do draftu NHL 2025. 16-ročný mladík, najmladší hráč, ktorý sa turnaja zúčastnil, odohral dva zápasy za Örebro zo Švédskej hokejovej ligy. profesionálna liga mužov v tejto sezóne.

Slovensko hrá so Spojenými štátmi v nedeľu (6:00 SEČ). Nórsko sa bude snažiť vyhnúť sa baráži o zostup sobotňajším víťazstvom nad Švajčiarskom (11:00 SEČ).

Fínsko 4, Lotyšsko 0 — Jiří Lasila (kvalifikovaný na draft NHL 2024) zaznamenal gól a tri asistencie pri prvom fínskom predkole, ktoré vyhralo v skupine A.

Kasper Haltonen (San Jose Sharks) zaznamenal gól a asistenciu a Noah Vale predviedol 23 zákrokov za Fínsko (1-0-0-2), ktoré naposledy vyhralo svetový juniorský titul v roku 2019.

Davis Rolovs predviedol 39 zákrokov pre Lotyšsko (0-0-0-3), jedinú krajinu, ktorá v troch zápasoch na turnaji nestrelila gól.

Kapitán Fínska Lassila dostal svoju krajinu do vedenia 1:0, keď na 14:15 prvej tretiny skóroval po odrazenej lopte v štrbine počas presilovej hry.

Jesse Pulkkinen, korčuliar zaradený do C na predbežnom zozname sledovaných hráčov NHL Central Scouting a predpokladaný výber vo štvrtom kole draftu 2024, skóroval rýchlou strelou z ľavého kruhu vhadzovania o 58 sekúnd neskôr po prihrávke od Leni Haminaho (New Jersey) Devils) z opačného kruhu o 15:13.

Na 3:0 posunul pohotovou strelou z pravého kruhu Halttunen počas presilovej hry v čase 8:59 druhej tretiny.

Oiva Keskinen (Nashville Predators) strelila gól v presilovej hre strelou z pravého kruhu a viedla 47 sekúnd po tretej tretine na 4:0.

Lotyšsko bude musieť poraziť Nemecko v sobotu (13:30 SELČ), aby sa vyhlo hre o vyraďovanie. Fínsko sa v ďalšom zápase v nedeľu (8.30 h SEČ) predstaví proti Švédsku.