Kanaďan Rhys-Houdin získal zlatú medailu na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v Taliansku

Rhys-Houdden vo štvrtok v talianskom Initiation doviedol Kanadu na čelo víťazstva v lyžiarskom Svetovom pohári.

Dvadsaťštyriročný Caltus Lake z Britskej Kolumbie získal zlato v snoubordingu mužov a pripísal si prvé víťazstvo v sezóne, keď predbehol strieborného Japonca Ryo Sugaia a Nemca Niklasa Paschleitnera, ktorý skončil tretí.

Ďalším pretekárom, ktorý súťažil vo veľkom finále, bol Talian Simone Deromidis, ktorému sa ušlo pódium.

Kanaďanov vo štvrťfinále vyradili Brady Lehmann a Christopher Mahler.

hodinky | Howden získal zlato na Svetovom pohári v lyžovaní:

Rhys-Houdin z Britskej Kolumbie si vybojoval zlatú medailu na Svetovom pohári v lyžovaní v Taliansku

Po stredajšom striebre Reese Hoden z Cultus Lake, BC získal vo štvrtok zlato na podujatí Svetového pohára mužov v boboch v talianskom Innichene.

„Je to skvelý pocit,“ povedal Howden pre Apline Canada. „Mala som pomalý začiatok sezóny a som naozaj šťastná, že som videla nejaký úspech. Sú to ťažké preteky. Mal som niekoľko konzistentných štartov a odtiaľ som mohol pokračovať. Som naozaj hrdý na tím a personál, všetci tvrdo pracovali na úspechu a vypláca sa to. Je to skvelý spôsob, ako ísť na sviatky a som nadšený, že pôjdem domov za rodičmi a bratom a trochu to oslávim.“

Hoden získal v stredu v Innichen aj striebornú medailu. Teraz má na konte 12 pódiových umiestnení vo Svetovom pohári v 35 vystúpeniach.

Hoden na OH v Pekingu vypadol vo štvrťfinále.

V súťaži žien sa Courtney Hoffosová a Hannah Schmidtová umiestnili v malom finále na siedmom a ôsmom mieste ako najvyššie nasadené Kanaďanky.

Cameron je späť

Kanadská vlajka sa dostala aj na vrchol pódia vo švajčiarskom St. Moritz – s láskavým dovolením Camerona Alexandra.

Dvadsaťpäťročný hráč zopakoval svoje výsledky aj v utorok, aby vo štvrtok zvíťazil v zjazde mužov na Európskom pohári.

READ  Rodina Challenge oznamuje partnerstvo s Tri Travel

Alexander zabehol čas 1:23,79, o 0,43 sekundy rýchlejší ako Gilles Rollin, ktorý bežal svoj domáci beh. Pódium doplnil Slovák Nejc Naralocnik.

Kanaďan Jeffrey Reed bol piaty, s náskokom 0,18 sekundy na stupne víťazov.