Kanaďanky zdolali Slovensko a postúpili do zápasu o zlato | Správy, šport, práca

Hannah Tait z tímu Kanady (11) kope loptu ponad hlavu slovenskej brankárky Adriany Stovankovej počas piatkového semifinálového zápasu v Herb Brooks Arene v Lake Placid Olympic Center v roku 1980. (Fotografie nadácie – Parker O’Brien)

Lake Placid – kanadský ženský hokej má oči na jednej a jedinej veci – na zlatej medaile.

Po porážke Slovenska 6:1 v piatkovom semifinálovom zápase žien v Herb Brooks Arene 1980 v Lake Placid v Kanade bude mať dnes o 20:35 šancu dosiahnuť jackpot.

„Pre toto sme prišli.“ Povedal to kanadský útočník Lea Herfurt. „Zatiaľ sme hrali naplno a myslím si, že to je v konečnom dôsledku to, čo chcete – a nakoniec sa nám to podarilo, takže sme naozaj nadšení.“

Herfurt, ktorý predtým hrával na Union College pred prestupom na University of Waterloo v Kanade, strelil víťazný gól tesne pod päť minút v druhom polčase.

Jej gól zariadila Shay Sarah Demal, ktorá našla Herfurtovú trafil do siete. Herfurt následne napálil puk za slovenského brankára.

Maria Domenico z tímu Kanady korčuľuje s pukom v neutrálnej zóne počas piatkového semifinálového zápasu ženského hokeja proti Slovensku v Herb Brooks Arene v Lake Placid Olympic Center v roku 1980. (Fotografie nadácie – Parker O’Brien)

„Ak sa niekto prihlási, je to veľmi vzrušujúce,“ povedal. povedal Herfort. „Nezáleží na tom, či som to ja alebo ďalšie dievča vedľa mňa.“

Po strelení gólu, aby sa ujala vedenia, Kanada nabrala na intenzite a strelila štyri góly v rade, aby uzavrela súťaž.

Menej ako 30 sekúnd do tretej tretiny Isabella Pozziová bekhendom navýšila vedenie Kanady na 3:1. Kanada sa potom vrátila k svojmu štvrtému gólu v súťaži, keď Maria Domenico odrazila puk do siete strelou Marie-Camille Theoret. Pozzimu sa pripisuje asistencia v hre.

READ  Spojené štáty vedú na Fidži na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov za gólom a asistenciou Kadyho Coyla a teraz jedným víťazstvom od vyraďovacej fázy

Kanaďanka Amy Vecteau pri trojgólovej výhode v závere tretiny zvýšila na 5:1 v presilovej hre. Facto strelil gól zápästím z bodu.

Kanada potom uzavrela bodovaciu baráž, keď Carly Buss Oliver skóroval v umierajúcich sekundách, čím sa stal šiestym Kanaďanom, ktorý skóroval. Herfurt povedal, že tímová chémia bola skvelá.

Slovenská reprezentantka Alžbieta Soliková, vľavo, zápasí s kanadským Southern Scout Watkinsom počas piatkového semifinálového hokejového zápasu v Herb Brooks Arene v Lake Placid Olympic Center v roku 1980. (Foto nadácie – Parker O’Brien)

„Sme tu dva týždne a zdá sa, že tieto dievčatá poznám roky,“ povedal Herfort. „Vychádzame spolu dobre, keď dobre hráme.“

Jediný gól Slovenska viedol v polovici prvého polčasu o viac ako bod, keď loptu v rohu slovenského útočného priestoru ukradla Lucia Halušková. Halušková prekonala dvoch kanadských obrancov, než dostala puk do štrbiny, aby Romana Halušková strelila prvý gól v zápase. Lucia Estusiova bola nahrana pomocou o.

Vedenie netrvalo dlho. Kanada vyrovnala zápas na začiatku druhého polčasu, keď Audrey-Anne Villetteová zachytila ​​prihrávku od Annabelle Fawbertovej na území nikoho pred začiatkom polčasu.

Villette následne ponad pravé rameno trénerky slovenskej bránky Adriany Stovankovej, ktorá v piatok zaznamenala 39 zákrokov, poslala loptu volejom k vzdialenejšej žrdi. Kanadská brankárka Kendra Woodlandová predviedla pri víťazstve 21 zákrokov.

Pre mnohých kanadských hráčov, ako je Herrfort, je to prvýkrát, čo čelia Lake Placid. Tím predtým odohral svoje zápasy v Postupime a Kantone.

Slovenka Lucia Halušková si vyhadzuje prihrávku za vlastnú sieť počas piatkového semifinálového hokejového zápasu žien proti Kanade. (Foto nadácie – Parker O’Brien)

„Prial by som si, aby sme tu boli pred týždňom; je to tu skvelé.“ povedal Herfort. „Len tu sledujete iné športy. Môžete sa len tak prechádzať a sledovať šport, ktorý chcete. Je to skvelé. Je to veľmi cool prostredie.“

READ  Bližší pohľad na rekordnú kariéru Zdena Cháru

Slovensko napriek pádu do Kanady stále žije a dnes o 17:35 bude bojovať o bronzovú medailu. O súperovi pre oba tímy ešte nie je rozhodnuté.