Kanada poráža Slovensko u Hlinku

Kanadský národný tím mužov do 18 rokov si víťazstvo zabezpečil v utorok večer, keď v ďalšom dominantnom výkone zdolal Slovensko 9:1.

Domáci tím opäť predviedol svoju rýchlosť a niekoľko krásnych prihrávok pre publikum v Peavey Mart Centrium.

Brayden Yager odohral zápas, na ktorý by si mal pamätať, s dvoma gólmi a asistenciami, vrátane úvodného skóre zápasu. Bol to jeho druhý zápas v rade s aspoň jedným gólom.

„Veľká zásluha patrí mojim spoluhráčom, ktorí ma kŕmili diskom. Hrať tvrdo bolo naozaj dobré a keď dostanem príležitosť, chcem vystreliť a dúfam, že prídu,“ povedal Jáger.

Jager, ktorý hrá za WHL Moose Jaw Warriors, je na tomto turnaji online s Ethanom Gauthierom a Zachom Bensonom, ktorí dnes večer skórovali a vyzerá to tak, že trojica v krátkom čase našla harmóniu.

„Hrať s Penny a Gautom je naozaj jednoduché. Obaja sú veľmi inteligentní hokejisti a vieme sa nájsť. Veľa spojení tam veľmi pomáha a myslím si, že sme odviedli naozaj dobrú prácu.“ „Je to taká zábava, hrať znova s ​​týmito dvoma chlapcami, ako som povedal, je to zábava, takže mám veľké šťastie, že môžem hrať s týmito dvoma chlapmi.“

Yager dodal, že táto skupina narodená v roku 2005 je špeciálna na hranie a že každá línia môže byť na vrchole a že si všetci navzájom dôverujú.

Veci medzi Slovenskom a Kanadou prebiehali s množstvom hádok a žartov zvyčajne po odpískaní. To viedlo k niekoľkým penaltám v úvodnom frame pre oba tímy.

Kanadský útočník Zachary Benson strelil krásny gól v závere prvého polčasu pohotovou strelou z tesnej blízkosti po zásahu pukom z konfrontácie. Kanada viedla po úvodnej tretine 2:0.

Kanada pokračovala vo svojej pôsobivej hre v druhom polčase, keď Yeager vsietil svoj druhý gól v zápase takmer osem minút po skvelej prihrávke obrancu Cadena Pricea. Tanner Howe, Riley Haidt a kapitán Cameron Allen pridali tri ďalšie, kým prešli do posledného frame.

READ  Kurzy, voľby, predpovede na Euro 2020: Expert na európsky futbal odhaľuje najlepšie stávky Švédska proti Slovensku

Kanaďania vyrazili na tretiu smenu a smerovali tam, kde prestali. Riley Haidt strelil svoj druhý gól v zápase o štyri minúty neskôr a o necelú minútu vystrelil Ethana Gauthiera vo svojom štvrtom zápase na turnaji. Keď do konca zostávalo 10:39, Tanner Molendyk vyrazil strelu z prihrávky od Jagera.

Do konca zápasu zostávalo už len pár minút, slovenský útočník Peter Cesar strelil prvý gól proti Kanaďanom jemným ťahaním okolo obrancu a umiestnil ho na hornú policu nad kanadského brankára Carsona Bjarnasona.

Tréner Stephan Julian po zápase povedal, že na jeho tíme dnes milujem to, že vstúpili do zápasu so správnym myslením a držali nohy na plynovom pedále.

„Čo sa mi dnes večer páčilo, bol tlak, ktorý sme vyvíjali na puk. Bolo to nonstop, keď sme ich zastavovali v útočnom pásme, kde sme vytvorili veľa obrátok od Slovákov. Sú dobrý hokejový tím, no zároveň sme Využime všetkých našich hráčov, povedal Julian, A možno je dnes večer rovnaký ľadový čas a chlapci tvrdo pracovali a zaslúžime si to.“

Slovenský brankár Samuel Orban predviedol 37 zákrokov, keďže Kanaďania strelili v prvom polčase iba dva góly, kým sa v treťom stiahli. Nahradil ho Damian Slavic a zachránil 11-krát. Kanadský brankár Carson Byarnason odohral svoj druhý štart za Kanadu a predviedol 19 zákrokov.

Kanada sa vráti na ľad v stredu večer proti Švédsku o 19:00 v Peavey Mart Centrium.

CentralalbertaLocal SportsRedDeer

Zach Benson oslavuje so svojimi spoluhráčmi po strelení gólu od modrej čiary proti Slovensku v utorok večer. (Foto: Ian Gustafson/Lawyers)

Callana Linda uzavrel v utorok večer v Bevy Mart Center slovenský brankár Samuel Orban.  (Foto: Ian Gustafson/Lawyers)

Callana Linda uzavrel v utorok večer v Bevy Mart Center slovenský brankár Samuel Orban. (Foto: Ian Gustafson/Lawyers)