Izrael U19 – 1-3 Anglicko U19 (AET): Mladé levy zozadu vyhrali majstrovstvá Európy | futbalové správy

Anglicko do 19 rokov vyhralo majstrovstvá Európy dvakrát po tom, čo na Slovensku zdolalo Izrael 3:1 zozadu.

Young Lions sú opäť späť po slabom prvom polčase, ktorý ich prinútil vystopovať skvelý samostatný kop izraelského stredopoliara Oscara Glocha (40).

Ale Calum Doyle (52) vyrovnal za Anglicko v druhom polčase, aby zápas posunul do predĺženia, pred Carneym Chukwimicom (108) – jeho tretím na turnaji – a Aaronom Ramseym (116), ktorý zabezpečil víťazstvo Iana Fostera. šálka.

Po zrušení ročníkov 2020 a 2021 v dôsledku pandémie Covid-19 Anglicko, ktoré prehralo finále v rokoch 2005 a 2009, po poslednom úspechu v roku 2017 vyhralo dva zo svojich predchádzajúcich štyroch turnajov.

obrázok:
Aaron Ramsey (vľavo) a William Delap (vpravo) oslavujú po tom, čo Carney Chokwemica dostal Anglicko do popredia

Hodnotenie anglických hráčov

Anglicko: Cox (7), Oyogok (7), Kwansa (7), Edwards (8), Doyle (8), Chokwimica (7), Scott (7), Benoy Jettens (7), Devine (7), Vale (7) ), Scarlett (7).

Subs: Ramsey (8), Norton Coffee (7), Erogpunam (7), Chambers (7), Dilap (7).

muž zápasu: Calum Doyle.

Čierna mládež opäť víťazí

Anglicko bolo favoritom finále na Štadióne Antona Malatinského v Trnave, keď v skupinovej fáze turnaja zdolalo Izrael už 1:0.

Boli to však ich súperi, ktorí sa prvýkrát predstavili vo finále, ktorí si v prvom polčase zaslúžili postúpiť a bez odolnej obrany by sa presadili.

Young Lions sa dlho snažili vyrovnať sa s izraelským stredopoliarom Glochom a bol to 18-ročný mladík, ktorý päť minút pred prestávkou poslal svoj tím dopredu nádherným samostatným gólom.

Tínedžer dostal prihrávku do pokutového územia a napriek tomu, že bol obklopený bielymi dresmi, predviedol skvelú zručnosť, aby stratil svoju značku a prepálil silnú strelu okolo anglického brankára Matthewa Coxa a vsietil svoj tretí gól na turnaji.

Novinky z tímu

Ofir Haim, tréner izraelskej reprezentácie do 19 rokov, vymenoval základnú zostavu, ktorá sa po semifinálovom víťazstve jeho tímu 2:1 nad Francúzskom nezmenila.

READ  Francúzski cyklisti cestujú cez Kazachstan, aby podporili inklúziu postihnutých

V 10. kole opäť nastúpil útočný stredopoliar Oscar Gloch, pred ním bol útočník Ahmed Ibrahim.

Tréner anglickej reprezentácie do 19 rokov Ian Foster urobil po utorňajšej výhre 2:1 nad Talianskom v posledných štyroch zápasoch tri zmeny.

Daniel Oyogok, Alex Scott a Jimmy Benno-Gittens nahradia v základnej zostave Brocka Nortona Coveyho, Timothyho Erogpunama a Aarona Ramseyho.

Anglicko, Izrael
obrázok:
Oscar Gloch (vpravo) zapôsobil na Izrael proti Anglicku

Izrael, ktorý sa na tomto turnaji predstavil iba v roku 2014, dlho dominoval, ale Anglicko takmer vyrovnalo v nadstavenom čase v prvom polčase svojou jedinou strelou na bránu.

Izraelská jednotka číslo 1 Tomer Tsarfati netrafil center, aby umožnil útočníkovi Tottenhamu Danovi Scarlettovi otočiť sa a vystreliť, ale brankár sa vystriedal, aby ho odvrátil.

Zdalo sa, že slová trénera Anglicka Fostera v prestávke jeho hráčov inšpirovali a netrvalo dlho a boli späť vo finále.

Jimmy Benoy-Gettens z Borussie Dortmund si vynútil rohový kop, keď Tsarfati hodil jeho prudkú strelu za ňu k bližšej žrdi. Alfie Devine skrečoval hlavičku cez bránu od Jarrella Kwansaha a Doyle vrátil loptu do brány pri vzdialenejšej žrdi.

Doyle, Anglicko
obrázok:
Calum Doyle priniesol Anglicku úroveň v druhom polčase

Chukwimica mohol vyhrať titul v riadnom hracom čase, ale jeho strela z diaľky sa odrazila od žrde úderom Tsarfatiho, zatiaľ čo Izrael mal svoje šance aj s oslnivým Glouchom v strede väčšiny útokov.

Ale bolo to Anglicko, ktoré vyzeralo lepšie a silnejšie, keď sa zápas blížilo predĺženie a ich vytrvalosť sa vyplatila hroziacimi penaltami.

Našla center ľavou nohou na kapitána Harveyho Valea zo šírky Chocoymica, aby posunul Anglicko dopredu, ale Izrael takmer trafil späť, keď gulička glock potrebovala vyčistiť Doyla z bránkovej čiary. Štyri minúty od konca času a o výsledku nebolo pochýb, Ramsey využil nadväznosť na dobrú prácu Liama ​​Delapa.

„To znamená všetko“ | ‚Zaslúžime si to‘

Tréner Anglicka do 19 rokov Ian Foster Povedz UEFA.comČesť Izraelu, prvý polčas bol jednoznačne lepší, jediné pozitívum prvého polčasu bolo, že to bolo len na jednej strane.

READ  Cvičenie v Európe: Ktoré krajiny vykonávajú najviac a najmenej fyzickej aktivity?

„V prvom polčase sme zmenili niekoľko vecí a myslím si, že počas druhých 45 minút a predĺžení sme boli zaslúžene víťazmi.

„S hráčmi som spokojný. Pracovali naozaj tvrdo. Nielen v tomto kempe, ale aj v marci a novembri, aby sme sa sem dostali.“

Ian Foster
obrázok:
Prezident anglickej reprezentácie do 19 rokov Ian Foster oslavuje majstrovstvá Európy

Kto je tréner Anglicka do 19 rokov Ian Foster?

Ian Foster bol súčasťou trénerského tímu Anglicka do 17 rokov Steve Coopera v roku 2017, keď vyhral majstrovstvá sveta v Indii.

Neskôr získal úlohu trénera Anglicka do 18 rokov v čase narušenia programu kvôli Covid-19, ale dohliadal na rekord siedmich víťazstiev a dvoch remíz v deviatich zápasoch a neskôr bol povýšený na manažéra U19.

Kapitán Anglicka do 19 rokov Údolie Harvey Povedal: „Rozhodne sme si to neuľahčili, najmä v tom prvom polčase. Nikdy sme si neprestali veriť. Tímová práca v tejto skupine – všetkých 21 hráčov, celý personál, má na tom podiel. Nikdy sa neskrývame Skutočnosť, že vieme, že môžeme vyhrať zápasy, bez ohľadu na výsledok.

„Znamená to všetko. Všetci sme v minulosti videli anglické tímy a snívali sme o tom, že budeme hrať za anglický tím, okrem toho, že vyhráme pohár pre svoju krajinu. Nemyslím si, že vo futbale existuje lepšia pocta ako toto. Znamená to svet pre nás všetkých. Mať tu rodinu. Ľudia nás tu celý život sledovali a obetovali sa, je to neuveriteľné. Som taký hrdý.“

Carne Chokwimica: „Hrnčím. Nevedel som, čo mám robiť, keď som skóroval. Adrenalín sa rozbehol a ja som sa rozbehol. Vzali sme víťazstvo a zdvihli trofej. Oveľa viac ste si nemohli priať. Vy sen o časoch ako je tento a o tom, aby sa to stalo v skutočnosti, je splnený sen. Realita“.

READ  Čo hovorí bývalý generálny manažér Nashvillu Predators David Poile o odchode do dôchodku

Aaron Ramsey: „Znamená to všetko. V anglickom národnom tíme som od svojich 16 rokov, takže všetka tá tvrdá práca odtiaľ, od tréningového kempu až po víťazstvo v ňom – ​​myslím, že to nemôže povedať veľa hráčov.“

Po zápase prvý kapitán Anglicka Harry King Gratulujeme tímu U19 na Twitteri.

„Skvelí chlapci. Výborne a užite si oslavy,“ napísal.

Southgate bude sledovať

Dan Sansom zo Sky Sports:

Naposledy okúsil tím do 19 rokov úspech na Eure pred piatimi rokmi. V tíme, ktorý vo finále porazil Portugalsko, boli Mason Mount, Rhys James a Aaron Ramsdale, z ktorých všetci sa pod vedením trénera Garetha Southgatea stali významnými internacionálmi.

Išlo o maskovanú kampaň na Slovensku pre mladé levy všeobecne. Svoju skupinu ovládla, keď porazila Rakúsko, Srbsko a Izrael a potom v semifinále zdolala Taliansko, aby si udržala perfektnú bilanciu na ceste do finále, keď inkasovala iba jeden gól.

Napriek vyčerpávajúcemu 45-minútovému úvodu, kedy Young Lions prvýkrát inkasovali z otvorenej hry, zaujal Fosterovu stranu počas celej tohtoročnej letnej súťaže. Na povolanie na tohtoročné majstrovstvá sveta v Katare môže byť príliš neskoro, ale určite sa v tomto tíme nájdu takí, ktorí si môžu stanoviť reálny cieľ byť na palube v roku 2026 na majstrovstvách Kanady, Mexika a Spojených Arabov. Emirates. Spojený štát. Budúcnosť Anglicka je jasná.

Úspech Anglicka na mládežníckych majstrovstvách

• Víťaz majstrovstiev sveta vo futbale hráčov do 20 rokov 2017 (vo finále porazil Venezuelu 1:0)
  • Víťaz majstrovstiev Európy hráčov do 19 rokov 2017 (vo finále porazil Portugalsko 2:1)
  • Víťaz majstrovstiev sveta hráčov do 17 rokov 2017 (vo finále porazil Španielsko 5:2)
  • Víťaz majstrovstiev Európy hráčov do 19 rokov 2022 (vo finále porazil Izrael 3:1)

Kľúčové štatistiky

• Anglicko vyhralo majstrovstvá Európy do 19 rokov dvakrát (2017 a 2022).
  • Anglický útočník Dan Scarlett strelil počas súťaže celkovo osem gólov (šesť v play-off a dva vo finále)
  • Dosiahnutie finále bolo pre Izrael vôbec najlepším turnajovým úspechom. Ich najlepším zadkom bola skupinová fáza v roku 2014
  • Oscar Glouch a Karne Chokwemica strelili vo finále po tri góly, tesne pred najlepším strelcom turnaja a francúzskym útočníkom Lom Chauna.