Kanada nepreukazuje so Slovenskom zľutovanie výhrou 18:0

Kanada otvorila ženský hokejový turnaj najväčšou ranou v olympijskej histórii, keď v sobotu večer pred davom mávajúcim vlajkami zdolala Slovensko 18:0.

Domáci počas 60 minút nemilosrdne útočili, čím premenili slovenský olympijský debut na oslavu nadštandardných schopností Kanady v športe, ktorý sa stále vysmieval pre svoju nevyrovnanosť.

Dvojnásobní zlatí medailisti tiež okúsili obrovskú výhodu, ktorú majú na domácom ľade, keď vykorčuľovali na ľad v Canada Hockey Place za búrlivého potlesku. Už o 99 sekúnd neskôr strelil prvý gól Haley Irwin. . . .

Kim Martinová predviedla 16 zákrokov v silnom úvode svojej druhej olympiády a Švédsko zdolalo v sobotu v prvom zápase ženského hokejového turnaja Švajčiarsko 3:0.

Daniela Rundqvist, Tina Enström a Erika Auden Johansson skórovali za Švédsko, ktoré si v Turíne vybojovalo striebornú medailu po tom, čo v semifinále zdolalo Spojené štáty. Hrdinom tohto víťazstva bola Martina, ktorá v tretej tretine zblokovala niekoľko silných striel proti temperamentnému švajčiarskemu tímu, ktorý sa dostal do vedenia od posledných olympijských hier.

„Bola to úľava opäť vyhrať,“ povedal Martin. „Pripadalo mi to ako hra jeden na jedného, ​​pretože sme tam boli prvýkrát.“

READ  Desiatky v Indonézii protestujú proti prítomnosti Izraela na Pohári hráčov do 20 rokov