Kanada porazila Slovensko v penaltovom rozstrele na MS v ľadovom hokeji a Spojené štáty zdolali Nemecko

Zverejnené 15. mája 2023 o 14:24 ET

Slovák Mario Jarman, vľavo, súboj o puk s Kanaďanom Peytonom Krebsom počas zápasu B-skupiny medzi Slovenskom a Kanadou na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige, pondelok 15. mája 2023. (AP Photo/Roman Koksarov)

TAMPERE, Fínsko – Spojené štáty americké museli v pondelok na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji o tretie víťazstvo z troch zápasov na MS v ľadovom hokeji tvrdo bojovať, aby zdolali Nemecko 3:2.

Kanada musela kopať hlbšie, aby zdolala Slovensko 2:1 na penalty.

Matt Coronato, Sean Farrell a Ronnie Attard skórovali za Američanov, zatiaľ čo TJ Tynan zaznamenal dve asistencie v Nokia Arene. Brankár Casey DeSmith predviedol 30 zákrokov.

Coronato skóroval víťazom zápasu v presilovej hre, keď zostávalo 5:10 na dokončenie stretnutia v poslednej tretine po tom, čo Farrell vyrovnal skóre na 2:2 v rovnakom zápase.

Po tom, čo Nemci obmedzili USA na štyri strely v prvej tretine, Attard prelomil bezgólovú patovú situáciu v čase 5:39 tretiny.

Nemecko sa vrátilo gólom Samuela Souramisa z krátkeho gólu, po ktorom nasledoval Justin Schutz a dostal sa do vedenia s náskokom 5 sekúnd.

Jack Quinn strelil v A-skupine v Rige víťazný gól Kanady v ôsmom kole pokutových kopov strelou vysoko do siete.

Predtým Jake Neighbors dostal kanadský tím do vedenia 1:0 po tom, čo vrazil loptu medzi chrániče brankára Samuela Hlavageho. V prvom polčase zblízka strelil vyrovnanie Petr Chilarek a zápas zostal bez gólov až do predĺženia.

Kanada zdolala Slovensko 44:24.

Fínsko sa v pondelok v A-skupine stretlo so Švédskom, Česi hrali v B-skupine s Lotyšskom.

READ  Webber odchádza z HBSE | uvoľniť

Canada had to dig even deeper to prevail against Slovakia 2-1 in a shootout.

Matt Coronatto, Sean Farrell and Ronnie Attard each scored for the Americans and T.J. Tynan had two assists at Nokia Arena. Goaltender Casey DeSmith made 30 saves.

Coronatto scored the winner on a power play with 5:10 to go to complete the rally in the final period after Farrell tied the score at 2-2 in the same frame.

After the Germans limited the U.S. to four shots in the opening period, Attard broke the scoreless deadlock at 5:39 into the middle period.

Germany came back with Samuel Soramies' equalizer from a short-handed goal followed by Justin Schutz giving them the lead with 5 seconds to go on a breakaway.

In Group A in Riga, Jack Quinn scored the winner for Canada in the eighth round of the shootout with a shot high into the roof of the net.

Earlier, Jake Neighbours put the Canadians 1-0 ahead, shooting in between the pads of goaltender Samuel Hlavaj. Peter Cehlarik tapped in the equalizer from close range in the opening period, and the game remained scoreless until overtime.

Canada outshot Slovakia 44-24.

Finland faced Sweden in Group A later Monday, and the Czechs played Latvia in Group B.